Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1]
1
Kamery internetowe / Genius FaceCam 1020
« dnia: 2017-01-22, 12:44:22 »
Działa. Nie wymaga sterownika Testowałem z Cheese i skype.

2
Drukarki / Epson XP-305
« dnia: 2017-01-22, 12:40:16 »
Działa dobrze ze sterownikami .deb ze strony producenta.
Ubuntu x64.
Skaner też. Dodatkowo program Epsona do skanowania też działa.

3
Debian / Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« dnia: 2012-02-01, 07:52:09 »
Nic wielkiego.  Dzięki :)

4
Debian / Nie działa skrót klawiszowy CTRL+C
« dnia: 2012-01-31, 07:25:31 »
Wystąpił konflikt obsługiwanej konfiguracji klawiszy. Najprawdopodobniej, jeśli masz zainstalowanego compiza, to w jego ustawieniach trzeba szukać kombinacji ctrl+. Świetny menadżer pulpitu, jednak domyślnie ma ogromną ilość włączonych kombinacji klawiszy i mogą być problemy. Należy zmienić klawiszologię w menadżerze ustawień compiza. Ja na wszelki wypadek wyłączyłem lub zmieniłem większość domyślnych kombinacji klawiszy.

5
Instalacja / Pocięty ekran
« dnia: 2012-01-27, 19:46:09 »
A co z tą aktualizacją biosu? Może boot menu źle działa? Poszukałbym w tym kierunku. Jeśli nie jest to dla ciebie trudne, to może rzeczywiście trzeba zaktualizować bios płyty głównej?
Pozostaje jeszcze opcja instalacji w trybie tekstowym. Jest trochę trudniejsza i chyba dostępna wraz z wersją alternate. Trzeba to sprawdzić.
http://ftp.heanet.ie/pub/ubuntu-cdimage/releases/11.10/release/
tu też sumy kontrolne.

6
Natywna rozdzielczość tego netbooka to zdaje się 1024x600. Ustaw ją.

7
Instalacja / Pocięty ekran
« dnia: 2012-01-27, 12:00:28 »
Jeśli bootujesz płytę to przecież uruchamiasz sterowniki z płyty. Windows nie ma nic do rzeczy, bo przecież nie jest uruchomiony. Jeśli suma kontrolna płyty jest taka sama jak na stronie to może być jakiś błąd w sterownikach na płycie. Choć wydaje się to dziwne.
Ale, ale :)
Przyjrzałem się zrzutowi ekranu załączonemu przez ciebie. Widać tam znaczek windowsa :) Próbujesz uruchomić ubuntu na windowsie.
Płytę bootujesz wybierając ją jako cdrom w biosie lub prościej w bootmenu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Boot_Device_Menu
czy na pewno wiesz jaką partycję wybrać do instalacji? Jeśli nie to najpierw dobrze poczytaj o partycjach i instalacji ubuntu. Możesz niechcący sformatować cały dysk...
Zainstaluj może virtualboxa choćby z dobreprogramy.pl. Program ten tworzy w systemie (u ciebie w windowsie) katalog w którym instaluje "wirtualne" systemy. Zero zagrożeń dla systemu zainstalowanego na dysku. Wadą jest to, że taki system jest wolniejszy i może coś (grafika 3d) nie działać. Ale można spokojnie wypróbować każdy system.
Wracając do instalacji ubuntu z płyty. Po wyborze języka jest opcja instalacji ubuntu w formie tekstowej. Jeśli by coś się działo z grafiką można jeszcze tego spróbować. Ale opcja jest zdaje się dostępna z płyty ubuntu alternate.
O ubuntu warto poczytać np. tu:
https://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu:O_Ubuntu

8
Instalacja / Pocięty ekran
« dnia: 2012-01-26, 22:10:42 »
Możesz sprecyzować, bo już nie wiem. Z twojego opisu wynika, że problem pojawia się po odpaleniu ubuntu z płyty. Czy tak? Bo dalej piszesz o instalacji sterowników karty graficznej. Co jest możliwe po instalacji ubuntu na dysku.
Jeszcze może przejrzyj poradnik:
http://www.ubuntutimes.pl/topic/32-instalacja-ubuntu-1110/

9
Instalacja / Pocięty ekran
« dnia: 2012-01-24, 19:54:15 »
Miałem kiedyś problem z płytą z ubuntu. Pomimo że sprawdzanie poprawności nagrania płyty z opcji przy starcie systemu z liveCD nie wykazywało błędów, to jednak sumy kontrolne płyty i oryginału nie zgadzały się. Radzę jeszcze raz pobrać obraz z
http://releases.ubuntu.com/oneiric/
Na tej stronie są też sumy kontrolne obrazów płyt.
Osobiście trzymam płytę z ubuntu na dvd RW. Tak często te nowe wersje się pojawiają :)
Przy botowaniu systemu z płyty nie powinno być błędów.

