Nowe posty

xx Apache2 i twarde https (3)
Wczoraj o 15:53:43
xx Czy istnieje emulator terminala który zapamieta komendy na jakiejś liście? (9)
2020-05-23, 17:04:57
xx RTLinux wybór dystrybucji (0)
2020-05-23, 15:42:54
xx Problem z instalacją Ubuntu na bootowalnym pendrajwie (9)
2020-05-22, 15:08:12
xx Ubuntudde 20.04 LTS nie działa Lightdm (8)
2020-05-22, 09:16:42
xx [Gra za darmo] GTA5 (1)
2020-05-20, 21:49:26
xx Marketing (1)
2020-05-13, 08:00:41
xx Polecenia Debian (1)
2020-05-10, 19:58:54
xx Uruchamianie pliku z każdego katlogu (2)
2020-05-10, 19:23:33
xx grafika w jadrze (1)
2020-05-10, 08:18:46

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Tomek

Strony: [1]
1
Inne / Pytanie o proste funkcje
« dnia: 2005-12-07, 08:45:14 »
witam
dla zainteresowanych kolejna garść pytań:
1.mam obecnie dwa dyski - na jednym xp, na drugim mandriva - pytanie czy po przełożenieu dysku z linem do zupełnie innego kompa mandriva sama się sprzętowo zaktualizuje? na pewno czeka mnie edycja fstab - bo zmienią się numery partycji (z hdb na hda), raczej nie przewiduje problemów z X-ami bo sprzęt będzie lepszy, więc rozdzielczości powinien uciągnąć, ale reszta?
2.od momentu kiedy mam dwa dyski mandriva strasznie muli przy wchodzeniu na -mnt, jak juz rozwinie się lista partycji pod xp to samo \\"bieganie\\" po nich przebiega juz bezproblemowo, natomiast początek jest załamujący; tak samo zdarza się przy przesuwaniu plików do kosza - wyskakuje okienko postępu i ... se jest :) a za minutę-dwie-trzy plik jest przesuwany - o co tu chodzi?
3.jesli robić kopię zapasową - to czego? home - oczywiste, var, usr - całość czy mozna wyłaczyć jakieś foldery. jak przywrócić - rozumiem że spod konsoli, ale dokładniej?
pozdrawiam

2
Konfiguracja / klopot
« dnia: 2005-11-27, 20:51:00 »
witam
instalowałem system i podzieliłem dysk na partycje:
1./
2.swap
3.usr
4.var
5.var/www
6.var/ftp
7.home
do tego jest jeszcze xp na drugim dysku. wszystko sobie smigało, aż spróbowałem uruchomić komputer raz jeszcze i tu problem bo - konsola, po \\"startx\\" wyskakuje info o problemie z X11- sprawdzałem plik konfiguracyjny, ale tam rozdzielczość i odświeżanie jest takie jak podczas wcześniejszej pracy; dodatkowo wyskoczyło info o braku miejsca na partycji \\"/\\" - ma być go podobno 0b - a po instalce był 1GB!!
co się mogło stać?
pozdrawiam
p.s.pytanie dodatkowe - instalator proponuje umiejscowienie mbr na dyskietce rozumiem ze nie uruhomię kompa bez dyskietki - żadnego systemu? a plus tego taki że w razie czego mogę bez obaw przeinstalować windę bo jej instalator nie zmodyfikuje mbr-a?

3
Sieć / Ograniczenia Uploadu
« dnia: 2005-11-19, 14:25:53 »
witam
mam zainstalowanego ixpeka i mandrivę. wczoraj władowałem do skrzynki drugi dysk i na ixpeku uzyłem partition magica żeby go sformatować i podzielić na partycje. no i super - uruchamiam ixpeka - działa. uruchamiam mandrivę a tu klops !? wywalił info:
\\"aktywacja partycji wymiany: swapon: /dev/hda8: invalid argument [NIEUDANE]
....
sprawdzanie systemu plików\\"
.... a na koniec:
\\"bad number in super-block while trying to open /dev/hda9\\"
proponuje dwie opcje:
1.podać hasło root-a i wtedy wyskakuje info o sprawdzaniu systemu - 1# - i stoi
2.control-d - przeładowanie systemu
i wszystko od początku. zeby było smieszniej - myślę sobie: \\"usunę dysk bo może coś mu się w numerkach pop... niby nie powinno bo przecież sam nic nie zamontuje ale kij go wie\\", no i został stary dysk i nowy problem  co gorsza - co już wogóle jest dla mnie zagadką: ixpek bez drugiego dysku wywala na starcie bluescreen błędu krytycznego!!!! muszę podpiąc nowy dysk zeby startował !!! co się dzieje ????? jak to naprawić i jak uniknąć takich błędów w przyszłości?/
pozdrawiam

4
Instalacja / VisualBoyAdvance
« dnia: 2005-06-25, 22:01:51 »
witam wszystkich
z cyklu \\"porozmawiajmy o problemach\\" kilka rzeczy które zebrały mi się z racji przesiadki na Mandrivę i których nie moge przełknąć jakoś do tej pory - jesli temat był wcześniej to przepraszam ,ale to oznacza również że nadal nie mam odpowiedzi:

