Nowe posty

Autor Wątek: Po instalacji ubuntu brak pełnego linuxa  (Przeczytany 5257 razy)

mariusz689

  • Gość
Po instalacji ubuntu brak pełnego linuxa
« dnia: 2013-11-22, 19:05:36 »
Witam, zainstalowałem linuxa ubuntu, lecz działa on mi na zasadzie okienka "wiersz poleceń" mogę wpisywać tylko komendy. Co wpisać aby uruchomić normalnie linuxa i móc korzystać z internetu itp...

Oto mam taki komunikat:

http://vpx.pl/Sp9l

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Po instalacji ubuntu brak pełnego linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-23, 14:45:22 »
Jak rozumiem zainstalowałeś normalną desktopową wersję (nie serwerową) i nie grzebałeś przy opcjach instalacji?

Możesz podać link do obrazu ISO, z którego instalowałeś?

Jaką masz kartę graficzną w tym komputerze?

Podaj wynik polecenia:
    dpkg -s ubuntu-desktop | grep Status

Co się stanie po wydaniu polecenia?
    sudo service lightdm restart

Czy jesteś w stanie z konsoli przekopiować gdzieś zawartość poniższych plików i przesłać na forum?
    /var/log/Xorg.0.log
    /var/log/syslog
    /var/log/boot
Jeśli nie umiesz posługiwać się konsolą do zrobienia tego, to najprościej będzie użyć jakiegoś zewnętrznego serwera FTP - polecenia do jego obsługi z konsoli są bardzo proste i znajdziesz je bez trudu na Google.
Żeby pracować jako root najłatwiej użyć wcześniej polecenia "sudo su". Inaczej zapewne nie będziesz miał dostępu do tych plików.

kpelc

  • Gość
Po instalacji ubuntu brak pełnego linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-24, 19:06:04 »
spróbuj startx

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Po instalacji ubuntu brak pełnego linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-25, 21:45:38 »
Prawdopodobnie Ubuntu nie obsługuje twojej karty graficznej i powinna wystarczyć instalacja sterowników. Jeśli to jakaś Nvidia, na stronie producenta powinieneś bez problemu znaleźć sterowniki pod Linuksa. Z Radeonem może być troszkę gorzej. Jeśli to układ Intela, grafik powinna działać bez problemu.