Nowe posty

Autor Wątek: Cedega + okno  (Przeczytany 770 razy)

wiking83

  • Gość
Cedega + okno
« dnia: 2005-09-14, 12:39:32 »
potrzebuje stworzyc konto ktore bedzie mialo nalozone ograniczenia wykonywania programow. Idac od innej strony chce zeby po zalogowaniu uzytkownik mial goly desktop np. Iicewm+rox-filer oraz mozliwosc skozystania z przegladarki np. opery. Po czym po spelnieniu jakis warunkow chcialbym miec mozliwosc udostepnienia takiemu userowi (podczas trwania jego sesji) wiekszej ilosci softu, jak np. klient poczty, ftp itp. Da sie cos takiego zrobic ?

Zbooj

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-14, 14:53:47 »
2005-09-14 12:39:32 wiking83 napisał:

> potrzebuje stworzyc konto ktore bedzie mialo nalozone ograniczenia wykonywania programow. Idac
 > od innej strony chce zeby po zalogowaniu uzytkownik mial goly desktop np. Iicewm+rox-filer oraz
 > mozliwosc skozystania z przegladarki np. opery. Po czym po spelnieniu jakis warunkow chcialbym
 > miec mozliwosc udostepnienia takiemu userowi (podczas trwania jego sesji) wiekszej ilosci
 > softu, jak np. klient poczty, ftp itp. Da sie cos takiego zrobic ?

W Linuxie sie wszystko da, tylko trzeba wiedziec jak. Chętnie tez sie dowiem :)

mrFelek

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-14, 16:19:22 »
2005-09-14 12:39:32 wiking83 napisał:

> potrzebuje stworzyc konto ktore bedzie mialo nalozone ograniczenia wykonywania programow. Idac
 > od innej strony chce zeby po zalogowaniu uzytkownik mial goly desktop np. Iicewm+rox-filer oraz
 > mozliwosc skozystania z przegladarki np. opery. Po czym po spelnieniu jakis warunkow chcialbym
 > miec mozliwosc udostepnienia takiemu userowi (podczas trwania jego sesji) wiekszej ilosci
 > softu, jak np. klient poczty, ftp itp. Da sie cos takiego zrobic ?



No więc wydaje mi się że musisz (nie)poprostu tak poustalac grupy do której user należy aby podane przez ciebie warunki były spełniane.
Do tego celu pomocą może być kuser pod KDE or mc pod konsolą
Ale nie daje głowy ze to najłatwiejszy i jesyny no i słuszny sposób =]

Zbooj

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-14, 17:35:27 »
2005-09-14 16:19:22 mrFelek napisał:

> 2005-09-14 12:39:32 wiking83 napisał:
 >
 > > potrzebuje stworzyc konto ktore bedzie mialo nalozone ograniczenia wykonywania programow.
 > Idac
 >  > od innej strony chce zeby po zalogowaniu uzytkownik mial goly desktop np.
 > Iicewm+rox-filer oraz
 >  > mozliwosc skozystania z przegladarki np. opery. Po czym po spelnieniu jakis warunkow
 > chcialbym
 >  > miec mozliwosc udostepnienia takiemu userowi (podczas trwania jego sesji) wiekszej
 > ilosci
 >  > softu, jak np. klient poczty, ftp itp. Da sie cos takiego zrobic ?
 >
 >
 >
 > No więc wydaje mi się że musisz (nie)poprostu tak poustalac grupy do której user należy aby
 > podane przez ciebie warunki były spełniane.
 > Do tego celu pomocą może być kuser pod KDE or mc pod konsolą
 > Ale nie daje głowy ze to najłatwiejszy i jesyny no i słuszny sposób =]

Troche dużo zabawy. Ten sposób znam. Wolałbym gdyby ktoś cos napisał o tzw chrootowalnym srodowisku :)

amdfanatyk

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-14, 19:15:13 »
nie wiem do czego to potrzebujesz ale przy pomocy LIDS mozna stworzyc idealnie zamkniete srodowisko np konkretny program odciac od wszystkiego i recznie dopisac to, co mu wolno; wtedy nawet jak ktos go wyexploituje to nic mu to nie da :D nie wiem co chesz zrobic i czy tutaj LIDS bedzie najlepszy :]

wiking83

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-16, 08:24:31 »
2005-09-14 19:15:13 amdfanatyk napisał:

> nie wiem do czego to potrzebujesz ale przy pomocy LIDS mozna stworzyc idealnie zamkniete
 > srodowisko np konkretny program odciac od wszystkiego i recznie dopisac to, co mu wolno; wtedy
 > nawet jak ktos go wyexploituje to nic mu to nie da :D nie wiem co chesz zrobic i czy tutaj LIDS
 > bedzie najlepszy :]

LIDS to moze byc to, na razie sobie tylko troche o tym poczytalem ale mysle ze znajde dla niego zastosowanie. Potrzebuje tego natomiast do projektu LTSP, na terminalach chce ograniczyc ilosc softu dostepnego dla poszczegolnych userow i chce miec tez mozliwosc udostepniania wybranych porogramow \\"w locie\\". Poczytam niebawem wiecej na ten temat, ale jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to zapraszam do podzielenia sie nimi ;-)

krak

  • Gość
Cedega + okno
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-14, 00:26:38 »
jak odpalic jaka kolwiek gre w okienku np 640x480??