Nowe posty

Autor Wątek: Odpalenie laptopa z linuxem  (Przeczytany 6027 razy)

ciacheczko

  • Gość
Odpalenie laptopa z linuxem
« dnia: 2011-11-23, 21:10:21 »
Kupiłem laptopa firmy Acer na allegro postawionego na linuxie.No i na starcie w instrukcji mam włączenie baterii, potem kompa, a następnie po pierwszym odpaleniu laptopa mam upewnić się ze połączenie bezprzewodowe jest aktywne(Fn+F3) i to u mnie jakby nic nie daje.Potem na ekranie pytanie mnie co chce robić, poweroff, reboot czy kontynuować.Jak dam kontynuowanie to po chwili pojawia się:

(c) 1997-2010 Linpus Technologies, Inc.All right reserved 
********************************************
*The complete licence terms can be found in the root directory *
*Please type "less/GPL" and "less/COPYRIGHT" to view*
*If the system does not get any action every 15minutes, the system will auto shutdown*
********************************************
Linpus Linux LiveCD Edition v9.2 b101009av1
[root@locahost /]# _
i teraz miga "_"

Nie wiem co wpisać by odpalić laptopa.Komputer to
http://allegro.pl/acer-5750g-i5-4x3gh-8g-640-gt540-2gb-k53sv-279zl-i1940480202.html
Ktoś mi mówił, że to podobno ubuntu przerobione przez Acer'a...


Ps; jak wejść w biosa? Chciałbym zainstalować może windowsa i od niego wrócić ewentualnie do czystej wersji linuxa

  • Gość
Odpalenie laptopa z linuxem
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-23, 23:11:20 »
Witaj na forum ;]
Przypuszczam, że linuks, który został dołączony do tego sprzętu to podstawowy system - tylko linia poleceń (interfejs tekstowy). Nic więcej tam nie zdziałasz. Z ciekawości podczas gdy widzisz kursor możesz klepnąć:
X -version
i podać tutaj wyniki.
Cytuj
Ps; jak wejść w biosa?
Sprawdź:
http://www.forumkomputerowe.net/post47870.html .

ciacheczko

  • Gość
Odpalenie laptopa z linuxem
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-24, 07:41:27 »
Po wpisaniu tego znów wyskakuje command not found :/

Edit:
po wciśnięciu bodajże F11 gdy chciałem wejść w biosa mam "The BIOS on this system is not intended to run with Linpus Linux.Do you still wish to proceed?"
i dalej nic.

A do biosa wchodzi  sie F2:)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Odpalenie laptopa z linuxem
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-11-24, 08:02:36 »
Linpus chyba bazuje na Debianie, ale możliwe, że coś się mogło zmienić. Linpus dołączany do Acerów posiada teoretycznie tryb graficzny, ale to jakaś lipa jest, ja miałem to samo w swoim laptopie, tryb tekstowy, próba uruchomienia Xservera kończyła się błędem, mało mnie to interesowało, bo i tak miałem w ręku płytę z Ubuntu ;)

Linpusem nie zawrcaj sobie głowy, zainstaluj albo jakąś inną dystrybucję, np. Ubuntu, albo po prostu Windowsa.

W Acerach do BIOSu wchodzi się po wciśnięciu F2 zaraz po uruchomieniu komputera, domyślnie powinien się pojawić splash z paskiem ładowania (można go wyłączyć) i w trakcie ładowania należy wcisnąć klawisz F2, na samym splashu powinno być napisane jak się wchodzi do BIOSu.

Pozdrawiam!