Nowe posty

Autor Wątek: Dystrybucja pod platformę Intel Atom  (Przeczytany 6282 razy)

mateo423

  • Gość
Dystrybucja pod platformę Intel Atom
« dnia: 2010-07-25, 00:04:35 »
Witam!
Jestem nowy na forum. Przeszukałem jego zasoby, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Może pokrótce opiszę co chcę osiągnąć. Buduję urządzenie do prezentacji typu światło, dźwięk, obraz. Chcę wbudować w nie małą platformę opartą o procesory Intel Atom D510. Do komputera będzie podłączony zewnętrzny sterownik komunikujący się przez USB.
No i teraz chciałbym aby w komputerze siedziała jakaś dystrybucja Linuxa. Czego od niej oczekuję:
- działania na platformie Atom
- obsługi Pythona (w nim będzie napisany główny program sterujący)
- możliwości odtwarzania filmów (przez DVD lub z dysku, więc jakiś dobry odtwarzacz obsługujący wszelkie możliwe formaty)
- opcjonalnie obsługa prezentacji (format Impress lub PowerPoint)
- bardzo szybki start (kilkanaście sekund to maksimum)
- duża stabilność działania
Potrzebuję tego co powyżej, i właściwie tylko tego. Zatem duże interfejsy graficzne (KDE, Gnome) nie są mi potrzebne, obsługa sieci, gry, kompilatory itp. odpadają. Im mniej zbędnych elementów tym lepiej.
Zatem prośba do Was. Jaką dystrybucję wybrać? Spodziewam się że gotowca nie dostanę i będę musiał poświęcić dużo czasu na konfigurację. Ale na czym się oprzeć?
Linuxa trochę znam, ale przydały by mi się też jakieś tutoriale jak maksymalnie odchudzić system. Pomożecie? :-)

chmooreck

  • Gość
Dystrybucja pod platformę Intel Atom
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-25, 21:25:18 »
arch, gentoo, slackware, jak jesteś odważny, to LFS

Aman

  • Gość
Dystrybucja pod platformę Intel Atom
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-26, 07:09:47 »
Skoro już chcesz i masz czas na zabawę w konfigurację, to polecę Ci Gentoo.
System startuje błyskawicznie - u mnie na gorszym sprzęcie było to 11 sekund (mierzone bootchartem) - to najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać.
Zainstalujesz sobie na nim co tam będziesz chciał.
Przy instalacji leć handbookiem. Staraj się maksymalnie odchudzić kernel ze zbędnych sterowników, oraz zainteresuj się plikiem /etc/conf.d/rc