Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja pliku Lilo  (Przeczytany 1994 razy)

Zenek N

  • Gość
Konfiguracja pliku Lilo
« dnia: 2009-02-15, 19:20:19 »
Witam jest to mój pierwszy post a więc postanowiłem zacząć moją przygodę z linuksem.

Mam mały problem dla ekspertów może to być błahy problem wręcz bardzo amatorski.
System to Backtrack 3 (bardzo proszę bez zbędnych komentarzy typu za głęboka woda jak dla początkującego) problem jest na samym początku a więc chodzi mi o to że chcę mieć dwa systemy do wyboru na starcie.

Opisuję wszystko:
Mam dysk podzielony na cztery partycje 3 razy pod Windows a czwarta pod Linux 14GB (exr3 czy jakoś tak )
Wrzucilem na dysk instalatora Backtracka 3 bo na cd nie było i zainstalowałem a wcześniej pracowałen na xp on nadal jest zainstalowany.
Następnie zaraz po zalogowaniu na roota wchodzę sobie:

nano /etc/lilo.conf
dopisuje to co trzeba czyli:
other = /dev/sda1
label = Windows
table = /dev/sda

(u mnie jest sda)

i nic się nie dzieje, załadowalem system poprzez startx edytowalem ręcznie i też nic, znalazłem plik lilo2.conf czy coś też edytowalem i nic.

Na samym początku wyskakuje mi okienko czerwone "Backtrack"

zmieniałem w lilo nazwę nawet jaką będzie podawał na samym początku lilo zmieniłem na BT3 i nie zaszły żadne zmiany nadal wyskakuje okienko z nazwą Backtrack tak jakby to nie był ten plik ?

a zapisuję zmiany w pliku lilo poprzez "CTRL + X"

informuję że też wszedłem poprzez interejs graficzny do sbin/lilo uruchomiłem poprzez podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszy i nic.


Mam klika pytań?

1. Jak powinny być podzielone partycje pod Linuksa ?
Ja utworzyłem partycje 14GB sformatowałem ją i na niej zainstalowałem BT3

2. Czym się różni sda od hda ?
U mnie na laptopie pokazuje że jest sda

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Konfiguracja pliku Lilo
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-02-15, 20:42:34 »
Konfiguracja LiLo na przykladzie Gentoo, polecam http://www.gentoo.org/doc/pl/handbook/handbook-x86.xml?full=1#lilo


Cytuj
Mam klika pytań?

1. Jak powinny być podzielone partycje pod Linuksa ?
Ja utworzyłem partycje 14GB sformatowałem ją i na niej zainstalowałem BT3
Partycji powinno byc minimum 2, jedna montowana jako / i druga jako partycja wymiany (swap).

Cytuj
2. Czym się różni sda od hda ?
U mnie na laptopie pokazuje że jest sda
Nie specjalizuje sie w kwestiach sprzetowych, wiec moge sie mylic. Oznaczenie hda bylo glownie dla dyskow ATA/IDE, natomiast sda to glownie dyski SATA lub SCSI.

Pozdrawiam!

Zenek N

  • Gość
Konfiguracja pliku Lilo
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-02-15, 20:42:51 »
dodam jeszcze że gdy wczytuję z shell konsoli lilo i wyskakuje mi tekst:

Warning: lba32 adressing assumed
Syntax error at or above line 4 in file `/etc/lilo.conf`