Nowe posty

Autor Wątek: problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą  (Przeczytany 4166 razy)

^robert^

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« dnia: 2006-06-08, 02:29:23 »
Witam...
Ostatnio postanowilem sobie sprawic nowy monitor. Padlo na taniego lcd\\'ka... mniejsza o niego... podlaczylem, a po starcie pokazal mi sie komunikat \\"signal out of range\\" czy cos w ten fason... ja glupi zrobilem tak: odpalilem knoppixa z cd, po czym skopiowalem knoppixowy /etc/X11/XFree86Config i nadpisalem nim plik na moim dysku z debianem :( Teraz widze jaki glupi bylem... z 2 godziny meczylem sie [bo backupu nie zrobilem oczywiscie] zeby chociaz uruchomic iksy... a te sei odpalily dopiero po ponownej instalacji XFree... no dobra instalacja instalacja udalo sie wreszcie odpalic kdm loguje sie jako sesje podaje KDE... i tu masakra :/ odpala mi sie jedynie okno z terminalem [nic wiecej nie ma] cale szczescie ze xy chodza bo niewygodny jest ten lynx. niestety jak z terminalu odpale jakis program [dajmy na to firefoxa] to nie moge wybierac miedzy jakimis oknami, jest tylko jego okno [bez ramek, tzn nie mozna wziasc dajmy na to pelnego ekranu lub zminimalizowac [i tak nie byloby do czego bo paska nie ma :(]

do czego zmierzam... czy moze wiesz co powinienem przeinstalowac [lub zmienic] aby odpalalo mi sie stare poczciwe kde? co jest odpowiedzialne za zarzadzanie oknami/ menu z wyborem aplikacji itd itp.

Wiem ze glupio zrobilem, i brechtanie sie ze mnie bedzie tylko zasmiecalo topic. Bede wdzieczny jesli oszczedzicie moj umysl [lub jego brak] i zamiast smiac sie pomozecie mi :)

Pozdrawiam,
Robert

greg000

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-08, 09:38:46 »
Nie lepiej bylo odpalic konfigurator XFree niz na nowo instalowac :)

A co do KDE to utworz w katalogu domowym plik  \\".xinitrc\\"  i wpisz w nim   \\"exec startkde\\" ( oczywiscie bez \\"\\") i powinno sie KDE  uruchomic.

greg000

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-08, 09:45:11 »
2006-06-08 09:38:46 greg000 napisał:

> Nie lepiej bylo odpalic konfigurator XFree niz na nowo instalowac :)
 >
 > A co do KDE to utworz w katalogu domowym plik  \\".xinitrc\\"  i wpisz w nim   \\"exec
 > startkde\\" ( oczywiscie bez \\"\\") i powinno sie KDE  uruchomic.


Jak nie zadziala z \\" .xinitrc \\" to wyprobuj z plikiem \\" .Xclients \\"
(nie zapomnij o kropce przed nazwa pliku).

^robert^

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-08, 13:47:09 »
2006-06-08 09:45:11 greg000 napisał:

> 2006-06-08 09:38:46 greg000 napisał:
 >
 > > Nie lepiej bylo odpalic konfigurator XFree niz na nowo instalowac :)
 >  >
 >  > A co do KDE to utworz w katalogu domowym plik  \\".xinitrc\\"  i wpisz w nim  
 > \\"exec
 >  > startkde\\" ( oczywiscie bez \\"\\") i powinno sie KDE  uruchomic.
 >
 >
 > Jak nie zadziala z \\" .xinitrc \\" to wyprobuj z plikiem \\" .Xclients \\"
 > (nie zapomnij o kropce przed nazwa pliku).

ok zaraz sproboje...
wracajac do tematu w konsoli logowania nie wazne jaka powloke wybiore zawsze laduje sie to samo czyli okienko z konsola.
jak zaloguje sie w trybie tekstowym i wpisze startx to odpala mi sie gnom. dlaczego nie idzie tego zrobic z konsoli logowania?

de_laurent

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-08, 22:31:06 »
Jak dla mnie, to wyglada na to, ze masz wlaczonego failsafea. Sprobuj moze uruchomic kdm albo gdm z konsoli i wtedy wybrac np. kde...

gotrek

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-07, 21:52:36 »
Witam
Mam problem z zainstalowaniem xmms. Podczas pierwszej próby zaistalowania wystąpił problem ze zbyt starą wersją GTK. Zaistalowałem najnowszą lecz i tu okazało się, że coś jest nie tak. Zaistalowałem więc nieco starszą. No i teraz podczas instalacji wywala że "gtk-config --version" zwraca właściwą wersję ale znajduje także wersję nowszą no i zaleca żeby usunąć starszą. Jestem totalnym nowicjuszem i nie wiem jak usunąć tą starszą wersję GTK no i żeby w końcu zainstalować poprawnie xmms'a.

