Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Paweł Kraszewski

Strony: 1 ... 173 174 [175]
2611
Sieć / Potrzebna porada ( ogólna - techniczna )
« dnia: 2008-08-23, 10:00:13 »
Privoxy/dansguardian + tinyproxy + konfiguracja iptables żeby przechwycić cały ruch wychodzący na port 80 (tzw przezroczyste proxy, "transparent proxy") do proxy.

               +--------------------> Internet
               | Inny niż 80
               |        port 80
System ----> iptables-------------->tinyproxy---->dansguardian-----> internet
Na stronie http://alien.slackbook.org/dokuwiki/doku.php?id=slackware:parentalcontrol masz przykładową konfigurację dla Slacka - nie powinno być problemu z przeniesieniem na cokolwiek używasz. Inny przepis to http://tuxguardian.sourceforge.net/ - działa na niższym poziomie i służy do ciut innych rzeczy, ale też możę się przydać.

Masz jednak kilka problemów:
* Osoba ustawia sobie proxy na jakiś serwer na zewnątrz chodzący na fikuśnym porcie i ma w nosie wszystkie zabezpieczenia.
* Osoba odpala sobie TORa i ma w nosie wszystkie zabezpieczenia
* Osoba odpala sobie z płyty - bo ja wiem... Knoppiksa -  i ma w nosie wszystkie zabezpieczenia.

2612
Multimedia / Amarok z xine wariuje
« dnia: 2008-08-23, 09:38:42 »
Miałem coś podobnego - pomogło wyłączenie przenikania piosenek przy odtwarzaniu.

Ustawienia->Konfiguracja Amarok->Odtwarzanie->Przejście->Bez przenikania.

Daj znać, czy pomogło.

2613
Instalacja / Problem z bootowaniem Ubuntu.
« dnia: 2008-08-18, 21:53:26 »
Cytat: rysban
Sprawdziłeś sumę kontrolną obrazu płytki ?
Akurat plik .torrent zawiera sumę kontrolną (bodaj SHA1) i programy do torrenta ją sprawdzają po ściągnięciu (plus, o ile pamiętam, suma tiger tree w trakcie ściągania - ale nie pamiętam czy to w torrent, czy w innych P2P)

Cytat: Spectra
Resetuje jeszcze raz , ale tmy razem bootuje z plytki, kk plytka sie wczytala, ale pisze mi taki błąd "Couldt find k... image : linux".
Jak pojawia się ekran z błędem, to pstryknij go całego - choćby aparatem w telefonie i wrzuć na forum. To okienko w twoim poście nie ma nic wspólnego z Ubuntu jako takim (no, chyba, że WUBI korzysta z installera NullSoft, ale wątpię)

I na koniec - czy zweryfikowałeś płytę po nagraniu? Może po prostu fizycznie nośnik jest zwalony.

2614
Sieć / ONE NIC Port Forwarding
« dnia: 2008-08-14, 08:39:42 »
Router, serwer i twoja stacja są w TEJ SAMEJ podsieci (adresacji)? Jeżeli tak, to najmniej konfudujące dla reszty sieci będzie podniesienie aliasu z nową podsiecią na serwerze, przeniesienie stacji do tej adresacji i zrobienie SNAT-a (dostęp do sieci) i DNAT-a (przekierowanie) między oboma sieciami na serwerze.

Nie wiem, jakby system się zachował przy oryginalnej adresacji, ale z ustawieniem bramy w stacji na serwer a nie na router - jest pewna szansa, że i SNAT i DNAT zadziała... Ale nie jestem pewien, czy pakiet w ogóle trafi do NATów w sytuacji gdy odbiorca (router/stacja) i nadawca (stacja/router) są w tej samej podsieci.

2615
Instalacja / bootowanie LINUXa z USB - jak zrobić ?
« dnia: 2008-06-14, 18:25:27 »
A sprawdź może jakąś maszynę wirtualną. VirtualBox, VMWare czy VirtualPC (skoro pracujesz na Windows). Sam używam VirtualBoksa 1.6 od Suna do testowania nowych dystrybucji - dziś nawet zainstalowałem Win 2008 Server z Chipa 06/2008 .

Pozdrawiam

2616
*Ubuntu / Nie mogę nic zainstalować Gutsy 7.10
« dnia: 2008-01-24, 07:12:33 »
Cytat: error_001
Konfigurowanie runit (1.6.0-1) ...
Adding SV inittab entry...
cp: katalog `/etc/inittab' został pominięty
dpkg: błąd przetwarzania runit (--configure):
 podproces post-installation script zwrócił kod błędu 1
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
 runit
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
Tu masz problem jak byk. RUnit jest w jakiejś kosmicznej wersji wymagającej InitTaba (UBUNTU go nie ma - czy czasem nie instalujesz jakiejś wersji np od Debiana?). W związku z tym błędem nie instaluje się nic innego.

Wywal runita i powinno pomóc.

2617
*Ubuntu / Spolszczenie ubuntu
« dnia: 2008-01-24, 06:59:17 »
Cytat: yunak
Mam płytę dvd z ubuntu 7.10, którą puszczam live. Instaluje język polski i spolszczenie jest gdzieś w 1/3. W związku z tym mam pytanie: czy po zainstalowaniu na dysk twardy ubuntu będzie spolszczone całkowicie?
Będzie spolszczony prawie całkowicie (brak pojedynczych opcji w pojedynczych aplikacjach). A z drugiej strony tak na zdrowy rozum - jak sobie wyobrażasz instalację łatek/polonizacji na LiveDVD? Że niby w trybie selective overwrite poprawi pliki na nagranej płycie?

Strony: 1 ... 173 174 [175]