Nowe posty

Autor Wątek: problem z poczta - DNS/MX  (Przeczytany 4024 razy)

peter79

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« dnia: 2007-01-10, 22:21:27 »
Witam, mam DNS w Windows 2000 i serwer poczty na linux postfix i mam problem ponieważ od jakiegos czasu przy wysyłaniu mai;i do niektórych serwerów dostaje taką zwrotną wiadomość:
host ...... said: 550 5.7.1
Recipient address rejected: Mail appeared to be SPAM or forged. Ask your Mail/DNS-Administrator to correct HELO and DNS MX settings or to get removed from DNSBLs; MTA helo: ....., MTA hostname: ....... (helo/hostname mismatch) (in reply to RCPT TO command)
gdzie jest błąd bo wg mnie problem lezy po windows.
prosze o sugestie i pomoc

szogunek

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-01-17, 14:19:41 »
2007-01-10 22:21:27 peter79 napisał:

> Witam, mam DNS w Windows 2000 i serwer poczty na linux postfix i mam problem ponieważ od
 > jakiegos czasu przy wysyłaniu mai;i do niektórych serwerów dostaje taką zwrotną wiadomość:
 > host ...... said: 550 5.7.1
 > Recipient address rejected: Mail appeared to be SPAM or forged. Ask your Mail/DNS-Administrator
 > to correct HELO and DNS MX settings or to get removed from DNSBLs; MTA helo: ....., MTA
 > hostname: ....... (helo/hostname mismatch) (in reply to RCPT TO command)
 > gdzie jest błąd bo wg mnie problem lezy po windows.
 > prosze o sugestie i pomoc
 >
problem do rozwiazania nr1
czy masz obluge kilku domen czy tylko jednej, jezeli jedna to zwroc uwage na to ze revDNS i DNS byly takie same, zeby dla danej domeny byl prawidlowo wpisany MX zgodny z adresem IP z ktorego wysylasz poczte  to wszystko co dotyczy DNS'ow
problem do roziwazania nr2
sprawdz czy przypadkiem nie zrobiles sobie openrelay'a czyli serwer poczty wychodzacej nie wymaga uwierzytelnienia, jezeli tak masz to musisz zablokowac openrelay (pogugluj troche). po rozwiazaniu tego problemu musisz jeszcze tylko zglosic do roznych blacklist czyli DNSBL czy przypadkiem nie zostalo twoje ip dopisane do listy spamerow. i problem powinien zostac rozwiazany. dodatkowo proponuje wprowadzic sobie SPF do sprawdzania wlasnie MX domen.

peter79

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-07, 11:03:35 »
Mam obsługę jednej domeny i faktycznie revDNS jest inny ponieważ poczte mam postawioną na SDI a tp nie pozwala zmienić revDNS i daje swoje standardowe, co musze zmienić i gdzie aby było ok.
Uzywał ktoś poczty na sdi i wie jak to zmienić bardzo proszę o pomoc

ZipoKing

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-07, 11:18:21 »
Wg mojej wiedzy sprawa ma się następująco:
niektóre serwery, aby ustrzec się przed spamem, z definicji nie przyjmują listów od serwerów, które nie są "autoryzowane". Autoryzacja polega na wysłaniu zapytania do serwera DNS i odczytanie zawartości pola MX - jeżeli twojego serwera tam nie ma, zapomnij, że uda ci się wysłać list - z definicji zostaniesz potraktowany, jako spamer.

peter79

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-07, 20:41:23 »
W polu MX mam nazwe domeny tylko jak zrobie ping -a IP to zwracana jest nazwa TP a nie moja. W dsl jest tak ze można zmienić revDNS a w SDI nie ma taiej mozliwosci
Co z tym zrobic

michal.swigut

  • Gość
problem z poczta - DNS/MX
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-08, 13:10:53 »
Cześć,

Masz ustwiony rekord MX oraz RevDNS? Z tego co w komunikacie widać, to to jak się przedstawia serwer komendą HELO, rózni się od tego, pod jaką nazwą jest w sieci faktycznie widoczny. Jeżeli to się będzie zgadzać, nie powinno być odrzutu. dodatkowo ustaw sobie rekord SPF (ostatnio modne jest wycinanie maili po braku SPF) i będzie ładnie.