Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2 3 ... 19
1
Instalacja / Problem przy włączeniu Mandriva
« dnia: 2015-02-16, 00:12:50 »
Jeśli jeszcze tu kiedyś zajrzysz, napisz coś Ty dokładnie ściągnął i skąd, chętnie sam zobaczyłbym ten efekt :)

Ale rzeczywiście, Mandriva była ongiś bardzo popularną w Polsce dystrybucją, ale to już od dawna zimny trup.  Jak chcesz używać czegoś w tym stylu (i naprawdę wiesz czego chcesz), to następcą jest Mageia.

2
Inne / Jak znaleźc pliki z windowsowego dysku c na linuxie?
« dnia: 2013-04-21, 00:17:00 »
@alvaro: Przepraszam, nie obraź się, ale Twój post wygląda na zwykły trolling, choć nie ukrywam, że prawdopodobnie może być pomocny w przypadku braku autozamontowania partycji windows w jakichś specyficznych wypadkach :) Gdybym był zupełnie "zielonym" użyszkodnikiem Linuksa i sam zobaczył coś takiego jako odpowiedź na swój post, najprawdopodobniej bym Cię w najlepszym wypadku w myślach sklął, dał sobie wszelki spokój z Linuksem i pokornie wrócił do Windows :)

Najlepiej chyba najpierw dowiedzieć się, czy użytkownik w ogóle widzi w np. /media/windows czy gdzieś na Pulpicie zawartość partycji z Windows. To podstawa. Reszta zapewne zależy od konkretnego distro, jego narzędzi oraz środowiska graficznego, choć zawsze można zainstalować i odpalić np. Krusadera i przeszukać z jego pomocą /media/windows.

3
Inne / Używanie ŚPM w firefoxie.
« dnia: 2013-02-21, 15:19:38 »
Tak, jest to, tylko domyślnie wyłączone przez chyba specyficzne używanie ŚPM w Linuksie.

general.autoScroll na true

middlemouse.contentLoadURL na false

4
Usługi / Formatowanie mp3
« dnia: 2013-01-04, 21:54:04 »
Pisali Ci chyba już? Jeśli nie działa Ci komenda sudo (bo jak najbardziej może nie działać), to użyj komendy:
su
(czasem lepiej "su -", ale już nie będę mieszał)

(wpisujesz na ślepo hasło, nic się nie wyświetla!)

i naciskasz Enter.

I powinno się mieć uprawnienia roota (znaczek "#" na końcu w linii wpisywania poleceń). Można teraz robić rzeczy wymagające tych uprawnień, albo do końca rozwalić system :) Wyjście to "exit".

Jeśli jednak masz ochotę powiedzieć, że (pomijając chyba nierozwiązany dalej problem z terminalem) nie znasz hasła administratora (roota), to ja przepraszam, także uciekam :)

5
Usługi / Formatowanie mp3
« dnia: 2013-01-04, 19:21:11 »
W wirtualnym terminalu nie ctrl + v , ale ctrl + shift + v ... Pomijam, że w wirtualnym terminalu nie powinno być żadnych problemów z prawym i środkowym przyciskiem myszy przy kopiowaniu i wklejaniu tekstu.

Jeśli są, to naprawdę nie wiem o co chodzi, albo jakiś niestandardowy terminal, albo bodaj problem z touchpadem, albo w ogóle coś więcej się uwaliło w systemie, można sprawdzić czy ten błąd występuje na nowym koncie lub koncie gościa.

A poza tym: "fdisk -l". (el, nie jeden)

6
Usługi / Formatowanie mp3
« dnia: 2013-01-04, 17:30:41 »
Zaznacz tekst do skopiowania (tylko zaznacz), uaktywnij okno wirtualnej konsoli i wciśnij środkowy przycisk myszki. Klasyczny "prawoklik" w konsoli też powinien działać (copy-paste). A żeby nie przełużać tej zabawy w zgadywanki - błąd w przepisywaniu, nie "-1" tylko "-l".

