Nowe posty

Autor Wątek: LiveBox na Kubuntu  (Przeczytany 3426 razy)

Inscure

  • Gość
LiveBox na Kubuntu
« dnia: 2010-03-01, 19:39:58 »
Witam, zainstalowałem Kubuntu w wersji 9, mam też LiveBoxa-> Sagem Fast 3020. Problem w tym że nie działa mi Internet, a mimo prób konfiguracji nic z tego nie wychodzi. Wiem że mam połączenie kompa z modemem, bo jak zmieniam ustawienia to dioda miga, ale mimo tego stronek nie pokazuje. Bardzo bym prosił o pomoc. Jest początkującym użytkowników Linuxa więc proszę też o wyrozumiałość.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
LiveBox na Kubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-02, 13:43:29 »
Cytat: Inscure
Witam, zainstalowałem Kubuntu w wersji 9, mam też LiveBoxa-> Sagem Fast 3020. Problem w tym że nie działa mi Internet, a mimo prób konfiguracji nic z tego nie wychodzi. Wiem że mam połączenie kompa z modemem, bo jak zmieniam ustawienia to dioda miga, ale mimo tego stronek nie pokazuje. Bardzo bym prosił o pomoc. Jest początkującym użytkowników Linuxa więc proszę też o wyrozumiałość.
Kiedyś w podobnych sytuacjach podłączało się LiveBox kablem do karty sieciowej i ściągało się resztę potrzebnych rzeczy do konfiguracji WiFi.

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

szalkowski1

  • Gość
LiveBox na Kubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-03, 15:16:39 »
No na infolinii neostrady na pewno Ci nie pomogą bo jak im powiesz że masz Linuxa to odmawiają pomocy. Jak jesteś podłączony kablem i Livebox się łączy z internetem to spróbuj na moment wyłączyć zaporę i zrestartuj system. Jak bez zapory też nie chodzi to sprawdź czy pingi chodzą bo być może trzeba ustawić IP, bramę , DHCP. Ja ze swojego doświadczenia z neostradą nie wspominam mile Liveboxa bo żaden nie pochodził dłużej jak pół roku. Kupiłem sobie swój ruter i mam spokój od roku.