Nowe posty

Autor Wątek: [FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.  (Przeczytany 2172 razy)

KarolM

  • Gość
[FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.
« dnia: 2014-07-24, 10:19:25 »
Witam
Mam postawionego FreeNASa 9.2.1.6 x64 i na tym postawiony zwirtualizowany system. Sam FreeNAS nie obsługuje dźwięku. Czy jest możliwość żeby system na virtualu mógł korzystać z karty dźwiękowej na płycie głównej całej jednostki? Trochę próbowałem i nic z tego nie wynikło, na systemie virtualnym wszystko jest OK, sterowniki, nawet program muzyczny działa, ale dźwięku brak. Proszę o pomoc.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
[FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-07-24, 13:00:42 »
Grzebię i grzebię w dokumentacji, ale nigdzie nie widzę, aby FreeNAS miał być platformą wirtualizacyjną ani żeby potrzebował obsługiwać jakiekolwiek karty dźwiękowe w jakimkolwiek celu...

To jakbyś narzekał, że Ferrari nie podepniesz do naczepy... No Ferrari jakby do czego innego służy, choć niby też ma koła i silnik.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

KarolM

  • Gość
[FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-07-24, 13:10:14 »
Już wyjaśniam: w najnowszej wersji FreeNAS 9.2.1.6 można stworzyć sobie Jail (ang) jako VirtualBoxa, i w skórcie pojawia Ci się panel sterujący virtualBoxa gdzie można stworzyć virtualną maszynę. Ponieważ u mnie NAS jest w pomieszczeniu gdzie pracujemy a jest to cicha maszyna nie przeszkadza nam. Postanowiłem postawić na virtualu radio internetowe gdzie moglibyśmy sobie słuchać radyjka z całego świata, w moim przypadku (voyage linux). Voyage Linux ładnie działa nam na małym terminalu, ale wiadomo to zawsze 2 maszyny.
Z tą wirtualizacją to może troszkę niedokładnie napisałem, ma możliwość zwirtualizowania systemu.

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
[FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-07-24, 13:23:25 »
Cytat z forum FreeNAS:
Cytuj
FreeNAS has no support for audio, at all. You'd have to add it yourself. You can request it be added via a ticket, but don't count on it being added anytime soon unless you are providing the source code. Even then, it may not be added to the trunk because your typical FreeNAS server isn't intended to be used as a jukebox. You could easily use a phone and just access the shares on the phone and plug speakers into the phone's audio output.
Tutaj
Cytuj
Um... FreeNAS servers are supposed to be file servers and not servers to play music on. As such, I don't believe you can get this to work without significant rework and recompiling of FreeNAS.

People ask for audio support once in a blue moon and the answer is simple... FreeNAS does not and will never include audio drivers. It is meant to be a file server appliance and that is all. The more stuff you add the more likely of there being problems. File servers should be as stable as possible which is why FreeNAS is stripped down to only the most basic stuff.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

KarolM

  • Gość
[FreeNAS] Dźwięk przy zwirtualizowanym systemie.
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-07-24, 13:44:08 »
"you killl my dream"

szkoda, miałem nadzieje jeszcze że system zwirtualizowany jakoś dostanie się do sprzętu :/

dzięki za informację :)
pozdrawiam