Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Zagiewa

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Cytuj
Moze robisz cos zle, u mnie dziala.
U mnie też ale dla np YouTube tak samo ja u Ciebie. Ale próbowałeś z player.pl? Włącz sobie player.pl uruchom np. kuchenne rewolucje :P ustaw sobie poziom głośności jaki chcesz i oglądaj aż włączą się reklamy, reklamy uruchamiają się w tym samym oknie, w tym samym odtwarzaczu, są po prostu integralną częścią programu. Sprawdź czy poziom głośności wszystkich reklam które będą lecieć będą tak samo głośne jak "kuchenne rewolucje". Sprawdź na słuch nie na pasku bo pasek zostanie na takim poziomie jakim go ustawiłeś. Po prostu tak jest przygotowana sama reklama żeby Cie wkur... głośnością :)

[Zagiewa@localhost ~]$ pacmd list-sink-inputs 
1 sink input(s) available.
    index: 14
driver: <protocol-native.c>
flags: START_CORKED
state: RUNNING
sink: 0 <alsa_output.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo>
volume: front-left: 65536 / 100% / 0,00 dB,   front-right: 65536 / 100% / 0,00 dB
        balance 0,00
muted: no
current latency: 55,33 ms
requested latency: 23,22 ms
sample spec: float32le 2 k 44100 Hz
channel map: front-left,front-right
             Stereo
resample method: copy
module: 12
client: 24 <Chrome>
properties:
application.icon_name = "google-chrome"
media.name = "Playback"
application.name = "Chrome"
native-protocol.peer = "UNIX socket client"
native-protocol.version = "32"
application.process.id = "4361"
application.process.user = "Zagiewa"
application.process.host = "localhost.localdomain"
application.process.binary = "chrome"
application.language = "pl_PL.utf8"
window.x11.display = ":0.0"
application.process.machine_id = "7b41b35af6a2427b8962ee4e3682e8be"
application.process.session_id = "2"
module-stream-restore.id = "sink-input-by-application-name:Chrome"

Obecnie jak widzisz mam ustawione na 100% ale to bez znaczenia bo zmieniając na wspomniane nawet 50% kuchenne rewolucje wtedy są też o 50% cichsze o czym wspominałem.

2
Ale to dalej nie rozwiązuje problemu. Polecenie które podałeś ustawia na stałe głośność np 50% dla np. firefox'a. OK reklama jest teraz o 50% cichsza ale sam serial też więc co robi moja żona? podgłasza...

3
Dzięki chociaż mi chodzi o coś innego... Tłumacząc dokładniej. Moja żona na player.pl czasem ogląda różne pierdoły. W trakcie oglądania pojawiają się reklamy, średnie 3 - 4 reklamy. Problem polega na tym, że włączy serial i ustawi głośność... włącza się jedna reklama i głośność tej reklamy jest mniej więcej taka sama jak głośność serialu ale po chwili włącza się druga reklama i wyje dwa razy głośniej :P Delikatnie mówiąc jest do denerwujące... Potrzebuję stworzyć skrypt który będzie działał w tle i sprawdzał poziom głośności żeby w razie gdy komputer "usłyszy", że dana reklama czy cokolwiek innego jest nagle dużo głośniejsze to zmniejszy głośność.

Stworzenie skryptu nie jest problemem ale szukam sposobu na sprawdzenie natężenia dźwięku. Robiłem próbę i gdy włączę jeden z seriali na player.pl i włączę pulseaudio to ten pasek pokazuje natężenie dźwięku, kiedy włącza się jedna z tych głośniejszych reklam, pasek mocno się przesuwa w prawo (pasek natężenia dźwięku, nie pasek głośności)

Kiedy już będę mógł sprawdzić natężenie będę mógł wykorzystując te komendy zmienić poziom głośności

4
Karty muzyczne / Jak Pulseaudio sprawdza natężenie dźwięku?
« dnia: 2018-11-02, 16:34:03 »
Jak uruchomicie PulseAudio, zakładka Urządzenia wyjściowe i przykładowo słuchacie muzyki. Pojawia się jeden pasek - głośność którą można regulować oraz zaraz pod nią pasek którym się wypełnia i sygnalizuje natężenie dźwięku w trakcie odtwarzania. Potrzebuje polecenie które po wpisaniu w konsoli wyświetli mi stan tego właśnie paska. Oczekuję, że polecenie zwróci mi wartość liczbową obojętnie czy to będą dB czy coś innego.

5
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-05, 12:24:17 »
To źle zrozumiałem. Poprawiłem nazwę użytkownika w sudoers i już działa dzięki :)
Co do nazw użytkowników to zapamiętam na przyszłość ale póki co pozostawię bez zmian.
Żeby ułatwić sobie sprawę postanowiłem w sudoers dodać ścieżkę do skryptu w katalogu domowym żeby nie musieć deklarować nowych poleceń w sudoers. Teraz wystarczy że wrzucę do skryptu potrzebne polecenie i wykonam skrypt :)
Zagiewa ALL=(ALL:ALL) NOPASSWD: /home/Zagiewa/sudoers_test/test.sh
A w pliku test.sh
#!/bin/bash
/sbin/swapoff -a
/sbin/swapon -a
Dzięki wielkie za pomoc!

