Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie  (Przeczytany 23822 razy)

ohayo

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-06-24, 19:39:10 »
niestety moj mozg nie potrafi tego ogarnac, inaczej bym nie pytal
nie jest to w pelni oczywiste

norbert_ramzes

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-06-24, 19:41:55 »
Cytat: norbert_ramzes
Powtórz to jeszcze raz w trybie single a jak nie pomoże to poszukaj haków do /etc/modprobe.conf z wyszukiwarki ale dla innych laptopów i raczej tych samych kart (choć nie koniecznie).
Przecież napisałem że napisałem.

ohayo

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-06-24, 20:35:22 »
lubisz sie znecac nad pseudolinuxowcami nie? :]

Powtórz [b]to jeszcze raz w trybie single a jak nie pomoże to poszukaj [b]haków[/b] do /etc/modprobe.conf z wyszukiwarki ale dla innych laptopów i raczej tych samych kart (choć nie koniecznie).

norbert_ramzes

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-06-24, 21:05:00 »
Kolega chyba tak leniwy że muszę podać linka: http://www.google.pl/?q=modprobe.conf+laptop

Cytat: ohayo
Jezeli nie rozwiaze tego problemu, bede zmuszony wrocic na windowsa, na ktorym wszystko dziala sprawnie.
Bezedury. Kolega chyba straszy.

A poza tym:

1: Jak już to wina samego M$ że jest taki problem.

2. Można to ew. rozwiązać sprzętowo wymieniając gniazdko na normalne.

PS. Osobiście mogę spędzić tydzień nad rozwiązaniem jakiegoś problemu na Linuchu niżeli męczyć się z innymi problemami na windzie (jest ich cała masa - zwłaszcza to że jest ślamazarny a i łatwo o wirusy) które tym razem są naprawdę nie do rozwiązania a tu możesz nawet poprosić o daną rzecz dewelopera.

ohayo

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-06-24, 21:16:39 »
widzisz, meczylem sie z alsa tydzien, juz mialem na winde przechodzic (opisany przeze mnie problem jest dla mnie do do obejscia, to po prostu musi dzialac) i jakims cudem w ostatniej chwili mi sie udalo, pojawilo sie duzo opcji w alsie jak wykonalem instrukcje zawarte w linku ktory podal chmooreck. Bylem doslownie w 7 niebie, a jestem takim malym audiofilem. Przez pare lat dzien w dzien przez 90 % dnia gra u mnie muzyka - i po tygodniu rozlaki wrocila do mnie. Ale zachcialo mi sie kombinowac ze sterownikami grafiki nie majac zbytniego pojecia o tym no i system poszedl.
Znalazlem znowu ten temat, wykonalem instrukcje, zrobilem to samo co wczesniej (bynajmniej tak mysle, choc to logicznie niemozliwe, nie? musialem cos ominac)... zresetowalem uradowany kompa marzac o MPD i co? kicha... co jest? kurde... i kombinuje pare godzin dziennie... i nie mam pojecia co jest nie tak. Bylbym nawet w stanie zaplacic za zrobienie mi tego ;). Ale walcze dalej... dalo sie zrobic raz, to da sie zrobic i drugi, nie?
Z linuxem nie mialem wiekszych problemow dopoki nie bylem zmuszony do zakupu laptopa... i jestem sparalizowany od bodajze 12 czerwca.

norbert_ramzes

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-06-24, 21:28:44 »
Przed zakupem laptopa dobrze jest wcześniej zrobić małe rozeznanie co jest dobre i dobrze działa na Linuksie. Przede wszystkim skorzystać z wyszukiwarki.

Nie chcę nikogo reklamować ale Acery dość dobrze działają pod Linuchem (choć odradzam karty X3100 zwłaszcza jak chcesz używać compiza).

chmooreck

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-06-24, 21:36:53 »
w jakiej wersji masz jajko ?
może spróbuj jakiejś nowszej dystrybucji... było nie było trochę od czasów 7.10 mogło się zmienić ;-)

norbert_ramzes

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-06-24, 21:50:42 »
Ewentualnie zainstalować na tym jajko z sida:

http://ftp.cz.debian.org/debian/pool/main/l/linux-2.6/linux-headers-2.6.25-2-common_2.6.25-5_i386.deb

http://ftp.cz.debian.org/debian/pool/main/l/linux-2.6/linux-headers-2.6.25-2-common_2.6.25-5_amd64.deb

Wystarczy ściągnąć na np. pulpit a potem otworzyć dwukrotnie klikając po czym zainstalować a następnie restart.

Offline

  • Users
  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-06-24, 21:55:49 »
miałem ten sam problem pod linuxmint na acer 5220 i pomogła mi ftp://152.104.238.19/pc/audio/realtek-linux-audiopack-5.01.tar.bz2
na mdv2008.1 działa wszystko pięknie
a na pclinuxos też musiałem komilować.
A co do acera z  X3100 compiz działa super, lepiej niż na acer 5720z z GF8400mGT

ohayo

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-06-24, 22:08:05 »
2.6.22-15-generic -jajko
8.04 niestety nie obsluguje w ogole czesci laptopow, czytalem poradnik jak zrobic, aby dzialalo - niestety przerazil mnie i zdecydowalem sie na 7.10
na pc smigalem na 8,04
Co do 2 rozwiazan powyzej - jutro sproboje, bo dzis mi sie oczy zamykaja
dzieki za zainteresowanei problemem

chmooreck

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-06-24, 22:39:16 »
Cytat: ohayo
8.04 niestety nie obsluguje w ogole czesci laptopow, czytalem poradnik jak zrobic, aby dzialalo - niestety przerazil mnie i zdecydowalem sie na 7.10
tak trudno sprawdzić jak działa z liveCD ?

ohayo

  • Gość
Ubuntu 7.10 - Glosniki od laptopa i wieza/sluchawki graja jednoczesnie
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-06-25, 18:06:31 »
probowalem na samym poczatku, nie poszlo ani z live, ani z alternate
kernel sie w ogole nie ladowal ;)

O_o
dokonalem cudu
mam 8.04 na laptopie, na ktorym 8.04 w ogole nie powinien dzialac. a walczylem 2 tygodnie temu z 8.04 ze 2 dni :)

Problem rozwiazany.