TheUsh

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-07, 22:21:20 »
2006-06-07 21:52:36 gotrek napisał:

> Witam
 > Mam problem z zainstalowaniem xmms. Podczas pierwszej próby zaistalowania wystąpił problem ze
 > zbyt starą wersją GTK. Zaistalowałem najnowszą lecz i tu okazało się, że coś jest nie tak.
 > Zaistalowałem więc nieco starszą. No i teraz podczas instalacji wywala że "gtk-config
 > --version" zwraca właściwą wersję ale znajduje także wersję nowszą no i zaleca żeby usunąć
 > starszą. Jestem totalnym nowicjuszem i nie wiem jak usunąć tą starszą wersję GTK no i żeby w
 > końcu zainstalować poprawnie xmms'a.

1) Powiedz mi w jaki sposob instalujesz xmms'a ?
2) Najlatwiej jest skorzystac z komendy yum install xmms i doinstalowac brakujace pluginy do odtwarzania mp3 tak jak to jest opisane w faq.fedora.pl

gotrek

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-10, 17:38:20 »
Sciągam archiwum tar.gtz rozpakowuje. No i trzy komendy: ./continue, make i make install:)

TheUsh

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-10, 18:07:20 »
2006-06-10 17:38:20 gotrek napisał:

> Sciągam archiwum tar.gtz rozpakowuje. No i trzy komendy: ./continue, make i make install:)

Czemu robisz w ten sposob jak sa paczki dla twojej dystrybucji? :P

gotrek

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-06-11, 16:04:08 »
2006-06-10 18:07:20 ush napisał:

> 2006-06-10 17:38:20 gotrek napisał:
 >
 > > Sciągam archiwum tar.gtz rozpakowuje. No i trzy komendy: ./continue, make i make
 > install:)
 >
 > Czemu robisz w ten sposob jak sa paczki dla twojej dystrybucji? :P

Tak się nauczyłem i tak robie:P

Ale skorzystam z Twojej rady:)

TheUsh

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-06-11, 16:09:15 »
2006-06-11 16:04:08 gotrek napisał:

> 2006-06-10 18:07:20 ush napisał:
 >
 > > 2006-06-10 17:38:20 gotrek napisał:
 >  >
 >  > > Sciągam archiwum tar.gtz rozpakowuje. No i trzy komendy: ./continue, make i make
 >  > install:)
 >  >
 >  > Czemu robisz w ten sposob jak sa paczki dla twojej dystrybucji? :P
 >
 > Tak się nauczyłem i tak robie:P
 >
 > Ale skorzystam z Twojej rady:)

To sie lepiej oducz , bo instalowanie wszystkiego ze zrodel w rpm'owym systemie to calkowita pomylka i potem robi sie jeden wielki smietnik ;)

gotrek

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-06-11, 21:41:08 »
ok to zainstalowałem xmms tylko mam problem z zainstalowaniem plugina do odtwarzania mp3. jak wydam polecenie yum install xmms-mp3 to wywala: No match for argument. Jak ściągnąłem rpm i wydam komendę rpm -i to wywala ostrzeżenie, że użytkownik machbuild nie istnieje - użyto konta root. Co to może znaczyć?

TheUsh

  • Gość
problem z zainstalowaniem xmms pod Fedorą
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-06-11, 22:24:06 »
2006-06-11 21:41:08 gotrek napisał:

> ok to zainstalowałem xmms tylko mam problem z zainstalowaniem plugina do odtwarzania mp3. jak
 > wydam polecenie yum install xmms-mp3 to wywala: No match for argument. Jak ściągnąłem rpm i
 > wydam komendę rpm -i to wywala ostrzeżenie, że użytkownik machbuild nie istnieje - użyto konta
 > root. Co to może znaczyć?

Co do pierwszego to musisz skonfigurowac yuma tak jak to podano tu: http://faq.fedora.pl/fc4/#yumconf
a drugim to chyba nie trzeba sie przejmowac