Nowe posty

Autor Wątek: Montowanie udziałów po IP  (Przeczytany 4693 razy)

De.eL

  • Gość
Montowanie udziałów po IP
« dnia: 2007-10-18, 19:23:27 »
Mam następujący problem. Chcę zmontować udział na komputerze o danym IP (192.168.1.2), który pracuje pod windows. Linux to MontaVista Linux. Komputer z Linuxem pracuje pod 192.168.1.3.
Wykonuję to w następujący sposób:
mount -t smbfs //IP/udział /mnt/folder
Niestety wywala błąd, że niepoprawny parametr. Wiecie jak temu zaradzić? Dodam tylko, że MontaVista pracuje na NFS (posiada smbfs).

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Montowanie udziałów po IP
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-10-18, 20:26:24 »
Mi to działa:
mount -t smbfs //server/katalog /mnt/katalog

Czy montujesz będąc zalogowanym jako root?

Jaki dokładnie błąd jest wyświetlany? Bo nie udało mi się odtworzyć błędu "niepoprawnego parametru". Jest błąd o złym/nieistniejącym systemie plików, jeżeli taki podam. Jest o nieistniejącym punkcie montowania.


Pozdrawiam.

De.eL

  • Gość
Montowanie udziałów po IP
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-21, 15:34:30 »
Tak. Montuję będąc root. Wyświetlany jest błąd o nieznanym parametrze (Invalid Parameter). Może ja na początku scharakteryzuję nieco system. Jest to MontaVista embedded Linux 2.4.18. Zainstalowany jest w nim system plików NFS (klient i serwer NFS). Prawdopodobnie istnieje również smbfs (nie cała samba). Problem tkwi w tym, że dysk sieciowy, który chcę podłączyć do tej maszyny pracuje na SMB.
Próbowałem skonfigurować całą sambę, ale niestety nie wyszło, bo wszelkie kompilacje wykonuję Cross Compilerem GCC (nie pamiętam jakie błędy wywalał). Generalnie wychodzi tylko kompilacja pojedynczych plików C.
Czy możecie mi podpowiedzieć co zrobić, żeby podmontować (z smbfs) ten dysk?
Dodam jeszcze, że wystukując:
mount -a -t smbfs //IP/udział /mnt/folder
wyskakuje błąd "Segmentation fault" (chyba dobrze pamiętam).

Pod adresem poniżej znajduje się kompilator, którym kompiluje się programy pod MontaVista Linux (zainstalowany na MOXA). Niestety potrafię tylko skompilować program, który składa się z jednego pliku *.c. Proszę o pomoc w sprawie kompilacji całej SAMBY tym kompilatorem.
http://www.moxa.com/drivers/UC/DA_660_LX/tool_chain/linux/V1.0/mxscaleb-3.3.2-7.i386.rpm