Nowe posty

Autor Wątek: Bezpieczne archiwum np. na "flaszce" USB czy płycie CD/CDRW  (Przeczytany 1627 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
W jaki sposób zmusić kmplayera żeby nie próbował odtwarzać z adresu ogólnego
mms://stream.onet.pl/media.wsx

tylko żeby odtwarzał konkretne pliki, np.:
mms://stream.onet.pl/media.wsx?/teledyski_alternatywna/200609/6275d90486.wmv ?

Nie chcę za każdym razem odpalać źródła strony i zmuszać kmplayera do pracy przez wklejanie linków.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Bezpieczne archiwum np. na "flaszce" USB czy płycie CD/CDRW
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-12, 21:04:47 »
2006-09-07 02:10:07 roca napisał:

> W jaki sposób zmusić kmplayera żeby nie próbował odtwarzać z adresu ogólnego
 > mms://stream.onet.pl/media.wsx
 >

Ciekawa rzecz, ze takie zjawisko występuje na stronie teledyski.onet.pl, ale już na wiadomosci.onet.pl filmy odpalają się dobrze, tzn odtwarzacz (zamieniłem sobie kmplayera na xine) odnajduje pełny adres pliku/strumienia. Niby to onet, i tamto onet, a 2 różne zachowania.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

FanTomas102

  • Gość
Bezpieczne archiwum np. na "flaszce" USB czy płycie CD/CDRW
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-06, 22:14:09 »
Witam

Mam takie oto zadanie(problem) do rozwiązania: stworzenie archiwum dla pliczków( kopii

bezpieczenstwa).
Archiwum ma być nośnikiem zewnętrznym (np płyta CD/CDRW, "flaszka" USB).

Ale uwaga !!! Nośnik zewnętrzny ma być tak przygotowany, gdy po wsadzeniu/podłączeniu do komputera,

NIE mozna było z niego kasować danych. Jedynie co można zrobić to dogrywać nowe pliczki.

Próbowałem rózne opcje komendy mount ale nie udało mi sie tak zamontować "flaszki" aby mozna było

tylko dogrywac do niej dane. Mount z parametrem -w(write)  pozwala skasować swiezo skopiowany plik.

Tworzenie płyty wielosesyjnej tez odpada. Po nagraniu kilku sesji zaraz zabraknie miejsca na płycie -

nawet jak będe nagrywał po jednym pliczki 1 kb. Trzeba maksymalnie wykorzystać miejsce dostępne na

nośniku zewn.


Może ktos z Was ma pomysł jak stworzyć takie archiwum na nośniku zewnętrznym. Jak zabezpieczyć  

"flaszkę" USB czy płytę CD/CDRW przed kasowaniem damych.

Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
Bezpieczne archiwum np. na "flaszce" USB czy płycie CD/CDRW
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-09-07, 07:20:16 »
obawiam sie, ze zostaje ci tylko wielosesyjne cd...

przed usunieciem tablicy partycji / utworzeniem nowych / zalozeniem nowych systemow plikow nic cie nie uchroni...