Nowe posty

xx Przy uploadzie przerywane są wszystkie połączenia (9)
2020-06-01, 20:13:01
xx Apache2 i twarde https (3)
2020-05-25, 15:53:43
xx Czy istnieje emulator terminala który zapamieta komendy na jakiejś liście? (9)
2020-05-23, 17:04:57
xx RTLinux wybór dystrybucji (0)
2020-05-23, 15:42:54
xx Problem z instalacją Ubuntu na bootowalnym pendrajwie (9)
2020-05-22, 15:08:12
xx Ubuntudde 20.04 LTS nie działa Lightdm (8)
2020-05-22, 09:16:42
xx [Gra za darmo] GTA5 (1)
2020-05-20, 21:49:26
xx Marketing (1)
2020-05-13, 08:00:41
xx Polecenia Debian (1)
2020-05-10, 19:58:54
xx Uruchamianie pliku z każdego katlogu (2)
2020-05-10, 19:23:33

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: 1 [2] 3 4 ... 46
16
Sieć / Odp: Netkit v2
« dnia: 2020-04-10, 13:07:03 »
Co to jest "Lang=C"??? Jeśli chcesz "skasować" tymczasowo ustawienia lokalizacyjne, to winno być:
LC_LANG=C komenda
A oprócz "warningów", wobec których warto byłoby się co najmniej pochylić, to dokładnie jaki masz problem?

17
Inne / Odp: Da się ruszyć Grub2 z partycji NTFS?
« dnia: 2020-04-06, 11:35:13 »
Krótko - Chcesz zainstalować linuksowy program (GRUB) na NTFS? Tego się nie da, chyba, że te współczesne wynalazki MS to umożliwiają. Jest natomiast program Grub2Win: https://sourceforge.net/projects/grub2win/. Jak to działa? Nie mam bladego pojęcia - nie mam MS. Pytaj na forach związanych z tym systemem.

Jeśli chodzi o postawienie czegokolwiek na NTFS/FAT - to jest to możliwe. Tylko po co? Potencjalnych problemów od groma, a pożytek żaden.

18
To się wetnę. Skoro już sobie tak kurwujemy, to gówno nas obchodzi to, że nie potrafisz przeczytać jakiejkolwiek informacji. Ba, nawet nie chce Ci się. Każde forum jest po to, by rozwiązywać problemy. Twoim, podstawowym, jest niechęć do samodzielnego poszukiwania rozwiązania. Nawet takiego, które jest w podstawowych podręcznikach danego programu.
W tych popieprzonych czasach, przy ograniczonym i ograniczającym się dostępie do internetu, otwieramy Twoje "problemy" i... opadają po prostu ręce. Generuje się ruch, którego w ogóle nie powinno być.
A uzasadnienie "generowania ruchu" jest cudne :D

19
Laptopy / Odp: Laptop/tablet 2in1 pod Linuxa i Windows
« dnia: 2020-04-04, 13:10:33 »
exPredator - Sporo, sporo od Ciebie starszy jestem. I staram się - mam nadzieję - swe pierd... przynajmniej w miarę trzymać na wodzy, a odzywać się wówczas, gdy chcę coś powiedzieć. I niezmiernie ciężko jest czytać w wydałoby się prostych tematach: ot, jak ten - kolejnie pierdzielenia jak to u nas jest źle i itd. itp. Zdaje się, że od marca miało Cię już w naszym kraju nie być... :) Poczekaj teraz, przeczekaj wirusa i do woli. Może być nawet Madagaskar.

20
Ale wine to wine, niezależnie od tego, czy to Manjaro, czy Debian. Obsługa ta sama.
Skoro w Manjaro "kwiczy", to... w zasadzie nie bardzo łapię jak to mogłoby powstać, albowiem te katalogi winny powstać przy instalacji paczki, a te są... te same (tj. w Manjaro pochodzą z Archa). Sugerowałbym, abyś odinstalował z usunięciem plików konfiguracyjnych itd. wine i raz jeszcze je zainstalował z konsoli. Być może bowiem nie instaluje Ci się jakaś zależność opcjonalna, albo coś w ten deseń.

21
Upiorny jesteś. Dlaczego za Ciebie każdy ma coś robić? Masz wiki Manjaro, w którym nie ma nic. Manjaro teoretycznie oparte o Archa, a to ma doprawdy dobre wiki: https://wiki.archlinux.org/index.php/Wine - miłej lektury.
To o czym na wstępie, to prawdopodobnie playonlinux

22
Laptopy / Odp: Laptop/tablet 2in1 pod Linuxa i Windows
« dnia: 2020-04-03, 22:16:53 »
exPredator - Mam pytanie: kiedy w końcu przestaniesz pierd...ć?

23
Nie. Ona z tego nie korzysta. Zobacz: https://cgit.kde.org/plasma-phonebook.git/tree/CMakeLists.txt
KDEKonnect ma swoje własne GUI. Zainstaluj i sprawdź, albowiem na 99% w Neon jest. To aplikacja umożliwiająca via wifi łączenie smartfona z komputerem i dająca od groma możliwości w zakresie zarządzania. Musisz ją mieć zainstalowaną na obu urządzeniach.
Plasma-phonebook - to aplikacja należąca do lekko odmiennego świata, choć korzystająca z tego samego core.