6
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-05, 11:12:01 »
[Zagiewa@localhost ~]$ sudo /sbin/swapoff -a
[sudo] hasło użytkownika Zagiewa:

7
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-05, 00:04:02 »
1. Tego nie doczytałem dzięki, chociaż sugerowałem się, że skoro nazwa użytkownika jest Zagiewa a nie zagiewa to w pliku sudoers również powinienem użyć takiej samej nazwy.
2. Odnośnie localhost to u mnie wygląda to tak:
[Zagiewa@localhost ~]$ hostname
localhost.localdomain
Do tej pory skoro wpisy w sudoers nie przynosiły efektu myślałem, że komputer musi być ponownie uruchomiony, dobrze wiedzieć, że nie :)
Tak czy siak dalej nie działa. Usunąłem moje wpisy, wstawiłem twój ale nie działa:
[Zagiewa@localhost ~]$ swapoff -a
swapoff: Trzeba być superużytkownikiem.
A gdy wpiszę sudo swapoff -a prosi o hasło
3. Nic z tych rzeczy, pracuję tyko na tym komputerze i praca zdalna nie wchodzi w grę. Użycie localhost to przypadek a nie próba połączenia zdalnego :)

8
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-04, 11:58:04 »
Właśnie już wcześniej podjąłem walkę z sudoers ale bez powodzenia. Za pomocą visudo dodałem takie linijki na samym końcu pliku:
Cmnd_Alias SWAPOFF=/sbin/swapoff -a
Cmnd_Alias SWAPON=/sbin/swapon -a
Zagiewa localhost=NOPASSWD:SWAPOFF
Zagiewa localhost=NOPASSWD:SWAPON
I po ponownym uruchomieniu komputera nie działa...

9
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-03, 12:20:02 »
Chcę jako zwykły użytkownik uruchamiać niektóre polecenia które wymagają podania hasła root ale bez ich podawania.
Z cronem jest jakiś problem na fedora. Plik cron.allow nie istnieje a po jego utworzeniu i dodania użytkownika polecenie crontab -l zwraca:
You (Zagiewa) are not allowed to use this program (crontab)
Nie znalazłem jeszcze sposobu na naprawienie tego

10
Bash, skrypty powłoki / Odp: Program z prawami root
« dnia: 2017-10-02, 21:11:27 »
Jak sprawić żeby program uruchamiał się automatycznie to akurat wiem, bardziej mi zależy aby polecenia które będzie on wywoływał wymagają bycia zalogowanym jako root i nie chcę aby pytał mnie za każdym razem o hasło aby polecenie się wykonało.
Musi być jakiś sposób na "zaznaczenie", że TE polecenia albo TEN plik zawierający polecenia mają prawo zostać wykonane z poziomu zwykłego użytkownika bez podawania hasła.
Użyłem nawet najgorszego rozwiązania z możliwych jak np:
echo HASLO | sudo -S swapoff -a && swapon -a
ale dostaje odpowiedz:
swapon: nie można otworzyć /dev/mapper/fedora-swap: Brak dostępu
Jakieś pomysły?
Jeszcze ślęczę przy pliku sudoers może tak się uda

11
Bash, skrypty powłoki / Program z prawami root
« dnia: 2017-09-28, 22:12:58 »
Witam. Jak można stworzyć program/skrypt który wykona polecenia które wymagają bycia zalogowanym jako root kiedy ja pracuje na koncie zwykłego użytkownika?
Na pewno jest to możliwe tylko jak to mogę zrobić? Przykładowo potrzebuję aby wykonywało się co jakiś czas polecenie: "sync; echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches" - wymaga ono bycia zalogowanym jako root.
Skrypt ma być uruchamiany automatycznie w momencie uruchomienia komputera dlatego można by go było "wpisać" na stałe w pracę systemu jeśli mogę tak to nazwać :)

12
Inne / Fetchmail przestał pobierać maile
« dnia: 2017-08-14, 23:44:14 »
Witam. Korzystałem w fetchmail -c żeby tylko sprawdzić ilość maili na poczcie. Zawsze podawał mi ilość maili ze wszystkich katalogów. Naszło mnie na zabawę z programem i doinstalowałem procmail. Po stworzeniu pliku .procmail z podstawowym wpisem:
MAILDIR=$HOME/.mail
DEFAULT=$MAINLIR
LOGFILE=$HOME/.procmaillog
LOGABSTRACT=no
VERBOSE=off
:0
*.*
$MAILDIR/incoming
który znalazłem na internecie uruchomiłem poleceniem fetchmail -k. Od tej pory pomimo iż usunąłem plik .procmail oraz odinstalowalem ten program. Fetchmail pokazuje mi ze nie mam nowych wiadomosci albo ze mam tylko jedna... co zrobilem nie tak? jedyne co mi przychodzi do glowy to ze pobral mi wszystkie wiadomosci gdzies na kompa i teraz gdy sprawdza nic nowego nie znajduje ale przekopalem dysk w poszukiwaniu plikow z mailami i nic. Jakies pomysly?

