Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - utf-8

Strony: [1] 2 3 4
1
Sieć / Odp: Problem z kluczem w SSH
« dnia: 2020-03-28, 10:43:07 »
Bardziej mi chodzi o to czy jak jedna osoba korzysta z danego klucza to czy drugiej jest to blokowane.

I jak teraz dodać drugi klucz w Debian żeby nie tykać tego pierwszego. I aby nie odciąć sobie całkowicie dostępu? Ponieważ z tego co czytałem to wszystkie klucze są zdefiniowane w jednym pliku. I jego uszkodzenie spowoduje niemożliwość zalogowania się przez SSH? Czy tak?

2
Sieć / Problem z kluczem w SSH
« dnia: 2020-03-27, 16:23:38 »
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak działają klucze w SSH?
Otóż korzystałem sobie z mojego klucza (automatycznie zainstalowanego) przez długi czas. Dawałem go nawet innemu użytkownikowi serwera i nie było problemu. Jednak po udostępnieniu klucza kolejnemu użytkownikowi, mi ten klucz przestał działać. Tzn przy próbie otworzenia SSH nic się nie dzieje. I to na dwóch komputerach i IP.
Czy to oznacza że zostałem zbanowany przez serwer?

Domyślam się że zainstalowanie drugiego klucza rozwiąże problem. Tylko trochę się boję odciąć dostęp całkowicie poprzez błąd w konfiguracji. A z tego co czytałem to trzeba pogrzebać w tym samym pliku który definiuje ten podstawowy klucz...

3
Konfiguracja / Swap w serwerach http
« dnia: 2019-11-21, 16:04:59 »
Mam problem z pewnym serwerem. Otóż z powodu że działa na nim dość popularna strona zrobiona w tragiczny sposób. Co jakiś czas potrafi się zawiesić mysql z powodu braku RAM.
I tak sobie myślę jak temu zaradzić, ponieważ na razie nic z technologią strony nie zdążę zrobić. Więc mam pytanie czy na takich serwerach w serwerowniach ustawia się SWAP jako rezerwę RAM? Trochę nie mam miejsca na tym serwerze bodajże 40GB (skalowalna Public claud w ovh), no ale z 5-10GB wyrwę w razie potrzeby. Tylko czy to ma sens?

4
Inne / Odp: Zmiana części pliku tekstowego (sed?)
« dnia: 2019-11-17, 14:48:52 »
Tyle to wiem, ale kopi zapasowych nie było. Więc muszę sprzątać kod ręcznie. To już inne techniki wykorzystuję do namierzania tych wstawek. Na szczęście zrobił to ktoś kto uważa że jest zajebisty. Wstawki są identyczne, więc bez problemu się to usuwa. Zabranie hasła mysql z domyślnego pliku też odcięło nadpisywanie bazy. Teraz w logach będę szukał gdzie to siedzi co nadpisuje cyklicznie.

Natomiast wracając do mojego problemu. Denerwuje mnie fakt że nie można zrobić find and replace stringa w pliku, jeśli ten zawiera znaki nowej linii.

5
Inne / Odp: Zmiana części pliku tekstowego (sed?)
« dnia: 2019-11-17, 12:56:10 »
Plików są setki jak nie tysiące. Ale fragment tekstu jest w każdym identyczny. Więc to chodzi tylko o to żeby wpisać frazę na te 5 linii. Problemem są linie:
} else {
}
 

Ponieważ one występują masowo i stąd muszę złapać wszystkie 5 linii.

Robiłem to za pomocą PHP Storm na okienkach. Ale ilość pomieszanych plików do skopiowania jest tak duża, że zajęłoby mi to cały dzień. A w konsoli zrobię to w kilkadziesiąt minut.

6
Inne / Zmiana części pliku tekstowego (sed?)
« dnia: 2019-11-17, 00:24:05 »
Potrzebuję wyciąć kawałek kodu z wszystkich plików w danym katalogu (pozostałość po ataku). Sęk w tym że jest on tak niewygodny, że muszę złapać kilka linii aby nie wywalić czegoś istotnego.

To jest mniej więcej taki format tekstu
if (blablabla) {
blabla.bla(bla);
} else {
blablablabla;
}

Natłukłem się tych poleceń w konsoli. Ale poprzednie problemy rozwiązywałem zdaje się:
find . -type f -name "*.js" -print0 | xargs -0 sed...
No ale z tymi kilkoma liniami to zupełnie mi nie wychodzi w sed. Patrzyłem ale nie mam komendy pearl na tym serwerze. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak to ogarnąć?

7
Inne / Odp: Konto root i crontab backupu
« dnia: 2019-11-13, 22:51:23 »
Chodziło mi głównie o to czy taki zrzut wielkiej bazy, nie zabiera mocy obliczeniowej. No ale chyba pytanie z d..., ponieważ to proces jednowątkowy a rdzeni kilka...

