Nowe posty

Autor Wątek: problem z "scale" w Compiz  (Przeczytany 3772 razy)

pancho

  • Gość
problem z "scale" w Compiz
« dnia: 2008-08-26, 06:25:14 »
po aktualizacji Compiz-a do wersji 0.7.2-3 w opcji "scale" nie mam mozliwosci wybrania rogu monitora uruchamiajacego akcje "scale".domyslnie jest prawy-gora,a w wersji wczesniejszej mozna bylo przypisac dowolny  rog.
jest jakis sposob zmiany tego?

z gory dzieki

pozdr

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem z "scale" w Compiz
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-28, 01:29:26 »
Moze spobuj wyedytowac *rcznie konfigurace *compiza w jego pliku konfiguracyjnym.

Pozdrawiam!

pancho

  • Gość
problem z "scale" w Compiz
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-28, 21:15:29 »
witam

bylbym jeszcze wdzieczny gdyby mi ktos podal gdzie szukac tych plikow,bo znalazlem kilka i pozmienialem w nich TopRight na BottomRight i nic to nie dalo,czyli to nie te pliki.
jak znalezc ten wlasciwy?

z gory dzieki

pozdr

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
problem z "scale" w Compiz
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-29, 17:46:02 »
Kurcze teraz nie pamiętam dokładnie, ale wiem że w katalogu domowym powinien być folder chyba .compiz i tam powinny być 2 pliki, jeden jest tylko konfiguracyjny i w nim powinno się zmieniać ale skoro nawet ręczna zmiana nie pomaga to może wtyczka jest po prostu walnięta. Może sprawdź na stronie projektu czy na jakimś forum czy nie ma buga w tej wersji, bo albo wtyczka jest walnięta albo twórcy zapomnieli o tej funkcji.

Jeśli miałbyś stary plik konfiguracyjny mógłbyś go zaimportować.

Pozdrawiam!

pancho

  • Gość
problem z "scale" w Compiz
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-29, 21:33:28 »
w domowym jest plik .config a w nim katalog compizconfig,z kolei w katalogu plik Default.ini,a tam:


[scale]
as_initiate_all = Up,Button0,BottomRight,0,false
initiate_edge = BottomRight
bottomright,0,false =
tomright,0,false =

zmiany dokonalem w drugiej linijce(liczac pierwsza linijke z nazwa) z TopRight na BottomRight i dopisalem trzecia( przekopiowana z jakiejs stronki,sam bym nie wymyslil:)),bo wydawala sie logiczna.

mimo tych zmian nie dziala:(
moze masz racje ze to jakis bug lub przeoczenie.dziwi mnie ze w starszej wersji bylo znacznie wiecej mozliwosci konfiguracji,a w tej przktycznie nie ma mozliwosci zmiany sposobu uruchomienia.

dzieki za pomoc,bede dalej myslal.

pozdr

pancho

  • Gość
problem z "scale" w Compiz
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-09-07, 11:47:01 »
wszystko wskazuje na to ze plik konfiguracyjny w ktorym grzebalem jest dobry,bo jezeli dokonuje zmian w tym pliku to one nastepuja,z jednym ALE!
jezeli dokonuje zmian ktore umozliwia interface Compiza to zmiany zachodza,jezeli zas zmieniam cos czego nie ma w mozliwosciach ustawienia Compiza to nic sie nie dzieje.poprostu plik konfiguracyjny jest ze starszej wersji i ma wiecej mozliwosci niz sam nowy Compiz(tak mysle).
nowy Compiz ma jakies stale(niezmienne) ustawienia ktorymi nie mozna manipulowac,przynajmniej w pliku konfiguracyjnym.
dziwne,bo wyglada jakby nowsza wersja cofala sie w rozwoju:(

moze ktos ma jakies inne spostrzezenia?

pozdr