Nowe posty

Autor Wątek: Debian - Firefox, Kpackage...  (Przeczytany 2587 razy)

kazet

  • Gość
Debian - Firefox, Kpackage...
« dnia: 2008-01-18, 21:16:47 »
witam, zainstalowalem dzis debiana r2. jest to moj pierwszy zainstalowny linux, wiec wiem baardzo malo. z poczatku wszystko bylo fajnie dopuki nie sprobowalem zainstalowac jakiegos programu.. cos tam widzialem, jakis info od kumpli najpierw wlaczylem kpackage, biore tam apt update i mam:

0% [Podłączanie do ftp.uk.debian.org (1.0.0.0)] [Podłączanie do security.de

mam tam uk bo juz sie bawilem w zmienianie 'czegos tam' :p w source.list. nie udalo mi sie pobrac firefoxa z pakietow, sprobowalem normalnie.. po rozpakowaniu, jak juz mi sie udalo ;d wlaczylem firefox-bin i nic :/ najpierw myslalem ze trza cos w stylu exe, teraz juz wiem no ale wlaczylem z konsoli i jedno co zobaczylem to

error while loading shared libraries libmozjs.so czy cos takiego..

nie mam zielonego pojecia co z tym zrobic ale nic mi nie chce dzialac =( ani kadu, ani stery do geforce'a, ani alien, ktorego tez do czegos tam potrzebowalem. jezeli ktos wie o co biega, to prosze o help bo siedze na googlach i szukam i nic.. ; / juz czytalem nawet ze ip 1.0.0.0 moze byc przyczyna 'zlego' dns'a. juz zmienialem nawet ip w resolv.conf na dns tpsa ale po reboocie i tak wraca mi do defaultowego 192.168.0.1.
zalezy mi na tym zeby ktos pomogl.

pozdrawiam, kazet

norbert_ramzes

  • Gość
Debian - Firefox, Kpackage...
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-19, 02:31:25 »
Cytat: kazet
witam, zainstalowalem dzis debiana r2. jest to moj pierwszy zainstalowny linux
Debian jest raczej dla bardziej "zaawansowanych". Polecam Ubuntu.

Cytat: kazet
wszystko bylo fajnie dopuki nie sprobowalem zainstalowac jakiegos programu.. cos tam widzialem, jakis info od kumpli najpierw wlaczylem kpackage
W Debianie jak i Ubuntu (który jest na nim oparty) masz graficznego Synaptica (w Ubuntu jest jeszcze jeden graficzny menadżer pakietów-czyt. oprogramowania).

kpackage nie radzę używać.

Z tekstowych (podejrzewam że już wiesz, ale dla pewności) masz aptitude i apt (apt-get).

EDIT: Co do kadu to poszukaj w necie (Debian||Ubuntu repozytoria kadu. Ew. www.kadu.net).

Odnośnie dns'ów itp poszukaj o konfiguracji czegoś takiego jak dhclient np. na tym forum.

Firefox? "Odpowiednikiem" FF w Debianie jest Iceweasel - FF z poprawkami Debiana. A czemu zmienili nazwę to możesz sobie poszukać w wyszukiwarce.

kazet

  • Gość
Debian - Firefox, Kpackage...
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-19, 19:53:43 »
noo miodzio, bajera mistrzu dodalem co trzeba do dhclient i dziala :D apt normalnie all pieknie, iceweasel sie zainstalowal ^^

wielkie dzieki za pomoc, a juz myslalem ze nikt nie pomoze :D

dzieki, pozdrawiam, kazet