Nowe posty

Autor Wątek: Problem z klawiaturą  (Przeczytany 3277 razy)

Drvad

  • Gość
Problem z klawiaturą
« dnia: 2013-07-24, 14:43:39 »
Witam, od paru dni prześladuje mnie pewien problem z klawiaturą.
Posiadam ubuntu 12.04 od prawie miesiąca, do tej pory wszystko było ok.
Mój problem zaczął się nagle, a polega na tym, że tak jakby nie działa klawisz z literką "z". O tyle jest to specyficzny problem, że klawisz musi być sprawny z uwagi na to, że bez problemu wpiszę: "Z", "ż", "Ż", a problem pojawia się przy wpisywaniu małej literki z, bo po prostu nie pojawia się nic, jakby tego klawisza nie było. Co ciekawe, jeśli przytrzymam ten klawisz to dzieje się to samo (nic), a po chwili nagle pojawia się "zzzzzzzz". Problem siedzi gdzieś w konfiguracji. Jestem kompletnie zielony, błagam o szybką pomoc. Pozdrawiam serdecznie. ;)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-07-24, 16:04:53 »
Na początek jeśli masz możliwość podłącz inną klawiaturę i sprawdź czy problem istnieje na innej. Być może coś z układem w klawiaturze jest nie tak.

  • Gość
Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-07-24, 23:34:07 »
Jeśli dobrze pamiętam, to podczas instalacji Ubuntu masz do wyboru układ klawiatury. Spróbuj zmienić to w opcjach Ustawienia -> Klawiatura i Mysz (czy jak to jest rozstawione w Ubuntu).

Quetran

  • Gość
Problem z klawiaturą
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-07-24, 23:59:08 »
Jeśli jesteś kompletnie zielony, najprostrzym sposobem będzie aktualizacja ubuntu do najnowszej wersji 13.4. Może to pomoże