Nowe posty

Autor Wątek: k3b - 0.12.17 domaga się root'a  (Przeczytany 2030 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
k3b - 0.12.17 domaga się root'a
« dnia: 2007-01-18, 13:39:32 »
Witam

przy uruchomieniu tego, co w tytule stoi pojawia sie taki komunikat:

cdrecord będzie uruchamiany bez uprawnień administratora
Zaleca się skonfigurowanie cdrecord, tak aby był uruchamiany z uprawnieniami administratora. Tylko wtedy cdrecord może działać z wysokim priorytetem co zwiększa stabilność całego procesu nagrywania. Poza tym umożliwia to zmianę rozmiaru użytego bufora. Wiele problemów przy nagrywaniu daje się rozwiązać w ten sposób. Problem ten dotyczy również przypadków gdy używany jest resmgr z dystrybucji SuSE.
Rozwiązanie: Użyj K3bSetup2, aby rozwiązać ten problem.

/tak jest na SuSE 10.2/

W Slacku 11 jest to samo, tylko, że po angielsku i na dodatek w okienku, w którym się pojawia ten komunikat jest przycisk z napisem K3bSetup2 (w suse tego przycisku dziwnym trafem nie ma.)

Przycisnięcie tego przycisku wywołuje monit o hasło root, po czym (jak sie to hasło wprowadzi) nic sie nie dzieje. Próbowałem w konsoli, ale takiego polecenia system nie znalazł (K3bSetup2).

Nie wiem, co z tym zrobić, a dziwi mnie sugestia odpalania programu z prawami roota - do tej pory wszyscy mnie przed tym przestrzegali.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ZipoKing

  • Gość
k3b - 0.12.17 domaga się root'a
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-18, 13:48:09 »
sudo chmod u+s /usr/bin/cdrecord

--edit--
aha, k3bsetup2 to nie aplikacja tylko plugin KDE (wywołuje się go przez kcmshell k3bsetup2)
A cdrecord potrzebuje praw roota, ponieważ tylko root może wywoływac setpriority().

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
k3b - 0.12.17 domaga się root'a
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-01-18, 14:54:51 »
2007-01-18 13:48:09 ZipoKing napisał:

> sudo chmod u+s /usr/bin/cdrecord
 >
 > --edit--
 > aha, k3bsetup2 to nie aplikacja tylko plugin KDE (wywołuje się go przez kcmshell k3bsetup2)
 > A cdrecord potrzebuje praw roota, ponieważ tylko root może wywoływac setpriority().

Dzięki, pomogło
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji