Nowe posty

Autor Wątek: Valknut - PROBLEM - Root Directory  (Przeczytany 4845 razy)

nieprzyjaciel

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« dnia: 2005-10-28, 04:17:52 »
Witam, moim problem jest  nie to ze cos mi nie dziala.
Problemem jest wlasnie to ze dziala :).
Mam w tej chwili na Fedorze Core 4 zainstalwane dwie karty,
jedna zintegrowana via8235 oraz SB Live.
Fedorce Core mam od paru dni, mam juz wszystko poinstalowane. Chce aby mi dzialaly takie programy jak Skype i TeamSpeak.
Problem jest tak ze nie mam zielonego pojecia jak ustawic alse i cale to oss na tylko jedna karte SB.
Tej zintegrowanej wogule nie chce uzywac bo ma zepsute wejscie audio i w sumie tylko przeszkadza.
Jak mozna ustawic by karta SB byla moja domyslna karta tak aby przynajmniej wiekszoc domyslnych programow muzycznych korzystaly tylko z niej.
Gdy pruboje sobie ustawic program np team speak, to nie jestem w stanie ustawic tak dzwieku aby bylo mnie slychac. W opcjach mam do wyboru dev/dsp
lub jakis inny. (probowalem dev/dsp1)
W skype tez mam do wyboru miedzy tymi dwoma, ale i tak mnie nie slychac przez te programy.
Pomozcie prosze.



zebra

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-10-28, 08:42:26 »
2005-10-28 04:17:52 nieprzyjaciel napisał:

> Witam, moim problem jest  nie to ze cos mi nie dziala.
 > Problemem jest wlasnie to ze dziala :).
 > Mam w tej chwili na Fedorze Core 4 zainstalwane dwie karty,
 > jedna zintegrowana via8235 oraz SB Live.
 > Fedorce Core mam od paru dni, mam juz wszystko poinstalowane. Chce aby mi dzialaly takie
 > programy jak Skype i TeamSpeak.
 > Problem jest tak ze nie mam zielonego pojecia jak ustawic alse i cale to oss na tylko jedna
 > karte SB.
 > Tej zintegrowanej wogule nie chce uzywac bo ma zepsute wejscie audio i w sumie tylko
 > przeszkadza.
 > Jak mozna ustawic by karta SB byla moja domyslna karta tak aby przynajmniej wiekszoc domyslnych
 > programow muzycznych korzystaly tylko z niej.
 > Gdy pruboje sobie ustawic program np team speak, to nie jestem w stanie ustawic tak dzwieku aby
 > bylo mnie slychac. W opcjach mam do wyboru dev/dsp
 > lub jakis inny. (probowalem dev/dsp1)
 > W skype tez mam do wyboru miedzy tymi dwoma, ale i tak mnie nie slychac przez te programy.
 > Pomozcie prosze.
 >
 >
 >
Wyłacz karte w biosie.

nieprzyjaciel

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-10-28, 21:56:59 »
> Wyłacz karte w biosie.

Ok, spoko zrobilem tak mam juz jedna karte muzyczna , jest spoko pozmienialem troche tylko jeszcze w modprobe.conf
Musze jednak zmienic pytanie. Poniewaz program taki jak team speak i Skype nadal mi nie dzialaja.
To znaczy nie slychac mnie jak mowie przez mikrofon.
Na teamspeak mogle sluchac jak inni do mnie mowia, ale ja sam nie moge. Uzywajac w Fedorze KMix probowalem na rozne sposoby to ustawic ale i tak nic.
Mikrofon dziala i jezeli sobie podlosze sobie mikrofon to sam siebie moge sluchac, ale program nie odbiera mi tego.
Macie jakies pomysly??
Dla mnie to jest wazne poniewaz np Skype uzywam do dzownienia do rodzinki i nie chce sie bawic sie w rebootowanie tylko dlatego ze musze uzywac windowsowego skype.
Pomocy :)


nieprzyjaciel

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-18, 13:12:24 »
Witam chcialem tylko dopisac ze juz rozwiązał się problem sam.
Chodzi mo to ze działą mi Skype i TeamSpeak.
Działa mi za sprawą złej regulacji głosnosci.
Odziwo w moim przypadku nawet mikrofon nie musial byc podglosniony zeby mozna mnie bylo slychac w programie.

