Nowe posty

Autor Wątek: Usunąłem część systemu z konsoli  (Przeczytany 2827 razy)

witoldtabacca

  • Gość
Usunąłem część systemu z konsoli
« dnia: 2013-03-26, 01:08:04 »
Hej,

Mam pewien problem - zdeinstalowałem z konsoli połowę środowiska Ubuntu 12.04 i nie mam pojęcia jak to naprawić.
Do rzeczy:
Kombinowałem coś z konsoli wklepałem komendę znalezioną w internecie, pewnie wpisałem coś źle i usunąłem część systemu. Widząc, że jest problem anulowałem polecenie, zgrałem wszystkie swoje dane i zresertowałem komputer.
Teraz jest następujący problem, włącza się parę opcji, część nie działa, mogę dostać się do konsoli, ale nie do środowiska graficznego, mimo, że jest taka opcja nie przechodzi dalej.

Próbowałem zainstalować system ponownie, próbowałem formatować przez Gparted, ale nic nie wykrywa chęci zainstalowania nowego systemu.
W opcjach bootowania najpierw jest CD/USB potem cała reszta.

Czy macie pomysł co można zrobić?

Offline Andrzej J

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 713
    • Zobacz profil
Usunąłem część systemu z konsoli
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-03-26, 09:16:19 »
Ja bym spróbował zainstalować jakieś lekkie środowisko graficzne np. fluxbox+mc+gdm3+zależności.
Cytuj
apt-get update
apt-get install fluxbox mc gdm3
Potem zobaczyć w /var/log/apt/history.log - co usunąłeś- spróbować doinstalować usunięte pakiety+zależności. Pozdrawaiam

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Usunąłem część systemu z konsoli
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-03-26, 09:25:42 »
To nie wklepuj w konsoli czegoś czego nie rozumiesz.
Cała reszta Twego działania też bez sensu i składni.

Widzę, ze Adnrew_66 już mnie wyprzedził z odpowiedzią i odnośnie fluxboxa :)
Jednak wątpię abyś wiedział co i jak z tym zrobić skoro z tak podstawowymi rzeczami robisz taki cyrk.

W tym Twoim Ubuntu jest Unity zdaje się.
Spróbuj w konsoli .
1. sudo apt-get install unity.
2. Możesz też pokusić się o inne środowisko lub menadżera i zamiast unity wpisać co tam sobie chcesz.

Jeśli Gparted nie sformatował Ci systemu, bo ja już trochę gubię się w tym co opisujesz, to powinno wszystko powrócić do stanu używalności.
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version