13
Sieć / Odp: Jaki router wybrać?
« dnia: 2017-05-04, 23:10:28 »
Sprawdzałeś może albo masz doświadczenie w ssh? Chodzi mi o łatwość w nawiązywaniu połączenia z takim routerem.
Wiem, że jest możliwość sprawdzenia podpiętych urządzeń nawet na najprostszym routerze ale za każdym razem muszę się do niego zalogować przez przeglądarkę - takie rozwiązanie mi nie pasuje. Chcę ssh po to aby aplikacja którą napiszę będzie co np 30s sprawdzała podpięte urządzenia i informowała mnie o tym na pulpicie.

Powiedz mi jak sprawdza Ci się serwer plików? Chodzi mi o szybkość w dostępie do tych plików z różnych urządzeń tj. telefon, telewizor itp? Chciałbym aby np mój telewizor po paśmie 5GHz bez problemu łączył się z routerem i był w stanie płynnie odtwarzać zdjęcia czy filmy :)

Wiem, że z 5GHz bywa różnie ale to pasmo najlepiej się sprawdza do przesyłu audio/video na telewizory chociażby. Do kompa kupiłem sobie ostatnio kartę wewnętrzną https://www.asus.com/pl/Networking/PCEAC56/. Apropo wsparcia 5GHz przez Linuxa. Niby mój komp sobie z tym radzi tzn. musiałem zainstalować dodatkowe stery do tej karty ale wykrywa mi zarówno 2,4 jak i 5GHz więc teoretycznie powinno działać. 2,4 działa bez problemu pełną parą natomiast 5GHz nie mam jeszcze jak sprawdzić

Wracając do tematu samego routera gryzę się z wyborem drogiego routera z ssh i innymi bajerami a średniej klasy nawet tp-linka na którym będę mógł zmienić soft

14
Sieć / Jaki router wybrać?
« dnia: 2017-05-01, 14:03:30 »
Witam. Chciałbym poruszyć temat routera albo zestawu urządzeń które spełniły by moje oczekiwania. Generalnie moje informacje na temat sieci i usług z nimi związanych są małe dlatego liczę, że czegoś się od was dowiem :) Przede wszystkim chciałbym kupić router który:
1. Obsługuje dwie częstotliwości 2,4 i 5Ghz
2. Z gniazdem USB 2.0 lub 3.0
3. Piąta generacja żeby pracował już w ac - skoro kupuje nowy sprzęt to niech będzie przyszłościowy :)
Teraz kwestia użytkowania i tutaj mam problem... marzy mi się abym mógł łączyć się z routerem w celu sprawdzenia ile i jakie urządzenia są do niego podpięte. Korzystam z Linuxa i mam na pulpicie conky. Chcę napisać prostą aplikację która będzie się łączyć z routerem, pobierała dane odnośnie podłączony urządzeń zapisywała do pliku a conky je tylko wyświetli. Urządzenia które oferuje asus, tp-link itp firmy nie opisują w specyfikacji żeby obsługiwały ssh czy inne protokoły. Sposób w jaki aplikacja będzie się łączyła nie ma konkretnego znaczenia choć wydaje mi się, że ssh będzie najsensowniejsze bo daje najwięcej możliwości?
Nigdy do tej pory nie korzystałem z ssh dlatego jak macie jakieś inny sposoby na pobieranie danych z routera to chętnie poczytam. Może się mylę ale routery które nie oferują w swoim oprogramowaniu ssh zawsze można zmienić ich oprogramowania na chociażby ddwrt prawda?

Jest jeszcze jedna sprawa. Chcę do tego routera podłączyć dysk. Niektóre routery dają możliwość robienia kopii zapasowych, domowej chmury a nawet serwera www, ftp itp. Zastanawiam się czy testowaliście te rozwiązania? Bo druga opcja to kupić małego NASa który daje większe możliwości i odciąża router.

To wszystko będzie używane w domowych warunkach hobbistycznie dlatego szukam dobrego sprzętu ale nie kombajnów dedykowanych dla firm. Ciekawym rozwiązaniem wydaje mi się również własy VPN - dla zabawy oczywiście.

Wiem sporo tego ale jakieś pomysły? :P

15
Inne / Odp: Czyszczenie Ram, cache i swap nie jako root
« dnia: 2016-12-05, 20:02:30 »
Chodzi o zwolnienie pamięci, odciążenie komputera jeśli mogę tak powiedzieć. Kieruje się tym artykułem: http://www.tecmint.com/clear-ram-memory-cache-buffer-and-swap-space-on-linux/

Strony: [1] 2 3 ... 9