Nowe posty

Autor Wątek: Przyciski we Flashu nie działają  (Przeczytany 10432 razy)

kim42

  • Gość
Przyciski we Flashu nie działają
« dnia: 2009-11-28, 08:50:27 »
Witam. Mój problem polega na tym, że w niektórych elementach flash przyciski nie reagują na kliknięcie. Zauważyłem również, że większość przycisków reaguje, gdy prędkość połączenia internetowego jest większa. Mam Mandrivę 2010, Firefox 3.5.3, Flash 10.0 r32

ra-v

  • Gość
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-28, 16:46:01 »
Na wszystkich Flashach, na wszystkich przeglądarkach?
Jakie masz łącze?

Bo sprawa jest też taka że dany Flash może wczytywać plik z danymi (np. z linkami), więc w tym momencie przyciski są nieaktywne.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-28, 18:09:39 »
Takie samo coś zauważyłem na mojej Mandrivie 2010 ( jak np, menu stronki we flashu, odnośniki pozostałe flash do innych treści serwisu www )
Suse 11.2 bez problemów w tej kwestii się sprawuje.
Coś mi tu zajeżdża konfiguracją Firefoksa, bo to o jego funkcjonowanie z wtyczką tak naprawdę chyba chodzi.
Muszę przejrzeć ustawienia w Firefoksie z Mandrivy i z Suse, porównać konfiguracje i wtedy chyba zakumam co to za cholera wodę mąci.

Prędkość nie ma tu nic do rzeczy.
Mandrivę mam jako serwer na 1 MB, a klienta Suse w Lapku de facto ma mniejszą prędkość i tylko Suse działa tutaj ok.

Na Mandrivie 2008 nie było tego problemu, może ktoś kto ją do dziś używa - coś też wniesie?
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-28, 19:08:07 »
Ja takie coś miałem niedawno pod Debianem Sid ale tylko i wyłącznie pod Fluxboksem po jego aktualizacji, na Fluxboksie z experimantal to samo było. Pod Openboksem, Gnome lub innym trybem graficznym problemu nie było, więc winę Flasha wykluczyłem ale problemu niestety nie miałem okazji rozwiązać :)

Pozdrawiam!

Garrappachc

  • Gość
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-11-28, 20:01:32 »
Ej, ludzie... Flasha trzeba instalować przez repo. Jeżeli nasz flash działa na zasadzie ~/.mozilla/plugins/libflashplayer.so, to nie będą nam przyciski działać. Repo.

ra-v

  • Gość
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-11-28, 23:51:57 »
Mój Flash Player działa na ww. zasadzie  tylko że zamiast .mozilla mam .flock ;) .... z tym że nie mam Mandrivy, ale moze faktycznie coś mu nie pasuje

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-11-29, 00:05:54 »
Cytat: Garrappachc
Ej, ludzie... Flasha trzeba instalować przez repo. Jeżeli nasz flash działa na zasadzie ~/.mozilla/plugins/libflashplayer.so, to nie będą nam przyciski działać. Repo.
W moim przypadku nie robiło to zbytniej różnicy, zarówno na Flashu z repo i tej ze strony Adobe problem nadal występował i to tylko i wyłącznie pod Fluxboksem, więc ja winę Flasha w moim wypadku wykluczam, bo Developerzy Debiana może coś skaszanili we Fluxboksie, bo pod kilkoma WM testowałem Flasha i problemu nie było :)

Pozdrawiam!

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Przyciski we Flashu nie działają
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-12-15, 13:28:36 »
Problem rozwiązany.

1. Wyinstalowałem flash plugin , wcześniej pobrany ze strony adobe.
2. Konsola - urpmi flash-player-plugin
3. Wszystko hula jak złoto ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version