Nowe posty

Autor Wątek: Fluxbox; dodanie pozycji do menu domyslnego.  (Przeczytany 3077 razy)

  • Gość
Fluxbox; dodanie pozycji do menu domyslnego.
« dnia: 2012-01-06, 14:42:14 »
Witam!
Zainstalowalem wczoraj debiana stable z plytki netinst, doinstalowalem potrzebny software wsrod ktorego znalazl sie m. in fluxbox. Ale do rzeczy, potrzebuje dodac jedna pozycje do menu. Ustawione mam, aby menu bylo domyslnym systemowym i w zasadzie jest to dla mnie wygodniejsze. Przy probie dodania pozycji w tymze menu system samoistnie ja usunal. Czy sa jakies przeciwskazania abym pod pozycja [include] w ustawieniach usera umiescil potrzebna mi pozycje?

  • Gość
Fluxbox; dodanie pozycji do menu domyslnego.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-01-06, 15:33:17 »
1. Dlaczego sam nie sprawdzisz? Zajęłoby Ci to najwyżej pięć minut -- około 10 razy mniej niż czekanie na odpowiedź tutaj na forum.

2. Nie, nie ma żadnych przeciwwskazań. Możesz sobie dopisać swoje fragmenty menu zarówno przed, jak i po komendzie [include] w menu użytkownika.

Przy czym musisz pamiętać, że plik /etc/X11/fluxbox/fluxbox-menu będzie automatycznie generowany przy niemal każdej instalacji/usunięciu pakietu, więc nie powinieneś go ręcznie modyfikować. Fluxbox zawiera również skrypt do automatycznego generowania menu użytkownika (chociaż zdaje się, że wersja w Debianie jest go pozbawiona), stąd dobrym rozwiązaniem jest stworzenie swojego własnego menu użytkownika (np. ~/.fluxbox/menu-moje), które będziesz sobie ręcznie modyfikował kiedy trzeba. Oczywiście nie zapomnij później zmienić ~/.fluxbox/init. Wielu użytkowników Fluxboksa wybiera takie rozwiązanie, ponieważ preferują mieć całkowitą kontrolę nad swoim systemem.

  • Gość
Fluxbox; dodanie pozycji do menu domyslnego.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-01-06, 23:20:14 »
W trakcie tworzenia tego tematu pisałem z telefonu komórkowego, jak zapewne zauważyłeś, więc i też nie miałem możliwości sprawdzić. Nie ma przeciwwskazań, sprawdziłem, dziękuję za dodatkowego info.