Nowe posty

Autor Wątek: Wine doinstalowane do gry  (Przeczytany 3772 razy)

samone-x

  • Gość
Wine doinstalowane do gry
« dnia: 2010-05-13, 14:19:10 »
Witam
Mam pytanie czy jest możliwe doinstalowanie wybranej wersji wine do jakieś gry ?
Chodzi mi o to że jak mam gre np. Call Of Duty to czy mogę doinstalować do jej folderu gry wine i odpalać ją przez specjalny skrypt .
Dzięki temu można by np. nagrywać gierki na płytę a kiedyś przyszłości jak mamy ochotę popykać w jakąś gierkę bez problemu ją uruchomić bez bawienia się wersjami wine ?

ra-v

  • Gość
Wine doinstalowane do gry
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-05-13, 17:33:08 »
Z tego co mi wiadomo można mieć 1 wersję WINE. Jak nie działa CoD możesz instalować WINE ze źródeł, jest zawsze nowsza wersja.

flak

  • Gość
Wine doinstalowane do gry
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-05-13, 19:20:46 »
PlayOnLinux umożliwia żonglowanie wersjami wine i przypisywanie programów do określonej wersji.

samone-x

  • Gość
Wine doinstalowane do gry
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-05-13, 21:30:42 »
Nie rozumiecie mnie , chciałbym coś takiego zrobić np. :
Mam foldery np. cod w nim są jeszcze 2 foldery i 1 plik
foldery "gra" i "wine" , i jeszcze skrypt który będzie uruchamiał grę
W folderze "gra" mam zainstalowanego cod a folderze "wine" będzie zainstalowana jakąś wersję  wine (pod grę )
I jak będę chciał włączyć grę to odpalam przez skrypt "cod/skrypt" który będzie jak skrót do gry "cod/gra/cod.exe" który włączy grę przez wine z "cod/wine/...."
To mi by się bardzo przydało .
Łapiecie o co mi chodzi ?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Wine doinstalowane do gry
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-05-13, 21:43:18 »
Musiałbyś kompilować ręcznie różne wersje Wine z różnymi prefiksami ale czy jest sens się w to bawić? Lepiej zainstalować PlayOnLinux.

Pozdrawiam!