Nowe posty

Autor Wątek: Problem po zabawie z SDL  (Przeczytany 1593 razy)

senkal

  • Gość
Problem po zabawie z SDL
« dnia: 2006-09-20, 01:23:09 »
Chciałem popróbować programowania przy pomocy SDL. Zacząłem je instalować. Jako, że ciągle coś nie działało w czasie kompilacji często zmieniałem wersje. Aż w końcu przykłądowy prosty programik się skompilował. Pousuwałem niepotrzebne "rzeczy" związane z SDL.Ale o dziwo po kompilacji prostego programiku, gdy chciałem go uruchomić pojawiał się błąd:
*** glibc detected *** double free or corruption (out): 0xbfb4a6e0 ***
Pomyślałem może jakiś mój błąd. Niestety okazało się, że niektóre aplikacje głównie gry zaczeły się wysypywać z tym samym błędem lub wogóle się nie włączać. Podejrzewam, że chodzi o gry korzystające z SDL. Starałem się wyczyścić system z niepotrzebnych pakietów zwierających SDL, ale nic to nie dało. Czy jest jakiś  sposób, żeby "zresetować' bibliotekę SDL i aby ustawienia były jakby od nowa?.Nie chce robić instalki ani nic w tym rodzaja. Mam Mandrive2006.Obecnie w systemie mam zainstalowane pare bibliotek SDL, konkretnie:libSDL1.2,libSDL_gfx,image,mixer,net,sound,ttf2.0,i perl-SDL.Czy któreś z nich może być przycyzną moich problemów? Zapomniałbym dodać, że próbując wcześnie uporać się z problemem za poradą jakiegoś forum na chwile zainstalowałem glibc-devel i glibc-proffile ale jako, że nic nie dało to odinstalowałem. Czy to może mieć jakiś wpływ?
Gdy chce odinstalować pozostałe pakiety SDL(żeby później zainstalować od nowa) to przy okazji musiałbym odinstalować niektóre gry które są powiązane z tymi bibliotekami. Proszę o pomoc.

Maciek_Rutecki

  • Gość
Problem po zabawie z SDL
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-09-20, 08:31:45 »
2006-09-20 01:23:09 senkal napisał:

> Chciałem popróbować programowania przy pomocy SDL. Zacząłem je instalować. Jako, że ciągle coś
 > nie działało w czasie kompilacji często zmieniałem wersje. Aż w końcu przykłądowy prosty
 > programik się skompilował. Pousuwałem niepotrzebne "rzeczy" związane z SDL.Ale o
 > dziwo po kompilacji prostego programiku, gdy chciałem go uruchomić pojawiał się błąd:
 > *** glibc detected *** double free or corruption (out): 0xbfb4a6e0 ***
 > Pomyślałem może jakiś mój błąd. Niestety okazało się, że niektóre aplikacje głównie gry zaczeły
 > się wysypywać z tym samym błędem lub wogóle się nie włączać. Podejrzewam, że chodzi o gry
 > korzystające z SDL. Starałem się wyczyścić system z niepotrzebnych pakietów zwierających SDL,
 > ale nic to nie dało. Czy jest jakiś  sposób, żeby "zresetować' bibliotekę SDL i aby
 > ustawienia były jakby od nowa?.Nie chce robić instalki ani nic w tym rodzaja. Mam
 > Mandrive2006.Obecnie w systemie mam zainstalowane pare bibliotek SDL,
 > konkretnie:libSDL1.2,libSDL_gfx,image,mixer,net,sound,ttf2.0,i perl-SDL.Czy któreś z nich może
 > być przycyzną moich problemów? Zapomniałbym dodać, że próbując wcześnie uporać się z problemem
 > za poradą jakiegoś forum na chwile zainstalowałem glibc-devel i glibc-proffile ale jako, że nic
 > nie dało to odinstalowałem. Czy to może mieć jakiś wpływ?
 > Gdy chce odinstalować pozostałe pakiety SDL(żeby później zainstalować od nowa) to przy okazji
 > musiałbym odinstalować niektóre gry które są powiązane z tymi bibliotekami. Proszę o pomoc.

Może jak instalowałeś SDL kilkukrotnie, to jakieś pliki zostały na dysku (w róznych wersjach)?

--
Maciek
unixy.pl

senkal

  • Gość
Problem po zabawie z SDL
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-09-20, 22:46:26 »
2006-09-20 08:31:45 Maciek_Rutecki napisał:

> 2006-09-20 01:23:09 senkal napisał:
 >
 > > Chciałem popróbować programowania przy pomocy SDL. Zacząłem je instalować. Jako, że ciągle
 > coś
 >  > nie działało w czasie kompilacji często zmieniałem wersje. Aż w końcu przykłądowy prosty
 >  > programik się skompilował. Pousuwałem niepotrzebne "rzeczy" związane z SDL.Ale
 > o
 >  > dziwo po kompilacji prostego programiku, gdy chciałem go uruchomić pojawiał się błąd:
 >  > *** glibc detected *** double free or corruption (out): 0xbfb4a6e0 ***
 >  > Pomyślałem może jakiś mój błąd. Niestety okazało się, że niektóre aplikacje głównie gry
 > zaczeły
 >  > się wysypywać z tym samym błędem lub wogóle się nie włączać. Podejrzewam, że chodzi o
 > gry
 >  > korzystające z SDL. Starałem się wyczyścić system z niepotrzebnych pakietów zwierających
 > SDL,
 >  > ale nic to nie dało. Czy jest jakiś  sposób, żeby "zresetować' bibliotekę SDL i aby
 >  > ustawienia były jakby od nowa?.Nie chce robić instalki ani nic w tym rodzaja. Mam
 >  > Mandrive2006.Obecnie w systemie mam zainstalowane pare bibliotek SDL,
 >  > konkretnie:libSDL1.2,libSDL_gfx,image,mixer,net,sound,ttf2.0,i perl-SDL.Czy któreś z nich
 > może
 >  > być przycyzną moich problemów? Zapomniałbym dodać, że próbując wcześnie uporać się z
 > problemem
 >  > za poradą jakiegoś forum na chwile zainstalowałem glibc-devel i glibc-proffile ale jako,
 > że nic
 >  > nie dało to odinstalowałem. Czy to może mieć jakiś wpływ?
 >  > Gdy chce odinstalować pozostałe pakiety SDL(żeby później zainstalować od nowa) to przy
 > okazji
 >  > musiałbym odinstalować niektóre gry które są powiązane z tymi bibliotekami. Proszę o
 > pomoc.
 >
 > Może jak instalowałeś SDL kilkukrotnie, to jakieś pliki zostały na dysku (w róznych wersjach)?
 >
 > --
 > Maciek
 > unixy.pl

Kurcze próbowałem już chyba wszystkiego. Na pewno nie mam paru wersji SDL w systemie. Nie wiem co zrobić. Nawet przy pomocy płytki z systemem zaktualizowałem go, miałem nadzieję, że SDL zostanie wgrany od nowa z płytki bez moich wcześniejszych poprawek.Niestety wszystko jest po staremu. Gdy chce uruchomić jakąkolwiek aplikacje korzystającą z SDL pojawia się błąd.
 *** glibc detected *** double free or corruption (out): 0xbfb4a6e0
Rozumiem, że jest to coś związanego z probleme n awyjściu jakiś danych i to tyle.
Chyba będe musiał zrobić format partycji z systemem i zainstalować go od nowa.Szkoda, że tak łatwo wszystko schrzanić :/