Wystarczy ze podnioslem kontrolke AC97
w \\"Odtwarzanie\\" i podnioslem kontrolke Caputure w zakladce \\"Nagrywanie\\"
Reszta raczej nie ma wiekszego znaczenia.

bustedx

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-27, 20:09:11 »
Gdy sciagam liste plikow od uzytkownika huba pojawia mi sie tylko okno z napisem Root Directory. Nie potrafie w ten sposob przegladac listy od zadnego uzytkownika.

Co zrobic by naprawic ten blad ??

Bardzo prosze o pomoc.

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-10-27, 21:50:24 »
2005-10-27 20:09:11 bustedx napisał:

> Gdy sciagam liste plikow od uzytkownika huba pojawia mi sie tylko okno z napisem Root Directory.
 > Nie potrafie w ten sposob przegladac listy od zadnego uzytkownika.
 >
 > Co zrobic by naprawic ten blad ??
 >
 > Bardzo prosze o pomoc.

Napisz dokladniej o co ci chodzi bo na pewno nie smb :)

bustedx

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-10-27, 23:34:47 »
Po wybraniu "Browse Users Files" nie wyświetla mi się lista plików udostępniona przez kogoś tylko okno z pustym folderem o nazwie "Root Directory" ...

sys

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-10-28, 13:47:23 »
2005-10-27 23:34:47 bustedx napisał:

> Po wybraniu "Browse Users Files" nie wyświetla mi się lista plików udostępniona przez
 > kogoś tylko okno z pustym folderem o nazwie "Root Directory" ...
 >

A sprawdzałeś czy masz zainstalowany poprawnie bzip? bo listy się zapisuja w dcgui/valknut z rozszerzeniem bz2. Poza tym sprawdź wersje xml bo u mnie stare dcgui 0.3.2 się posypalo właśnie przez xml zaktualizowany przez inny program (configi dc były w ten sposób zapisywane i program zgłupiał przy nowej wersji xmla)


bustedx

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-11-04, 13:56:49 »
Tak nawiasem mowiac mialem wczesniej zainstalowany Valknut w wersji 0.3.7 i moj problem wtedy nie istnial...
Teraz jednak nie potrafie zainstalowac tej wersji - wyskakuje mi : Instalacja pakietow RPM - Niektore z pakietow nie moga zostac zainstalowane: valknut 0.3.7 z powodu niesatysfakcjojuncego pakietu libdc[==0:0.3.7]...

Jak moge to naprawic i zainstalowac program ?

ferry

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-22, 13:13:25 »
2005-11-04 13:56:49 bustedx napisał:

> Tak nawiasem mowiac mialem wczesniej zainstalowany Valknut w wersji 0.3.7 i moj problem wtedy
 > nie istnial...
 > Teraz jednak nie potrafie zainstalowac tej wersji - wyskakuje mi : Instalacja pakietow RPM -
 > Niektore z pakietow nie moga zostac zainstalowane: valknut 0.3.7 z powodu niesatysfakcjojuncego
 > pakietu libdc[==0:0.3.7]...
 >
 > Jak moge to naprawic i zainstalowac program ?

zainstaluj pakiet libdc w wersji 0.3.7

znajdziesz go na http://www.filewatcher.com/

  • Gość
Valknut - PROBLEM - Root Directory
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-01-13, 18:16:44 »
2005-10-28 13:47:23 sys napisał:

> 2005-10-27 23:34:47 bustedx napisał:
 >
 > > Po wybraniu "Browse Users Files" nie wyświetla mi się lista plików udostępniona
 > przez
 >  > kogoś tylko okno z pustym folderem o nazwie "Root Directory" ...
 >  >
Wytąpił u mnie identyczny błąd
 >
 > A sprawdzałeś czy masz zainstalowany poprawnie bzip?
>sprawdź wersje xml
 
 Sprawdziłem dokładnie xml'a i nic. Jednak po dłuższym szperaniu w plikach okazało się, że w moim przypadku w ~/.dc/filelist/ jest 999 plików z listami. Nie wiem czy jest to maksymalna liczba (i czy w jakis sposób da się ją zwiększyć), ale po ich usunięciu bezproblemowo można przeglądać katalogi usostepnione przez innych uzytkowników.