Nowe posty

Autor Wątek: Pulpit zdalny w terminalu Linux  (Przeczytany 6784 razy)

Linuis

  • Gość
Pulpit zdalny w terminalu Linux
« dnia: 2011-02-08, 14:08:22 »
Witam,
Jako iż jestem nowy nie wiem za bardzo czy dobry dział wybrałem, jak coś to proszę o zmianę działu, a pytam o to iż zakupiłem sobie terminal HP i chciałbym, aby służył jako pulpit zdalny w mojej malutkiej sieci. I pytanie takie czy jest jakiś program, jakas konfiguracja, czy coś takiego w linuxie (bo chce postawic linuxa, zamiast jakiegos tam wgranego systemu HP), aby po podłączeniu automatycznie uruchamiał się jako pulpit zdalny? Czy może ktoś coś w tym temacie pomóc?

benyo

  • Gość
Pulpit zdalny w terminalu Linux
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-02-08, 19:20:21 »
Witaj,

Jednym z rozwiazan jest zainstalowanie linuxa z managerem logowania GDM (manager logowania od GNOME), ktory umozliwia zdalne logowanie przez XDMCP.
Instalujesz linuxa z managerem logowania GDM zarowno na terminalu jak i komputerze stacjonarnym w sieci. Na komputerze stacjonarnym zezwalasz na zdalne logowanie (konfiguracje GDM mozna wykonac z poziomu GDM, jest tam taka opcja), a na terminalu HP wybierasz w GDM opcje 'zdalne logowanie xdmcp'. Poniewaz w GDM zezwala na automatyczne logowanie zatem mozna zrobic rowniez ten proces automatycznie.

Linuis

  • Gość
Pulpit zdalny w terminalu Linux
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-02-09, 13:46:54 »
Cytat: benyo
Witaj,

Instalujesz linuxa z managerem logowania GDM zarowno na terminalu jak i komputerze stacjonarnym w sieci.
moze zapytam laicko, ale czy jezeli komputer stacjonarny ma zainstalowanego windowsa to nie będę mógł się z nim poprawnie łączyć?

benyo

  • Gość
Pulpit zdalny w terminalu Linux
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-02-10, 20:04:19 »
No widzisz dlatego wlasnie trzeba rzeczowo i dokladnie opisywac w czym jest problem:)
Do obslugi pulpitu Windowsa sluzy aplikacja rdesktop (raczej dostepna w wiekszosci dystrbucji). Instalujesz sobie linuksa z jakims lekkim srodowiskiem graficznymi uruchamiasz aplikacje rdestkop laczac sie ze zdalnym pulpitem windowsa. (po paru zabiegach mozna ten proces calkowicie zautomatyzowac). Oczywiscie dotyczy to wersji Windowsa ktory udostepnia zdalny pulpit.