Nowe posty

Autor Wątek: Nie podoba mi się moja Mandriva.  (Przeczytany 2208 razy)

Itoto

  • Gość
Nie podoba mi się moja Mandriva.
« dnia: 2008-01-22, 18:32:52 »
Witam.
1) Posiadam Linux Mandriva 2008 i coś jest z wyglądem. Przycisk menu jest koloru niebieskiego a wszystko pozostałe białego jak by nie pasowało do siebie.

2) Zainstalowałem program Kadu i nie wiem jak go uruchomić, ponieważ nie znam ścieżki gdzie się zainstalowało.

3) Nie wyrazista czcionka. Na przykład w Mozilli jak by w ogóle nie pasowała.

Proszę o pomoc.

Edit (ChmOOrecK):
Zmiana tytułu wątku z: "Kilka pytań" na "Nie podoba mi się moja Mandriva."

Do autora:
Na następny raz proszę lepiej zatytułować wątek. Polecam lekturę http://rtfm.killfile.pl

TheUsh

  • Gość
Nie podoba mi się moja Mandriva.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-22, 18:38:46 »
ad1 Niestety Mandriva chyba ma taki wygląd (z tego co pamiętam)
ad2 Wciśnij alt+f2, wpisz kadu i kliknij enter
ad3 Edycja -> preferencje -> treść -> czcionka ?

Brix

  • Gość
Nie podoba mi się moja Mandriva.
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-22, 20:26:52 »
Cytat: Itoto
Witam.
1) Posiadam Linux Mandriva 2008 i coś jest z wyglądem. Przycisk menu jest koloru niebieskiego a wszystko pozostałe białego jak by nie pasowało do siebie.
Ad.1 Nie za bardzo rozumiem, o jaką biel chodzi. Np. pasek KDE (i paski GNOME) powinien być szarym gradientem, nazwanie go "białym" jest IMO trochę dziwne. Szata graficzna to kwestia gustu, standardów danej dystrybucji oraz własnej konfiguracji, chyba że rzeczywiście coś jest nie tak i gdzieś na pulpicie (prócz teł okien) widzisz spore połacie czystej bieli.

Ad.2 Powinien być w menu Sieć -> Więcej -> Kadu

Ad.3 Podejrzewam dwa problemy:

- nie podoba Ci się wygładzanie linuksowych czcionek.

- strony wyglądają inaczej, bo nie masz zainstalowanych czcionek z Windows (choć bez paru kombinacji także będą wygładzane).

Nie wyłączaj jednak wygładzania dla linuksowych czcionek, bo będą wyglądać tragicznie. W sumie jeśli chciałbyś mieć czcionki jak w Windows, i tak musiałbyś przestawić system na czcionki z Windows.

Na wszystko powinny się znaleźć rozwiązania w necie, lepiej jednak, by to były porady dla M2008. Sporo osób sparzyło się już na np. ręcznej instalacji sterów 3D.

I jeszcze jedno: jeśli chcesz używać tego systemu, musisz poznać parę podstaw, ręcznie ustawić źródła pakietów na serwery w sieci i zaktualizować system. Jeśli stwierdzisz, że coś Ci się nie podoba lub źle działa, sprawdź jak to wygląda w innej dystrybucji.

Garść podstaw o Mandrivie znajdziesz tutaj, aczkolwiek mam do niektórych artykułów sporo zastrzeżeń:

http://www.mandrivalinux.org.pl/artykuly.php