Nowe posty

Autor Wątek: Przy próbie instalacji Minta obok Win 8.1 komp mi się wiesza  (Przeczytany 1463 razy)

aletakze

  • Gość
Cześć,

Próbuję zainstalować Minta 64 bity. W tym celu uruchamiam komputer z podpiętym dyskiem zewnętrznym z obrazem ISO linuxmint-17.1-mate-64bit (dysk jest niestety HDD, a nie Flash - problem?). Próbuję też z płyty (płyta jest niestety w zewnętrznym napędzie) i zawsze to samo: Widzę ekran z wyborem systemu operacyjnego: Mint albo Mint w trybie zgodności. Niezależnie, co wybiorę, komp przestaje cokolwiek wyświetlać i po paru sekundach intensywnego czytania danych milknie na zawsze. Restartuję na twardo.

Proszę o wskazówkę?

Obraz ISO jest okay i aktualny, 2 miesiące temu postawiłem z niego Minta na czyimś starym kompie z wewnętrznym napędem.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Przy próbie instalacji Minta obok Win 8.1 komp mi się wiesza
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-05-05, 07:07:35 »
Wskazówka #1: Na jakim komputerze?
Wskazówka #2: Czy BIOS jest w trybie UEFI czy Legacy?
Wskazówka #3: Jeżeli w trybie UEFI, czy jest włączony SecureBoot?
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

majtol

  • Gość
Przy próbie instalacji Minta obok Win 8.1 komp mi się wiesza
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-05-05, 08:57:27 »
Sprawdz kabel, moze trzeba by zmienic przewod, jestes pewnien ze port usb w dysku nie jest wylamany? moze spadl ci kiedys ten dysk? robiles fs check? np. fdisk -l
na tej podstawie wiesz jaki dysk skanowac i np. fsck -t fat32 /dev/dyskzewnetrzny
Sprawdziles sume kontrolna pliku .iso? po 2och miesiacach to plik mogl wywietrzec..albo sie nadpisac. Moze procek sie grzeje? duzo mozliwosci.. a co gdybys sciagnal nowy obraz i nagral go na dvd? mogloby to wykluczyc wiele potencjalnych problemow...

aletakze

  • Gość
Przy próbie instalacji Minta obok Win 8.1 komp mi się wiesza
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-05-05, 23:29:54 »
Dzięki za błyskawiczną reakcję. Wyłączenie SecureBoot w Biosie UEFI pozwoliło mi zainstalować Minta na partycji z systemem plików ex2. Mam nowy problem:

Mint się bootuje wyłącznie, gdy wciąż mam podpięty mam USB z ISO. Bez niego otwiera się od razu Win. Oczekiwałem ekranu z wyborem systemu operacyjnego. Jak mogę to osiągnąć?

Sprzęt: Sony VAIO PRO svp1322.