Nowe posty

Autor Wątek: Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?  (Przeczytany 8781 razy)

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« dnia: 2011-07-30, 17:48:38 »
Hejka,
Piszę do was bo mam do was pytanie. W każdym większym mieście można zauważyć, że w autobusach komunikacji miejskiej są wyświetlane reklamy na monitorach.
Z tego co mi wiadomo jest zainstalowany na komputerze linux... Jako, że ja nigdy nie miałem styczności z linuxem tylko całe zycie windows xp i 7.
Chciałem wykorzystać ten pomysł tylko nieco go ulepszyć...
Ale nie mam pojęcia jak to wszystko działa?? Czy jest na linuxa jakiś program który wyświetla reklamy? jak one są pobierane z serwera? raczej komputer nie mają podpiętego pendrive i włączonego playera...
Jak te reklamy są wysyłane na serwer? i jak program z autobusów pobiera te reklamy?

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-30, 20:26:43 »
Z tego co "czuję" to:
a) W Wawie często reklamy są na Win (parę razy na pulpicie się zacięło)
b) System cały odpalany jest prawdopodobnie z CF-a w urządzeniu, na CF-ie leżą reklamy i program odtwarza je w pętli/losowo.
c) Reklamy aktualizowane są albo na stacjach końcowych, albo na każdej stacji przez WiFi (na niektórych stacjach metra np. widać na komórce AP z nazwą operatora reklamowego).

A od strony technicznej - jak reklamę potrafisz zrobić jako "samograja" flashowego albo HTML-owego to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odpalić pełnoekranową przeglądarkę...
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-30, 20:59:13 »
W przypadku flasha, to by nawet przeglądarka nie była potrzebna
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

ra-v

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-31, 18:28:21 »
Każdy odtwarzacz z ustawianiem kolejki i zapętleniem może się nadać, czyli de facto nawet dobry tel.komórkowy/smartfon się nada, Linux tym bardziej.

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-31, 19:50:59 »
Czy jest może aplikacja na lunuxa albo na windowsa która co jakiś czas sprawdzała by serwer i pobierała wideo automatycznie ją odtwarzając? Fajnie jak by aplikacja sprawdzała czy jest coś nowego na serwerze co godzinę i je pobierała i dodawała do playlisty.... Szukam czegoś takiego, ale nie wiem czy ktoś to w ogóle wymyślił...

chmooreck

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-31, 22:27:10 »
Do tego nie trzeba aplikacji - wystarczy dość prosty skrypt (np.  rsync + mplayer)

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-31, 22:39:15 »
hmmm to fajnie...
Właśnie bardzo by mi się przydało to do mojego projektu... Tylko ja nie mam żadnej wiedzy jak robić skrypty...
Jak na razie mam do dyspozycji windows 7 i windows xp...
Moim serwerem byłby windows 7, na którym były by filmy, a windows xp miałby je tylko odtwarzać i sprawdzać co jakiś czas czy nie ma żadnych nowych pozycji dodanych na serwerze...
Jeszcze nie wiem jakiego programu użyć do postawiania serwera i jaki miałby to być typ ftp czy http...
Byłbym strasznieeee wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł zrobić ten skrypt pod windowsa... I czy będzie można wykorzystać ten skrypt do innych komputerów (nie wiem czy będzie taka potrzeba) aby one także pobierały dane z tego samego serwera?

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-31, 22:52:41 »
Cytat: d_singe
Jeszcze nie wiem jakiego programu użyć do postawiania serwera i jaki miałby to być typ ftp czy http...
SMB — w Windowsie masz wszystko czego trzeba bez instalacji dodatkowych komponentów, jest kompatybilne z Linuksem.

A jeśli chodzi o używane programy — jestem niemal pewien, że są to dedykowane rozwiązania. Przewoźnik zleca wykonanie tego lokalnej firmie informatycznej i zwraca mu się po tygodniu. Ale, oczywiście, może istnieją jakieś ogólnodostępne dedykowane programy.

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-31, 23:07:08 »
eee jakoś nie rozumiem.... chyba jest trochę za późno i coś wolniej myślę...

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-08-01, 00:56:06 »
Wie ktoś jakim programem można się posłużyć? Nie wydaje się to być skomplikowane program który co jakiś czas sprawdza serwer i dodaje nowe pliki do playlisty odtwarzacz...

chmooreck

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-08-01, 07:59:49 »
Cytat: d_singe
Byłbym strasznieeee wdzięczny gdyby mi ktoś pomógł zrobić ten skrypt pod windowsa...
Nie pomyliłeś czasem forum jeśli chodzi o platformę ?

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-08-01, 12:29:55 »
Może być i pod linuxa ;)

Offline Paweł Kraszewski

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 3066
  • Lenistwo jest matką potrzeby = babcią wynalazku
    • Zobacz profil
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-08-01, 21:24:16 »
Hola, hola...

W przypadku direct-marketing jest dość korzystny stosunek zysk/inwestycja. Najwyraźniej szykujesz się do jakiegoś zlecenia nie mając o technologii (niezależnie od systemu) zielonego pojęcia. Wykaż się i pokaż, co sam zrobiłeś/znalazłeś, bo na razie odwalamy za Ciebie całą robotę researcherską...

I już zaczął bym się martwić platformą sprzętową, bo domowy/biurowy sprzęt nie za długo podziała w środowisku automotive - pomijając niby oczywisty, ale często "zapominany o" brak 220V... I nie, przetwornica 12-24->220V nie jest żadnym rozwiązaniem.
Paweł Kraszewski
~Arch/Void/Gentoo/FreeBSD/OpenBSD/Specjalizowane customy

d_singe

  • Gość
Wyświetlanie reklam w autobusie... jaka aplikacja?
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-08-01, 22:36:26 »
mam pomysł na projekt i jak na razie nie przewiduje problemów z jakimiś przetwornicami xD...  heheh jak narazie nie ma żadnych zysków czy inwestycji. Jest to suchy projekt który najpierw chciałbym przetestować go w domowych warunkach... \\
Co sam zrobiłem? wymyśliłem całą wizje planu, tylko mam problem z kwestiami technicznymi/programowymi nie pozwalające mi normalnie spać...
Jak patrze na koszty profesjonalnych serwerów to mam małe ataki serca... Dlatego w swoim projekcie posłużę się najzwyklejszym komputerem stacjonarnym za 1-2 tyś który byłby podpięty do neta. Drugim kompem byłby nettop, innego kompa nie ma sensu brać... i tutaj zaczynają się schody... bo dalej nie wiem jak to zrobić aby program automatycznie sprawdzał serwer co jakiś czas i dodawał nowe pliki do playlisty (np. mp3) nie przeszkadzając aktualnego odtwarzania np. filmu