24
1. Dla tego celu sprawdź sobie przede wszystkim kdeconnect. To jest rozwijane przez KDE.
2. Plasma-phonebook to jest w ogóle aplikacja dla Plasma Mobile, wersji Plazmy dla urządzeń mobilnych, smartfonów, tabletów itd. itp.
3. Czy będzie na w "podstawowym" repozytorium, to już zależy od przyjętej przez Neon zasad. W Neon rozwijana jest bowiem również wersja Neona z Plazma Mobile. Nie wiem jak zostaną podzielone paczki pomiędzy "normalną" Plazmą, a Plasma Mobile pomiędzy tymi dwoma rodzajami tej dystrybucji.

25
@1709 - Zgoda - ale odpowiada to za 3D, a nie za 2D. Sterownikiem 2D dla Intela jest jego autorski sterownik dostępny jako xf86-video-intel. Można też go w ogóle nie używać i zdecydować się na modesetting. Gdyby @exPredator chciał cokolwiek się dowiedzieć, to ma mnóstwo informacji nt. sterowników Intela w wiki Archa.
A czy xf86-video-vesa obsługuje (raczej tak) jego GPU, to już inna sprawa.

26
Laptopy / Odp: Laptop/tablet 2in1 pod Linuxa i Windows
« dnia: 2020-04-03, 18:27:16 »
Znane mi są 2 bazy: certyfikowanego sprzętu przez Ubuntu oraz informacje o poszczególnych sprzętach w Archu (wiki). Przeglądnij.

27
Czyli krótko mówiąc wydupcyło mnie "mandźiaro" a nie że solówka była :D
Nawet przytoczyłeś łaskawie :) coś, co kiedyś napisałem: nie czyń systemowi swemu co mu niemiłe. Oczywiście, że sam się "wydupcyłeś", jak to ładnie określasz.
Tzw. sterownik VESA jest pewnym standardem wprowadzonym niegdyś przez tę organizację, by w ogóle monitory i jednostki mogły ze sobą współpracować, bo wcześniej było różnie, a w zasadzie to nie było. Nie ma tu znaczenia czy Intel, AMD, NVidia, VIA, czy cokolwiek. Ważne by wszystkie elementy toru były zgodne z tym standardem. Jeśli GPU jest zgodne ze standardem VESA to sterownik xf86-video-vesa winien móc współpracować z taką kartą. Ot info:
Cytuj
xf86-video-vesa
Generic VESA video driver for the Xorg X server

vesa is an Xorg driver for Generic VESA video cards. It can drive most VESA-compatible video cards, but only makes use of the basic standard VESA core that is common to these cards. The driver supports depths 8, 15 16 and 24.
Skoro mhwd rozpoznało GPU jako zgodne ze standardem VESA to wyświetliło też i informację o możliwości zainstalowania takiego sterownika. Podobnie jak i "sterownika" modesetting.
Skoro owe konfiguracje dla mhwd są tam pisane "z palca" mogło się zdarzyć, że w przypadku GPU w tym komputerze ktoś się pomylił - wówczas w istocie sprawa do zgłoszenia opiekunom mhwd w Manjaro (a nie nam). Większe prawdopodobieństwo, że vesa dla tego Intela się nadaje (w ogóle), a problemem jest gdzieś zwalona konfiguracja.
Pytanie jednak po co komplikować sobie życie (i nam). Jeśli nawet Ci się uda skonfigurować ten sterownik, to nas zaraz zarzucisz "problemami", że udało Ci się zainstalować vesa, ale jakość jest gorsza niż na Windows i co z tym fantem zrobić :)

@robson75 - MESA to rendering 3D: https://en.wikipedia.org/wiki/Mesa_(computer_graphics)

28
Za przeproszeniem po cholerę Ci tu vesa? Dla Intela masz możliwość wyboru między sterownikiem intel, a modesetting. Jeden z tych dwu możesz wybrać. Jeśli działa na intel (a prawdopodobnie tak się Manjaro skonfigurowało - w zasadzie to po co kombinujesz?) to niczego nie zmieniać!.
Jeśli obserwujesz wadliwe działanie - wówczas modesetting (taki sterownik, który jest bezpośrednio w kernelu, niektóre dystrybucje w przypadku GPU Intela domyślnie tak się uruchamiają).
Do instalacji/zmiany sterowników w Manjaro służy mhwd, a obecnie nawet jakieś narzędzie graficzne jest i nim masz się posługiwać.
VESA - winna działać, ale jakość tego będzie bardzo, bardzo słaba.
O modesetting - myślę, że możesz sobie poczytać.
VESA jest pewnym, bardzo już starym standardem i te sterowniki winny być zgodne z każdym GPU, które wspiera VESĘ. Dlaczego nie działa trudno powiedzieć. W każdym bądź razie nie podałeś żadnych informacji dlaczego to nie działa prawidłowo (logi dziennika by się przydały).
Pewnie lepszą informację uzyskasz tam, gdzie więcej osób ma Manjaro, czyli na forum.manjaro.pl

29
Konfiguracja / Odp: Manjaro - zmiana wyglądu kursorów
« dnia: 2020-03-30, 22:42:35 »
No to trzeba byś... by mieszać różne systemy. Gratuluję pomysłów.

30
Sprzęt zwróciłem ze względu na kłamstwo w opisie: pisało NIGDY NIESPRZEDANY a okazało się w serwisie Lenovo że był już sprzedany 30.12.2019!
Kasę oczywiście oddali, zwrot przebiegł bez problemów (...)
I tyle. Dobra reklama sklepu X-kom.pl. Jeśli ktoś dostrzeże problem - reklamację uwzględniają bez problemów.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 46