A jeśli rzeczywiście to nie działa, to naprawdę nie wiem :)

7
Zainstaluj sobie po prostu distro, które... najbardziej podoba Ci się wizualnie (domyślne gui, tapety, ikonki itp.). Albo którego nazwa najbardziej Ci się podoba. A skoro chciało Ci się robić testy, to może pokieruj się pierwszym wrażeniem? (np. najmniejsza ilość problemów przy instalacji i błędów). Nie, nie jestem teraz złośliwy, ale po prostu takie dyskusje nie mają jak dla mnie już od dawna kompletnego sensu...

8
Jaką dystrybucję wybrać? / Jaka wersja Linuksa ?
« dnia: 2012-08-25, 13:56:38 »
Parę dni temu na pclab pojawił się całkiem interesujący artykuł:

Porównanie najpopularniejszych biurkowych dystrybucji Linuksa przeznaczonych dla początkujących

9
Instalacja / Mandriva 2011.Problem (localhost itd.)
« dnia: 2012-07-10, 12:11:42 »
No to skoro M2011 Ci w ogóle nie działa... Hm... Na razie i tak ciężko powiedzieć gdzie jest problem (chyba że przepiszesz komunikaty lub zrobisz zdjęcie).

Jak najbardziej możesz spróbować jeszcze raz pobrać ISO i wypalić płytę lub zrobić botujący USB. Zakładam, że robisz to poprawnie i sprzęt jest sprawny (np. nagrywarka). Jeśli dalej nie będzie startować, możesz spróbować odpalić np. Mageię lub Ubuntu (jako livecd, czyli start bez instalacji). Jeśli okaże się, że nic Ci nie działa, to dopiero będzie problem... (ACPI, kłopoty z grafiką i takie tam).

Aha, jak masz Windows na tym kompie, zrób najpierw kopię zapasową swoich ważnych danych.

10
Instalacja / Mandriva 2011.Problem (localhost itd.)
« dnia: 2012-07-10, 11:35:49 »
Przy instalacji nie potrzeba żadnych logowań i nie powinno być czegoś takiego.

Może to być objaw wielu rzeczy, od błędów na nośniku po błędy w instalatorze M2011.

A skoro to Mandriva One, to czy system normalnie startuje bez instalacji?

11
Konfiguracja / Dobra książka nt Linuxa
« dnia: 2012-05-20, 00:35:02 »
@mapal Podejrzewam, ze tu żadna książka nie pomoże. Internet jest znacznie lepszy, ale obawiam się, ze problem bardziej tkwi w braku umiejętności szukania oraz braku umiejętności precyzyjnego opisania problemu na forum.

Bo i w Twoim poście można było wiele danych umieścić - a nuż by ktoś na tym forum znał rozwiązanie problemu? Niestety, Twój post to jedno wielkie NIC.

Nie obraź się na moje słowa, po prostu zastanów się nad nimi.

12
Instalacja / Wirus mbr
« dnia: 2012-04-30, 23:30:29 »
Nie uwierzysz, ale kompletnie nie rozumiem o czym piszesz i co właściwie robisz oraz jaki jest tego związek z tytułem tematu. No ale może ktoś będzie bardziej "kumaty", chyba że to naprawdę nie ma sensu :)

13
Karty muzyczne / Problem z dźwiękiem
« dnia: 2012-04-07, 22:20:57 »
Jeśli miałeś komunikaty typu "no soundcard found...", a sprzęt "grający" jest normalnie wykrywany, spróbuj odpalić kompa dodając ręcznie w grubie parametr jądra:
pci=use_crs
i zobacz, czy dźwięk "zaskoczył".

edit:

"grep audio" nie działa, lepiej użyć "grep -i audio".

14
Inne / Problem z uruchomieniem F2
« dnia: 2012-01-05, 00:08:28 »
Pomijając, że wine nie gwarantuje uruchomienia każdego softu z PC Windows (nawet po ostrym kombinowaniu), pomijając czy patrzyłeś na komunikaty z konsoli, pomijając czy szukałeś w necie, czy ktoś miał z tym problem i czy go rozwiązał, mam znacznie ciekawsze pytanie: co to jest F2? ;)

15
Przeglądarki internetowe / unikalne ID firefox
« dnia: 2011-12-16, 15:59:57 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale unikalne ID w Firefoksie byłoby nieprawdopodobnym skandalem, a i podobno w Chrome od dawna już tego nie ma?

A może chodzi Ci o evercookies (wieczne ciasteczka)?

Strony: [1] 2 3 ... 19