Nowe posty

Autor Wątek: Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem  (Przeczytany 4611 razy)

darkhog

  • Gość
Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem
« dnia: 2010-04-28, 14:43:54 »
Witam - ostatnio aktualizowałem system do openSuSE 11.2 i mam problemy z dźwiękiem. Pierwszym z nich jest to, że TiMidity przestało odtwarzać muzykę. Nie wiem dlaczego, jednak midi jest mi potrzebne. Drugim jest to, że co bym nie zrobił to i tak "na raz" dźwięk może odtwarzać tylko JEDEN program. Nie mogę zrobić tak, że np. jednocześnie gra muzyka w audacious i słychać powiadomienie o nowej wiadomości w Pidginie. Próbowałem użyć alsaconf i zobaczyłem takie coś:

     No supported PnP or PCI card found.

Would you like to probe legacy ISA sound cards/chips?
Wcześniej, tzn. przed aktualizacją systemu wszystko było w porządku, tzn. wykrywało kartę realteka. Nie wiem dlaczego tak jest. Mógłby mi ktoś pomóc rozwiązać mój problem? Szczególnie ważne jest dla mnie to timidity - problem "jednego dźwięku naraz" jest mniej ważny (chociaż to może być powiązane). Jeśli to istotne, to obecnie używam GNOME ze względu na awarię plasmy w KDE.

arctgx

  • Gość
Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-04-29, 01:06:05 »
Na miksowanie z kilku źródeł naraz: klucz do szukania dmix. Na detekcję karty - przyjrzyj się podobnym wątkom na tym forum. Z niejedną osobą odwalaliśmy szczegółowo rutynowe czynności od początku - szkoda mi się produkować kolejny raz.

darkhog

  • Gość
Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-04-29, 10:44:40 »
Co do dmix-a, to w mojej dystrybucji nie ma plików asoundrc. W /etc jest tylko asound.state i asound-pulse.conf. I teraz co ja mam z tym zrobić? Dystrybucja to openSuSE. Bardziej mi jednak zależy na "naprawie" timidity (pierwszy post)

arctgx

  • Gość
Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-04-29, 16:56:47 »
http://alsa.opensrc.org/DmixPlugin

~/.asoundrc sam tworzysz i pakujesz tam, co potrzebne. Być może masz już gdzieś w systemie zdefiniowaną wtyczkę miksującą, tylko nie skonfigurowałeś programów tak, by kierowały wyjście do niej zamiast zajmować wprost urządzenie.

darkhog

  • Gość
Problemy z timidity i ogólnie dźwiękiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-04-29, 17:39:28 »
No dobra, zrobię to. Ale co z tym problemem z timidity? Bo mi to bardziej potrzebne.

//EDIT: Ok, działa. Samo się zrobiło. Dziwne.