Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: [1] 2 3 ... 16
1
Inne / Odp: Program do nauki słówek z angielskiego
« dnia: 2019-01-09, 23:19:14 »
Ręczę Ci, że nie chodzi o same słówka. Najlepsze wyniki uzyskuje się na programach opartych o ten sam/podobny algorytm co SuperMemo (przynajmniej tak twierdzą ponoć autorytety w tym zakresie oraz moi znajomi, którzy na SM się angielskiego nauczyli). Druga rzecz - ilość słówek oraz... ich "jakość". W stu słowach mogą się mieścić np. same liczebniki od 1 do 100 ;) Guzik to daje.
Nt. reszty wypowiadać się nie będę, bo sam musisz ocenić sobie czy "Fiszki" do czegokolwiek się nadają, czy też nie. To jednak nie jest program, a o tym - chyba - rozmawiamy.

2
Inne / Odp: Program do nauki słówek z angielskiego
« dnia: 2019-01-09, 21:56:27 »
Jest taka stronka: alternativeto.net - o której wiele razy wspominam. Znasz nazwę jednego programu - znajdziesz jego zamiennika. W tym przypadku (dla SuperMemo akurat, bo to był niegdyś najpopularniejszy - i jeden z najlepszych programów tego typu): https://alternativeto.net/software/supermemo/?platform=linux
Problemem jednak nie jest sam program, bo takich kilka jest a przygotowana lista słówek. Niestety z tym jest problem dla każdego znanego mi programu. Wyjątkiem m.in. SuperMemo lub nawet stron internetowych, które działają na podobnej zasadzie.
Jeśli interesuje Cię słownik ang-pol, to z owych darmowych narzędzi, to i tak anki zawiera bodaj najwięcej, choć raczej zapomniałbym o tym, że dostępne słowniki dadzą choćby podstawową znajomość słówek angielskich.

3
Ja to mam w ogóle pytanie: co ten wątek robi w "jaką dystrybucję wybrać"? Hiren's BootCD to jest przecież zmodyfikowany Windows. To forum jest na linux.pl.

Mam inne jednak pytanie/-a, bowiem Twoje (@whitefolf1608) wypowiedzi są mocno enigmatyczne i jakoś "obok" tematu.
Co jest na tym pendrive?
Jeśli jest tam jakaś dystrybucja linuksa, to jak została przygotowana?
Czy pendrive jest widzialny w dowolnym systemie, a jeśli tak, to jaka jest jego wielkość?

