Nowe posty

Autor Wątek: DNS dla serwera SMTP lub IMAP i FTP  (Przeczytany 378 razy)

renepl

  • Gość
DNS dla serwera SMTP lub IMAP i FTP
« dnia: 2005-12-12, 22:39:18 »
Czy idzie z paru dyskow SCSI zrobic jedne duzy? zeby w systemie byl widzoczny jako jeden?

chmooreck

  • Gość
DNS dla serwera SMTP lub IMAP i FTP
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-12, 23:12:15 »
pewnie mozna... razdze w google\\'ach wpisac linux software raid i troche poczytac...

Stilgar

  • Gość
DNS dla serwera SMTP lub IMAP i FTP
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-12, 23:42:57 »
2005-12-12 22:39:18 renepl napisał:

> Czy idzie z paru dyskow SCSI zrobic jedne duzy? zeby w systemie byl widzoczny jako jeden?

młotek, piła, lutownica... i wszystko da sie zrobić :D

a na serio, możesz kupić kontroler RAID (najlepsze wyjście) albo zrobić RAID softwarowo (zmiana jest tylko kosmetyczna, bo zamiast dwu urządzeń masz jedno, ale bez żadnego wzrostu wydajności jak w sprzetowym RAIDzie)

moze cie tez zainteresowac LVM - cos bardzo podobnego do softwarowego RAIDa, ale o troche innych zastosowaniach

  • Gość
DNS dla serwera SMTP lub IMAP i FTP
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-12, 21:02:19 »
Witam serdecznie

Mam skonfigurowany serwer na aurox 9.2 mam na nim min. serwer ftp (proftpd) oraz SMTP i IMAP. Ostanio pojawił mi sie problem który odkryłem w trakcie uruchomienia dostepu przez www do poczty (squirrelmail). chodzi o adres smtp serwera (adres dns) serwer pozwala prawidłowo zalogować się na konto wysłać mail z rozszerzenie właściwym dla niego ale nie przyjmuje e-mail, wysylanych na niego z innych serwerów , a w mailach z opisem błędu z serwerów z których wysłam wynika że niema adresu dns serwera (np. smtp.serwer.pl).Tak samo w wypadku serwera ftp jak się łącze przez IP wszystko ok ale jak przed dns to mnie łączy z serwerem dostawcy domeny ?. Jak to zrobić ? Skonfigurowałem binda do pracy z apache ale temat rodzajów domen itp jest dla mnie straszny, może macie jakiś wzorzec zgodny z Auroxem 9.2, lub Red Hatem 9 czy Fedorą 1 lub 2 pozwalający przygotować wspisy dla binda (named) ?, albo adresy stron gdzie coś takiego jest w miare prosto opisane z dużą ilością przykładów a nie teorii. Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

#max