Nowe posty

Autor Wątek: GRUBoniespodzianka z gagiem  (Przeczytany 3498 razy)

goscccccccccccc

  • Gość
GRUBoniespodzianka z gagiem
« dnia: 2008-02-24, 01:17:55 »
Hej! Chciałem sobie wymienić gruba na gaga, a że nie bardzo rozumiałem z oficjalnej dokumentacji jak odinstalować gruba, więc po prostu zainstalowałem gaga na grubie. No i się porobiło. Oprócz windowsa zainstalowanego na pierwszej partycji gag nic nie odpala chociaż wykrywa partycje - komunikat:"brak właściwego sektora startowego" za to po odinstalowaniu gaga i zainstalowaniu gruba mam komunikat, że grub nie może zrobić mapy bootowania systemów czy coś takiego. Prócz windowsa nie działają ani wcześniej zainstalowane systemy (linuxy) ani zainstalowane po tej sytuacji. Jak wale problem w googla to mi wyskakuje o samolotach. Jak mi coś poradzicie to będę wdzięczny.

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
GRUBoniespodzianka z gagiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-24, 01:41:45 »
Cytat: goscccccccccccc
Jak mi coś poradzicie to będę wdzięczny.
Moja rada.

Pozdrawiam!

goscccccccccccc

  • Gość
GRUBoniespodzianka z gagiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-24, 02:22:39 »
Dzięki. Spróbuję za kilka lub kilkanaście godzin. Muszę się nauczyć sprawdzać czy w wiki nie ma też innych stron na ten sam temat. Za bardzo się przyzwyczaiłem, że na ogół wszystko jest wwalone na jedną stronę.
Dzięki

goscccccccccccc

  • Gość
GRUBoniespodzianka z gagiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-25, 20:40:29 »
jakieś jeszcze rady? bo te są chyba chyba tylko na kaśkę. Przejrzałem też inne strony w wiki i niedużo znalazłem. Chyba będzie trzeba zrobić backup windowsa, sformatować, przenieść nieco wyżej windowsa a mbr zostawić wolny tak, żeby można było go swobodnie formatować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

darko

  • Gość
GRUBoniespodzianka z gagiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-25, 21:15:09 »
A to moje rady: 1 i 2

goscccccccccccc

  • Gość
GRUBoniespodzianka z gagiem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-25, 23:00:11 »
Sprawdzałem te rady wcześniej. Rozwiązaniem okazał się Super Grub Disk, który mi to załatwił szybko sprawnie i automatycznie, bo okazało się, że jakieś tam szczątki gruba gdzieś były.
Ale mimo wszystko dzięki