Nowe posty

Autor Wątek: DSL Dialogu brak internetu  (Przeczytany 2517 razy)

servus11

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« dnia: 2006-04-27, 11:54:00 »
Mam taki problem: jak określić dokładne położenie skryptu ( w jakim katalogu dokładnie się znajduje ). Próbowałem $0, ale to zwraca tylko nazwę skryptu ( np ./fsprep ). Z góry dzięki za pomoc.

gomath

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-04-27, 12:28:23 »
Za pomocą komendy pwd możesz sprawdzić gdzie aktualnie się znajdujesz:MY_PATH=`pwd`Nie rozwiąże to Twojego problemu, kiedy wywołujesz skrypt z innego katalogu (/jakis/katalog/skrypt.sh). Wtedy możesz użyć takiej konstrukcji:MY_PATH=`echo \\"$0\\" | sed -e \\'s/(.*)/(.*)/1/\\' -`

servus11

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-27, 23:03:21 »
2006-04-27 12:28:23 gomath napisał:

> Za pomocą komendy pwd możesz sprawdzić gdzie aktualnie się znajdujesz:
 > MY_PATH=`pwd`
 >
 > Nie rozwiąże to Twojego problemu, kiedy wywołujesz skrypt z innego katalogu
 > (/jakis/katalog/skrypt.sh). Wtedy możesz użyć takiej konstrukcji:
 > MY_PATH=`echo \\"$0\\" | sed -e \\'s/(.*)/(.*)/1/\\' -`
 >
 >
Dzięki. To po części rozwiązuje mój problem, ale czy dałoby się jakoś określić ścieżkę bezwzględą (np. skrypt jest w ~/GB/ a w zmiennej byłoby /home/ds/GB/)?

gomath

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-27, 23:16:26 »
U mnie tak właśnie się dzieje, tzn ~/ rozwijane jest do \\'/home/user/\\', ale ./ tylko do \\'.\\'. Cóż... naprowadziłem Cię, teraz wykaż się inwencją ;)

wespaz

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-27, 08:55:15 »
Cześć
Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc

KirkH

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-04-27, 09:48:40 »
Siema.
Jak na mój gust - to że pinguje do bramki a do stronek www nie to jeszcze nic nieznaczy. Ja mam tak samo. Admini poblokowali pingi i tylko do bramki moge zapingować.

W /etc/resolv.conf masz wpisane DNS'y ?

piotrek22

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-27, 10:39:35 »
2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:

> Cześć
 > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno
 > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie
 > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam
 > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi
 > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych
 > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal
 > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >

Czy ustaliłeś które urządzenie eth  /eth0 czy eth1/ prowadzi do dialogu?
Czy Przprowadzałeś konfigurację drugiej karty sieciowej tzn, czy masz własną sieć.
Podaj wyniki poleceń ifconfig -a oraz route przy działającym połączeniu oraz po rozłączeniu.

wespaz

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-27, 18:07:52 »
2006-04-27 10:39:35 piotrek22 napisał:

> 2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:
 >
 > > Cześć
 >  > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP
 > (podobno
 >  > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia.
 > Połączenie
 >  > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego
 > mam
 >  > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping
 > dochodzi
 >  > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS
 > udostępnianych
 >  > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem
 > nadal
 >  > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >  >
 >
 > Czy ustaliłeś które urządzenie eth  /eth0 czy eth1/ prowadzi do dialogu?
 > Czy Przprowadzałeś konfigurację drugiej karty sieciowej tzn, czy masz własną sieć.
 > Podaj wyniki poleceń ifconfig -a oraz route przy działającym połączeniu oraz po rozłączeniu.
Dzięki za pomoc
wina była w złych sterownikach do karty sieciowej na mojej płycie musiałem ściągnąć nowe i zainstalować (niestety jeszcze przy pomocy kolegi)

bodek-71

  • Gość
DSL Dialogu brak internetu
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-12, 06:50:02 »
2006-04-27 08:55:15 wespaz napisał:

> Cześć
 > Jestem całkowicie zielony w pracy na Linuksie. Mam zainstalowany Mandriva 2006 PP (podobno
 > dobry dla początkujących). Wszystko instaluje się poprawnie wszystkie urządzenia. Połączenie
 > skonfigurowane jako połączenie za pomocą karty sieciowe eth0 (zintegrowanej) oprócz tego mam
 > jeszcze karte eth1. Po włączeniu kompa połączenie jest włączone, ale netu nie ma. Ping dochodzi
 > do bramki domyślnej a do stron nie. Czytałem że podobno jest to wina numerów DNS udostępnianych
 > przez Dialog( http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=85858) Zmieniłem nadal
 > nie dział. Już mi ręce opadają bo nie mogę tego ruszyć. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
 >