10
Inne / Problem Z Linux 11.04
« dnia: 2012-01-23, 23:34:47 »
Jak mam być szczery, to odradzam. System pewnie by działał w miarę dobrze. Niestety otwarcie kilku kart w przeglądarce lub kilku okien na pulpicie i zaczęły by się kłopoty z prędkością.
Najszybsze ubuntu to Lubuntu. Jednak Xubuntu jest na pewno ładniejsze.
Chyba najlepiej zainstaluj xubuntu.
Można później doinstalować do tego samego systemu i Lubuntu i Ubuntu. Po prostu np. w synapticu należy zainstalować np. lubuntu-desktop. (synaptic nie wiem czy jest domyślnie zainstalowany. Można go zainstalować z "centrum oprogramowania" lub w terminalu wpisując sudo apt-get install synaptic). Doinstaluje się środowisko lxde. Automatycznie w oknie logowania dodany zostanie wspis do wyboru lubuntu.
Jeśli chodzi o wersje to nie ma co się sugerować numerami. Starsza wersja nie oznacza, że szybsza. Przynajmniej jeśli chodzi o lubuntu i xubuntu. Ze zwykłym ubuntu jest gorzej ze względu na unity i gnome 3. Choć są wersje dla wolniejszych kompów. Jednak Xubuntu z powodzeniem zastępuje inne środowiska. I można nieźle je skonfigurować.
Zobacz choćby poniższy film:
https://www.youtube.com/watch?v=Be1p660sy4k&feature=related
a tu o Lubuntu:
https://www.youtube.com/watch?v=MN2S78ipITM
Płyta do ściągnięcia:
http://se.archive.ubuntu.com/mirror/cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/11.10/release/
Nie wiem czy twój procesor jest 64bitowy.
32 bit:
PC (Intel x86) desktop CD
64 bit:
64-bit PC (AMD64) desktop CD

Na tej samej stronie sumy kontrolne płyt.
Powodzenia :)

11
Inne / Problem Z Linux 11.04
« dnia: 2012-01-23, 20:27:05 »
Być może. Myślę że obecnie większość dystrybucji jest dużo łatwiejsza w obsłudze niż 2-4 lata temu. Kiedyś próbowałem, na początku "przygody" z linuksem  Debiana, Suse, Fedory. Miałem spore problemy z tymi systemami. Dopiero Ubuntu działało bez większych problemów. Ale to było 5 lat temu :) Do dziś używam Ubuntu i nie narzekam. Choć uważam że Unity to porażka na desktopie. Już gnome shell staje się używalny wraz z dodatkami konfiguracji. Jednak są problemy na kartach ATI i jest dość ociężały. Na pewno nie na starszy komputer.
Lubuntu i Xubuntu są jakby przedłużeniem Ubuntu na Gnome 2. I nie powinno być problemów z poznaniem tych środowisk. Warto jak zwykle zaglądać na strony linuksowe.
Prócz linux.pl to na pewno
ubuntu.pl
jakilinux.org
linuxiarze.pl
i wiele innych.
Jest świetna strona z przeglądem newsów z różnych stron traktujących o linuksie:
linuxportal.pl
Po instalacji warto przeczytać opis do Ubuntu 11.10:
http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?f=146&t=151804
Oczywiście nie tykamy Unity, którego nie ma w Lubuntu i Xubuntu.
Ale dodatkowe repozytoria są takie same.
I trzeba oczywiście zaktualizować pakiety na język polski.
W menu to będzie chyba languages :)

12
Instalacja / Pocięty ekran
« dnia: 2012-01-23, 19:51:15 »
Sprawdziłbym sumę kontrolną płyty (md5), czy zgadza się z oryginałem. Choćby w programie do wypalania płyt. Md5 powinna być podana na stronie z pobieraną płytą.

13
Inne / Problem Z Linux 11.04
« dnia: 2012-01-23, 19:32:32 »
Witam
Sprzęt jest dość leciwy. Warto poszukać linuksa ze środowiskiem LXDE lub XFCE.
Polecam Lubuntu lub Xubuntu.
http://lubuntu.pl/
http://lubuntu.net/
http://www.xubuntu.org/
Nowy gnome 3 i Unity są dość zasobożerne.
A powyższe środowiska można świetnie skonfigurować i nie będą ustępować GNOME czy KDE. Można pooglądać na youtube.
Ważne żeby zainstalować odpowiednią wersję linuksa. 32 bitowa będzię działać na procesorze 64 bitowym. Na odwrót niestety nie. To może być też przyczyna, że system się nie uruchomił.
Zawsze można doinstalować (i odinstalować) na ubuntu lub iinych wersjach tej dystrybucji kolejne środowisko i je przetestować. Choć, jak niektórzy uważają, niepotrzebnie zaśmieca to system.
Osobiście zwiększyłbym chociaż pamięć w starszym komputerze. Przy korzystaniu choćby z przeglądarki po otwarciu większej liczby stron szybko może jej braknąć... Ceny pamięci są najniższe chyba w historii. Polecam pamięci polskiej marki Goodram. Mam je w 2 kompach i super się sprawują.

14
Aparaty i kamery cyfrowe / Fuji Finepix S1500 [OK]
« dnia: 2012-01-23, 18:59:56 »
Działa bez problemu z Ubuntu. Sprawdzone na Ubuntu 64bit 8.04 do 11.10. Niestety oprogramowanie dodawane z aparatem jest pod windę i nie działa nawet pod wine.

Strony: [1]