Nowe posty

Autor Wątek: Parę moich problemów ;)  (Przeczytany 5755 razy)

anarchymen

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« dnia: 2010-03-10, 16:35:45 »
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem systemu ubuntu 9.10 i teraz mam parę problemów ;)) jak zainstalować steam(próbowałem przez wine ale nie chce się wgrać do innego folderu niz program files :( ) następnie musze udostępnić siostrze internet posiada ona windowsa xp. Seven sam udostępniał internet niestety ubuntu nie.
Proszę o w miarę szybką pomoc

Ok z cs-em sobie poradziłem :) powiedzcie mi tylko jak udostępnić internet

arctgx

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-10, 17:46:31 »
Cytat: anarchymen
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem systemu ubuntu 9.10 i teraz mam parę problemów ;)) jak zainstalować steam(próbowałem przez wine ale nie chce się wgrać do innego folderu niz program files :( ) następnie musze udostępnić siostrze internet posiada ona windowsa xp. Seven sam udostępniał internet niestety ubuntu nie.
Proszę o w miarę szybką pomoc

Ok z cs-em sobie poradziłem :) powiedzcie mi tylko jak udostępnić internet
Jeden wątek - jeden temat, to nie czat.
http://newbie.linux.pl/?id=article&kategoria=1&show=406
http://rtfm.killfile.pl
http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=9761
Nie licz na szybką pomoc (może nawet na jakąkolwiek) przy tak chaotycznym i pozbawionym konkretów ujęciu. W tej chwili trudno powiedzieć czy internet masz od stwórcy czy z przewodów kanalizacyjnych i czy pobierasz go wiadrami, czy może pompą.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-10, 18:08:35 »
Cytat: arctgx
W tej chwili trudno powiedzieć czy internet masz od stwórcy czy z przewodów kanalizacyjnych i czy pobierasz go wiadrami, czy może pompą.
Oooo jaaaa.... ;)))))))))
pppd call studnia ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

arctgx

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-10, 18:32:18 »
Mam nadzieję, że przenośnia wraz z wyjaśnieniami wyżej będzie dla autora wystarczająco jasna, by uzupełnił wątek o to, co wystarczy do pomocy. Wieloznaczność sama prosi się o skojarzenia z zupełnie innej beczki.

Jeśli to stwórca oferuje łącze, potrzebne są odpowiednie rekwizyty (/dev/ocjonalia), sterowniki i modlitewny protokół komunikacji (słowa specjalne: true, amen). Wysyłamy żądanie (czy może pokorną prośbę) i czekamy na odpowiedź.

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-10, 20:54:57 »
Cytat: arctgx
Jeśli to stwórca oferuje łącze, potrzebne są odpowiednie rekwizyty (/dev/ocjonalia), sterowniki i modlitewny protokół komunikacji (słowa specjalne: true, amen). Wysyłamy żądanie (czy może pokorną prośbę) i czekamy na odpowiedź.
Chyba Cię polubię arctgx ;))))))
No, ale dobra ;) już więcej nie piszmy, bo koniec końcem będzie to dysputa moderatorów na temat powstania świata w oparciu o root ;)

Pozdrawiam
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version

WizardNumberNext

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-03-11, 18:38:14 »
arctgx ma niezwykle dobry humor z całkiem dobrej beczki.
Uśmiałem na max'a.
Myślę, że to jednak przewody kanalizacyjne - w takim razie trzeba się podpiąć to interfejsu pipes w katalogu systemowym severe.

arctgx

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-11, 19:57:39 »
Cytat: WizardNumberNext
Myślę, że to jednak przewody kanalizacyjne - w takim razie trzeba się podpiąć to interfejsu pipes w katalogu systemowym severe.
Spuszczamy żądanie potokiem do kanału i czekamy aż nam zwróci odpowiedź... Ze względu na zainfekowane kawałki kodu, nie obędzie się bez filtrowania zawartości (kibtables czy jakoś tak, gugle podpowiedzą).

Wątek skanalizował nam się ku surrealistycznym wizjom, ale niezależnie od tego czekamy na autora, by pomógł nam pomóc sobie całkiem serio.

flak

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-03-11, 20:18:04 »
ppp przez kanalizację?? Przecież to można opisać prostym skryptem połączeniowym.

#/sbin/wc

AT
ATDTmuszla
AT CONNECT strumień
AT wooooddaaaaaaa
ATH                  //spłuczka

NO CARRIER      użyć_Kreta
BUSY                 zajęte!!!
NO ANSWER      dzwoń_do_hydraulika  //tech support


Uwaga! Niestety cały skrypt zawodzi jeśli mamy odczynienia z winmodemem czyli tzw. "na narciarza"

arctgx

  • Gość
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-03-11, 20:36:06 »
Cytat: flak
#/sbin/wc
Wieża Ciśnień (w wersji GNU lub posiksowej) potrafi gadać takim protokołem. Ale te wbudowane polecenia to za mało i czasem trzeba użyć zewnętrznego awk-a (architektury wodno-kanalizacyjnej).

Offline Lord Darius

  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1162
    • Zobacz profil
Parę moich problemów ;)
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-03-12, 20:13:16 »
Cytat: flak
ppp przez kanalizację?? Przecież to można opisać prostym skryptem połączeniowym.

#/sbin/wc

AT
ATDTmuszla
AT CONNECT strumień
AT wooooddaaaaaaa
ATH                  //spłuczka

NO CARRIER      użyć_Kreta
BUSY                 zajęte!!!
NO ANSWER      dzwoń_do_hydraulika  //tech support


Uwaga! Niestety cały skrypt zawodzi jeśli mamy odczynienia z winmodemem czyli tzw. "na narciarza"
Próbowałem wg powyższego i w końcu dając w terminalu ping na oczyszczalnię, terminal zawiesza się.
Dodatkowo przeglądarka nie wyświetla żadnych innych treści niż dziwny, ciemny tunel pełen szlamu.
Natomiast jedno jest pewne - w głośnikach słychać jakby szum ze spłuczki.
Czy czasem nie należy zainstalować wcc?

Pozdrawiam


p.s Nie no to już jest korba - więcej nie piszę ;)
Spójrz bez strachu na rzecz budzącą strach, a straszność sama zniknie.
cat /etc/debian_version