8
Inne / Konto root i crontab backupu
« dnia: 2019-11-13, 17:45:42 »
Mam takie pytanie, konfiguruję dość konkretny serwer w chmurze pod HTTP. No i w sumie wprowadzam tylko drobne poprawki do domyślnej konfiguracji ovh.pl. No ale zastanawia mnie, czy jak dodaję do crontab skrypt tworzący backup np bazy danych. To mogę to robić na użytkowniku root czy muszę na jakimś innym np debian?
Na pewno nie chcę robić tego na użytkowniku www-data. Ponieważ miałem ostatnio taki przypadek że po uprawnieniach z poziomu PHP backdoor przeorał wszystkie pliki użytkownika tego użytkownika. Więc od razu czerwona lampka dla backupu na tym samym użytkowniku co działa serwer apache2

9
Płytę główną wymieniłem na identyczny model. Ustawiłem macierz RAID 1 w BIOS. No i system wystartował, chyba była jakaś naprawa na początku, ale to normalne podczas awarii w trakcie uruchomionego systemu.

Jak mogę sprawdzić te logi na Ubuntu? Administrator ze mnie kiepski dlatego pytam żeby nie pomylić co mam przejrzeć.

10
Niedawno padła mi płyta główna podczas pracy. Wymieniłem, ustawiłem ponownie RAID 1 i podłączyłem dyski. Linux chyba coś tam pokrzyczał przy starcie ale ogólnie uruchomił się i wydawało się że wszystko będzie git.
No ale niestety, teraz po uruchamianiu dostaję taki komunikat jak w załączniku, wcześniej jeszcze ekran ładowania dość długo "myśli". Co ciekawe po zamknięciu systemu z poziomu konsoli i uruchomieniu ponownie, nie występuje ten problem. Nie wiem też czy występuje on za każdym razem, z tego co pamiętam to ostatnie dwa uruchomienia tak, a przedostatnie nie.

Co może być problemem? Czy mam coś sprawdzić dla lepszego zobrazowania sytuacji?

11
Multimedia / Odp: Radio internetowe z buforem ładowania
« dnia: 2017-12-21, 19:25:45 »
Potestowałem, popróbowałem i udało mi się transmitować pliki FLAC bez kompresji.
Jednak jest jeden haczyk, działa to tylko gdy od razu podłączę się pod transmisję. Jak chcę dołaczyc jak zwykły słuchacz to niestety transmisja się przycina i co chwilę buforuje.
Co może być tego powodem? Eksperymentowałem z wielokrotnym zwiększaniem parametrów Icecast2 ale cały czas jest to samo. Zwiększenie buforowania w VLC też nie dało rozwiązania problemu. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi gdzie szukać problemu

12
Multimedia / Odp: Radio internetowe z buforem ładowania
« dnia: 2017-12-20, 01:34:26 »
Chodzi o samą muzykę z plików odtwarzaną z playlist lub losowo.
Postawiłem serwer icecast2 i nawet działa na MP3. Ale streaming puszczam z VLC Playera bo nie mogłem ogarnąć jak to zrobić np ices.

Nie za bardzo rozumiem czy problem działania FLAC jest spowodowany ustawieniami icecast czy może powinienem użyć lepszego generatora streamingu niż VLC Player. Jutro dopiero to sprawdzę jak podepnę w sieci drugi komputer, ponieważ VLC działa ale inne programy nie chcą odebrać streamingu FLAC.
Czytałem o pakiecie flac, który teoretycznie potrafi wysłać strumień flac do jakiejś lokalizacji. Ale jakim poleceniem wysłać na ten mój http://localhost:8000/stream żeby to zaskoczyło jako zwykłe radio? Może jakieś wskazówki?

13
Multimedia / Radio internetowe z buforem ładowania
« dnia: 2017-12-19, 10:52:56 »
Mam taki problem:
1. Chcę zrobić radio internetowe, najlepiej na linux
2. Jedynym zadaniem radia będzie odtwarzanie plików z katalogu/katalogów
3. Pliki będą najlepszej możliwej jakości, czyli prawdopodobnie pliki FLAC itp.
4. Radio ze względu na pliki FLAC musi działać za pomocą protokołu używającym bufora
5. Odbiorców będzie mało więc nie powinno być problemu z przepustowością łącza

Jednym słowem potrzebuję usługi która oferuje muzykę z plików FLAC i będzie buforować strumień/pliki aby odtwarzanie następowało bez żadnej przerwy.
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi jak to wykonać. Rozważam też zapłacenie za zrobienie czegoś takiego na moim vps/dedyku. Więc oferty komercyjne mile widziane.

14
Mam taki problem że często muszę wprowadzać w konsoli komendy z parametrami. W gruncie rzeczy są to te same polecenia ale jest ich ze 20. Domyślne przywoływanie ostatnio wpisywanych poleceń jest mało wygodne. A wpisywanie od zera długich poleceń bardzo męczy i powoduje pomyłki.
Czy jest jakiś program/dodatek który spowoduje odgadywanie lub wygodne wybieranie komend z historii?

15
Inne / Odp: Usuwanie kopi zapasowych z folderu i podfolderów
« dnia: 2016-04-15, 11:16:43 »
Bo nie jesteśmy takimi szpecjalistami od Linuxa jak Ty  ;)

Dzięki pierwsza komenda działa, a druga będzie na przyszłość.

Strony: [1] 2 3 4