Nowe posty

Autor Wątek: fetchmail reguły pobierania poczty  (Przeczytany 1347 razy)

khaz

  • Gość
fetchmail reguły pobierania poczty
« dnia: 2006-05-12, 14:17:06 »
Niedawno zrobiłem upgrade sprzętu. Szukałem dystrybucji dla architektury x86_64. Kubuntu i Mandriva 2006 nie dały sobie rady z kartą graficzną  ale SuSe 10.0 pociągnął temat. Ponieważ wcześniej miałem dużo zachodu i kłopotów z uruchamianiem netu, to zaopatrzyłem się w modem/router SURECOM EP-4704SX-AA4. Podobno przy połączeniu kompa i modemu przez ethernet nic się nie konfiguruje i dostęp do internetu jest od razu. Pod windą wszystko było O.K. więc dumny i blady odpaliłem SuSE i włączam FireFoxa a tu lipa - nic! Nie ma internetu! No nawściekałem się solidnie i przez przypadek spróbowałem otworzyć jakąś stronę w Konquerorze - i tu wielkie ździwienie - otworzyła się!! W Konquerorze net działa tylko dużo wolniej, Kontakt odbiera mi pocztę (przed chwilą \\'nie mógł połączyć się z serwerem) ale Firefox, Mozilla i, co gorsze, YaST, nie widzą sieci. Co mam zmienić i jak? B. proszę o info.
   Wcześniej szukałem podpowiedzi na newbie.linux.pl i google i okazało się, że SURECOM jest wyjątkowo mało popularny. Doczytałem się czegoś o proxy (http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=77713) i sprawdziłem swoje ustawienia:
   - Firefox: Menu Edycja->Preferencje->Ogólne->Ustawienia połączenia...->Bezpośrednie połączenie z internetem (zaznaczone)
   - Konqueror: Menu Ustawienia->Konfiguracja: Konqueror->Pośrednik (Proxy)->Bezpośrenie połączenie z internetem (zaznaczone)
   Ponieważ skończyły mi się pomysły i niemal nic o moim problemie nie znajduję, więc postanowiłem zapytać o to na tym forum. Dlatego b. proszę o podpowiedź.
-------------------
Mój sprzęt:
A64 3000+, DFI na NF4Ultra, 1GB RAMu PATRIOT, GeForce 7600GT, modem/router SURECOM EP-4704SX-AA4
Mój soft (sprawdzony pod kątem opisanego problemu):
SuSE 10.0 (stan opisany wyżej), Winda XP (internet O.K.), Winda 64 XP (internet O.K.)


olelum

  • Gość
fetchmail reguły pobierania poczty
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-12, 12:50:32 »
witam
przymierzam sie do zaisntalowania fetchmaila, mam pytanko czy da sie w fetchmailu ustawic reguly pobierania poczty.
googloje od rana i nie moge nic znalesc :/
chcialbym odbierac z darmowego konta pocztowego tylko emaile o ustalonym tytule - nie wie ktos z was czy da sie to uzyskac w fetchmailu?

jesli tak to prosilbym o naprowadzenie na strone z opisem.

z gory dzieki
pozdrawiam olek

gomath

  • Gość
fetchmail reguły pobierania poczty
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-12, 13:06:21 »
Nie wiem czy fetchmail potrafi pobierać tylko wybrane wiadomości. Wiem jednak, że z pomocą procmail możesz je filtrować. Może to Ci pomoże: http://www.gentoo.org/doc/pl/guide-to-mutt.xml

olelum

  • Gość
fetchmail reguły pobierania poczty
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-12, 13:28:45 »
2006-05-12 13:06:21 gomath napisał:

> Nie wiem czy fetchmail potrafi pobierać tylko wybrane wiadomości. Wiem jednak, że z pomocą
 > procmail możesz je filtrować. Może to Ci pomoże: http://www.gentoo.org/doc/pl/guide-to-mutt.xml
 >
nie wiem czy to nie zapóźno bo chcialbym jesli to mozliwe proces filtracji przeporwadzic juz na etapie pobierania emaili