1.przy wysyłaniu faxu Kdeprintfax wyskakuje komunikat:

Wysyłanie faksu do 5521242 ()
Wysyłanie faksu przy użyciu: /usr/bin/sendfax -n -h \\'localhost\\'      -d \\'5521242\\' \\'/tmp/kde-tomek/kdeprintfax_xdkbcoYL\\'
Can not reach server at host \\"localhost\\", port 4559

prawdę mówiąc wogóle nie wiem o co chodzi - być może rozwiazanie jest trywialne :) a najpewniej po prostu nie wiem że czegoś nie zrobiłem

2.amule, kpwndict, glest, kdar
przy uruchamianiu tych programów - na pasku zaczyna kręcić się klepsydra i po jakimśś czasie po prostu znika - to z lokacji usr/share/app.... czyli z końcówką .desktop; tych z usr/bin - wogóle nic się nie dzieje
ktoś wspominał o prawach użytkownika - otóż we właściwościach uzytkownikiem jest root i nie mogę tego zmienić nawet po zalogowaniu na roota; natomiast nie wiem czy to problem skoro obok jest kilka innych programów (open office, sodipodi) które we właściwościach również mają roota a mimo to się uruchamiają bez problemu

3.ograniczenie miejsca użytkownikowi - jak to zrobić przy tworzeniu nowych kont w home? bo mi współ-userzy :) skutecznie zapychają kompa przy pomocy p2p :)

3a.jednym z czynników uwsteczniających do linuksa jest p2p - próbuję kmldonkey - problemem jest wyszukiwanie - plików znajduję mnóstwo, ale w kolumnie \\"dostępność\\" wiecznie jest wielkie \\"zero\\" - jest coś co mogę zrobić?

4.kiax - nie słychać mikrofonu tzn osoba do której dzwonię nie słyszy mojego głosu (słyszy trzaski jak kręcę volumem na kablu od słuchawki z mikrofonem ale nie głos), natomiast ja bardzo dobrze słysze głos tej osoby. zainteresowanym mogę podesłać screena z ustawień kmix\\'a

5.ikonki na pulpicie w KDE - po zmianie nazwy (np.konqueror na www) i restarcie wraca stara nazwa - jak to zmienić na stałe?

6.thunderbird - mozna zablokować hasłem odbieranie poczty na poszczególne konta, natomiast jak stworzyć coś na podobieństwo tożsamości z outlook expressa - tak żeby można było zabezpieczyć swoja pocztę - bo co daje niemozność ściągnięcia nowej poczty bez hasła jak i tak można przeczytać już ściągniętą - rozumiem rozwiązaniem jest po prostu thunderbird skonfigurowany sobie przez każdego usera w swoim profilu, ale mam sytuację kiedy z jednego profilu i jednej poczty bedą korzystać 3 osoby

7.po instalacji wine w home/wine/ pojawiły się nastepujące katalogi i pliki: dosdevices, drive_c, system.reg, userdef.reg, user.reg - i kurka co ja mam tu skonfigurować?? zainstalowałem tlena i przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat że brakuje \\"mozilla active xX control\\" (pomijając że korzystam z konquerora a nie firefoxa), próbuję ściągnąć i zainstalować (jak proponuje okienko) i wyskakuje mi info: \\" assertion failed: !\\"bogus context in local_unwind()\\", file xx.cpp, line2281\\" później coś o \\"abnormal program termination\\" i historia się kończy - jak mam to diabelstwo ustawić???

bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam szansę wdrożyc linuksa w pracy na kilku stanowiskach ale musze pokonać \\"siłe przyzwyczajeń\\"
pozdrawiam serdecznie
p.s.raczej uzywam rpm-ek przy instalacji (99,9%)

5
Konfiguracja / Kwrited - nasłuchiwanie urządzeń
« dnia: 2005-06-21, 12:40:17 »
witam
prosze o pomoc: chciałbym postawić w domu serwer - chodzi o naukę bo nic na ten temat nie wiem a chciałbym sie \\"naumieć\\" wszystkich aspektów. dlatego będę wdzięczny za wszelkie info: - linki czy meile: t.manowski@interia.pl
pozdrawiam
system: mandriva 2005LE

6
Karty graficzne / problem z ATI radeon 9200
« dnia: 2005-06-03, 13:40:43 »
Witam
gdyby ktoś natknął się na rozwiązanie byłbym wdzięczny za pomoc:
1.cdcat - uruchamia się, kreci się klepsydra na pasku i po chwili się wyłącza - oto cały efekt - co z tym zrobić?? i dlaczego tak się dzieje?
2.basket - nie mogę znaleźć opcji żeby umieścić go w autostarcie
3.pwn dictionary - plik angpol.win - skąd go zassać ( tzn. kto mi go pozyczy na pare minut, żeby przetestować - potem oczywiście go usune :):) )
4.f4lm - cz to norma że nic nie działa? albo może coś źle robię, ale nie moge nawet wstawić ramki kluczowej na osi
5.autotrace - instalował ktoś? i udało mu się potem toto znaleźć? :)
pozdrawiam
tomek

Strony: [1]