Nowe posty

Autor Wątek: pisanie skryptu pod SUSE 10.2  (Przeczytany 5649 razy)

drake29a

  • Gość
pisanie skryptu pod SUSE 10.2
« dnia: 2007-04-18, 09:26:10 »
Mam problem gdyz jak wlacze neo podczas uruchamiania systemu to mi sie wiesza... poza tym nie chce mi sie wchodzic zawsze na su i wpisywac komendy do laczenia z neo, chcialbym miec plik na pulpicie z ktorego bede to odpalal, i po uruchomieniu neo konsola automatycznie bedzie sie zamykala. jesli znacie to podajcie adres jakiegos poradnika na ten temat

gomath

  • Gość
pisanie skryptu pod SUSE 10.2
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-18, 19:20:15 »
Zakładam, że masz kde. Kliknij prawym na pulpicie, wybierz 'Utwórz nowe...', a potem 'Skrót do programu'. W zakładce 'program', w polu 'Polecenie' wpisz lub wybierz polecenie, którego używasz do uruchomienia neostrady. W 'Zaawansowanych opcjach' możesz zaznaczyć 'Uruchom w terminalu' oraz 'Uruchom jako inny użytkownik' (tutaj jako root).

Jeśli nie chcesz za każdym razem wprowadzać hasła roota, zainteresuj się programem 'sudo'.

Bees

  • Gość
pisanie skryptu pod SUSE 10.2
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-18, 19:48:25 »
2007-04-18 09:26:10 drake29a napisał:

> Mam problem gdyz jak wlacze neo podczas uruchamiania systemu to mi sie wiesza... poza tym nie
 > chce mi sie wchodzic zawsze na su i wpisywac komendy do laczenia z neo, chcialbym miec plik na
 > pulpicie z ktorego bede to odpalal, i po uruchomieniu neo konsola automatycznie bedzie sie
 > zamykala. jesli znacie to podajcie adres jakiegos poradnika na ten temat

http://suse.ehelp.pl/modules/news/article.php?storyid=1049
Korzystłem kiedyś z tego skryptu i połączenie następowało przy uruchomieniu kompa. Co bylo bardzo wygodne. Jeśli masz modem sagem lub speed...
Pozdrawiam!