Nowe posty

Autor Wątek: Uwierzytylnienie.  (Przeczytany 6929 razy)

LIZACZ

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« dnia: 2012-06-02, 15:44:40 »
Witam, chcialem sobie zainstalowac Wine, wszystko fajnie, klikam zainstaluj i wyskakuje mi ''Aby zainstalowac lub usunac oprogramowanie, nalezy sie uwierzytelnic i juz zapomnialem jakie to haslo. Co moge z tym fantem zrobic?

darkpl

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-06-02, 19:10:18 »
możesz zainstalować w katalogu domowym (home) tam nie jest potrzebne hasło do zainstalowania pakietu   napewno musisz zainstalowac razem z wine directx i oczywiscie sterowniki do karty graficznej aby gry dzialaly a z wine jest tak ze aplikacje mogą gorzej chodzić od windy ,wogóle nie chodzić,mogą lepiej chodzić niż na windzie,mogą wystepować małe problemy czyli na kilka babka wróżyła :-)

instrukcia dla directx dziala u siebie sprawdzałem
http://www.ubucentrum.net/2008/05/instalacja-directx-90c-w-wine.html


A HASŁO i tak przydało by sie znać jest potrzebne

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-06-02, 21:38:04 »
Cytat: darkpl
możesz zainstalować w katalogu domowym (home) tam nie jest potrzebne hasło do zainstalowania pakietu
???
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-06-03, 08:08:10 »
Hasło możesz zresetować z pomocą dowolnego livecd w trybie chroot.

Pozdrawiam!

darkpl

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-06-03, 19:39:57 »
Lord Darius -e chodiło mi o to że można wszysko tam przekopiować bez problemu (hasło)

LIZACZ

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-06-06, 16:35:03 »
roobal, a jak to zrobic?

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-06-06, 21:32:50 »
@darkpl

Jak przekopiować? Będzie to działać?

@LIZACZ

Z chroot'a logujesz się na root'a i stamtąd zmieniasz hasła.

LIZACZ

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-06-07, 10:27:56 »
A jak sie zalogowac na root'a? I gdzie jest ten caly chroot?

Ksanderon

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-06-07, 19:12:02 »
odpalic jakieś livecd jako root i wydać kilka poleceń:) np. takich,
mkdir /mnt/root
mount /dev/hda1 /mnt/root //musisz uwzględnić swoje rozłożenie partycji to jest tylko przykład
mount -o bind /dev /mnt/root/dev
mount -t proc none /mnt/root/proc
chroot /mnt/root
@darkpl
dawno już czegoś takiego niepoważnego nie słyszałem...

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-06-07, 20:10:58 »
Cytat: Ksanderon
@darkpl
dawno już czegoś takiego niepoważnego nie słyszałem...
Pozwolę sobie na OT...

Leżę...  :D

---edi
sorry darkpl :D
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

darkpl

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-06-08, 20:14:09 »
przepraszam za niezbyt sprecyzowane zdanie miałem namysli opcie kopiuj wklej do systemu plików nie da się w ten sposób bez podania hasła przynajmniej ja nie wiem jak za to do home można

Swoją drogą za bardzo się czepiacie

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-06-08, 20:43:09 »
Cytat: darkpl
pr miałem namysli opcie kopiuj wklej
Matko... moja -  toż to przyzwyczajenia z windows.
Konsola kolego... konsola!

Cytat: darkpl
Swoją drogą za bardzo się czepiacie
Tak czepiamy się!!! - ignorancji, olewania własnej inicjatywy, zespołu microsoft'u, oczekiwania na gotowce, braku umiejętności korzystania z googlarki.

edit:
Poza tym jak nie pamiętasz czegoś tak oczywistego jak h a s ł a dla root'a lub dla zwykłego użytkownika  - Nic  Tobie do Linuksa.

Tak sobie dywaguję...
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

darkpl

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-06-08, 21:26:44 »
"Poza tym jak nie pamiętasz czegoś tak oczywistego jak h a s ł a dla root'a lub dla zwykłego użytkownika - Nic Tobie do Linuksa. " To jest skierowane do LIZACZ ?

"Matko... moja - toż to przyzwyczajenia z windows.
Konsola kolego... konsola!"
A myślisz że jeśli ktoś używał wind shit-a do początku przesiadając sie na linux-a bedzie rwał się do obsługi konsoli? chyba prościej kopiuj wklej niż działać w konsoli zakładając jeszcze że wie jak to wykonać cały czas mam namyśli autora wątku

Lord Darius nie pomyślałeś może że jeden człowiek może pomóc drugiemu bez zbędnego nie potrzebnego szukania w tkz. googlach( nie którzy sądzą że są ocenzurowane opłaci się używać takiej wyszukiwarki) ? ia wiele razy miałem różne sytuacjie gdzie potrzebowałem zasięnąć porady czasami bywa tak że szuka się 3-4 godziny lub więcej a i tak niewiadomo czy znalazło się to o co chodziło większość np. na forach pisze pół słówkami które zazwyczaj nic nie wnoszą lub są to informacjie całkowicie nie zgodne z rzeczywistością

również porady np. typu Auto Świat są nic nie warte nie każdy ma tyle czasu aby przesiadywać przed kompem
tak więc tak wygląda sprawa

A po za tym wyszukiwarki na stronkach są nie dokładne np. elektroda na linux.pl nie miałem jeszcze okazji testować i mam nadzieje że tak pozostanie

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-06-09, 22:52:57 »
Cytat: darkpl
"

Lord Darius nie pomyślałeś może że jeden człowiek może pomóc drugiemu bez zbędnego nie potrzebnego szukania w tkz. googlach
Staram się darkpl, pomimo moich czarnych 666 - ciu myśli / min na ten temat - naprawdę staram się i nie mogę tego pojąć o czym Ty w tym momencie piszesz.
"Zbędne szukanie na google" ( jak to określiłeś ) - całe wsparcie bazuje na efektach wyszukiwania w bazach google ( ! )
Już nawet nie chcę przytaczać przykładów jak wielu z nas tzw. "wyjadaczy" czyniło swoje pierwsze kroki przy pomocy powyżej nazwanej wyszukiwarki.
To co Ty przedstawiasz jest niczym innym jak ł a t w i z n ą, gdzie jednocześnie liczysz na to, iż ktoś sypnie wiedzą, nabytą d e f a c t k o na google.
Jeśli tego nie pojmujesz - to Tobie też nic do Linuksa.

he he he
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Ksanderon

  • Gość
Uwierzytylnienie.
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-06-10, 16:22:49 »
myślę, że robicie off-top.

Ja od dzisiaj będę podawał w ramach "protestu" linki do duckduckgo.com np. http://lmddgtfy.net/?q=google będzie zabawniej, skoro google są złe:)