4
Cóż, wsparcie dla kart GCN1 i GCN2 przez amdgpu jest określane jako eksperymentalne, aczkolwiek działa prawidłowo w wielu przypadkach.
Na poprzednim komputerze, który miał jakiegoś Radeona HD (nie pamiętam już serii), ale którą zdefiniowałem jako GCN1 - objawy miałem m.in. podobne do Twoich, ale też różne w zależności od kernela. W zasadzie absolutne minimum to linia 4.17, gdzie po raz pierwszy, kompletnie zostały zaimplementowane poprawki dla kodu dorzucone przez AMD (trwało to wszystko kilka wydań, począwszy podaj od 4.13 czy 4.14). Mniejsze różnice bywały (ale jednak) w zależności od wersji Xów (a w zasadzie sterownika xf86-video-amdgpu). Pewne różnice wprowadził też firmware, ale ostatnia zmiana dotycząca GCN<3 była tu bodaj około roku temu.
Obecnie mam Radeon R5 (AMD Mullins) i o ile pamiętam to jest GCN 2. Nie mam takich objawów, jak opisujesz.
Wszystko jednak zależne jest od poszczególnych przypadków współpracy określonego modelu GPU <3 ze sterownikiem amdgpu.
Ok, teraz jakieś porady w końcu ;)
1. Jeśli masz jednocześnie zainstalowany sterownik radeon to możesz go wrzucić do blacklist (albo odinstalować po prostu). Niekiedy ma to jakiś związek.
2. Niekiedy dodanie (w ten sam sposób jak wyżej) polecenia dla kernela:
amdgpu.dc=0
też przynosi jakiś skutek.
3. Dla niektórych modeli serii R9 (ale wiem o 390) proponowane ustawienia to:
radeon.cik_support=0 radeon.si_support=0 amdgpu.cik_support=1 amdgpu.si_support=1 amdgpu.dpm=1 amdgpu.dc=1
a jeśli i to nie pomaga:
radeon.cik_support=0 radeon.si_support=0 amdgpu.sik_support=1 amdgpu.si_support=1
4. U siebie w kernelu mam w ogóle "wycięte" wsparcie dla GPU Southern Island (mam Sea Island) - u Ciebie, jeśli masz stockowy kernel są oba. Zacząłbym od wyłączenia wsparcia dla Sea Island, czyli do tego co już masz dopisał:
amdgpu.cik_support=1 radeon.cik_support=0
(wpisy które masz dla amdgpu.si i radeon.si - pozostają bez zmian).
Niestety - po prostu musisz to sprawdzić w działaniu. Przy kernelu >=4.17 oraz ewentualnych odpowiednich wpisach, owe "skakanie" nie powinno już występować.
Zerknij jeszcze na: https://wiki.archlinux.org/index.php/AMDGPU#Troubleshooting - wprawdzie to jest wiki od Archa, ale w każdej dystrybucji, proponowane tu rozwiązania będą działać (przy czym np. o amdgpu_dc w ogóle można zacząć myśleć od kernela 4.15).
Raz jeszcze namawiam do zainstalowania kernela co najmniej w wersji 4.17. Spośród kerneli dla Debiana istnieje np. liquorix, który wprawdzie jest w repozytorium oznaczonym jako sid, ale na próbę można taki kernel zastosować (jeśli to zrobisz nie usuwaj obecnego). Adres do lqx: https://liquorix.net/ Innym jest XanMod - https://xanmod.org/ Możesz spróbować, czy coś to zmienia. W obu repozytoriach masz kernele z obecnej linii 4.19, gdzie na pewno już wprowadzony jest cały dotychczas dostarczony przez AMD kod dla sterowników dla GCN 1 i 2.

5
@1709 -Zerknij w ten zip. To nie jest ISO, a "zrzut" działającego (ponoć) systemu. Trzeba to przenieść, na przygotowany pendrive, przygotować jakiś bootloader i w zasadzie tyle.

6
Jeśli nie umiesz się połączyć z siecią na Kali, to oznacza, że nie jest to jeszcze dystrybucja dla Ciebie :)

7
Ok, to spróbujmy to rozwiązać, ale będziesz nam musiał pomóc.
1. Rozumiem, że cały problem, to utworzenie pendrive'a, na którym jest ów system, który leży sobie na mega.nz. Pendrive ma być podłączony do jakiegoś dekodera, czy innego ustrojstwa i po jego włączeniu inicjować system z pendrive. Tak/Nie (niepotrzebne skreślić, w przypadku "Nie" - proszę o dalsze wytłumaczenie).
2. Rozumiem, że ów pendrive przygotowujesz na jakimś komputerze i na jakimś systemie. Jakim? W szczególności to głównie forum linuksowe i niektórzy z nas np. Windows nie widzieli całe lata.
Nasz problem m.in. polega na tym, że wynik komendy
fdisk -l
jest dość dziwny w Twoim przypadku, jeśli jest ten pendrive przygotowywany na "standardowym" desktopie.
3. Jeśli urządzeniem jest jakiś komputer i jest na nim linux, to poprosimy o:
a. podłączenie pendrive i odczekanie chwili,
b. uruchomienie terminala/konsoli czy czegokolwiek co znajdziesz o podobnej nazwie
c. wydanie w nim następujących komend i ich wyniki zaprezentowanie nam:
-
lsblk
-
sudo blkid -o full

Bez powyższych informacji, dalej raczej nic nie zrobimy.


8
Inne / Odp: Jak uruchomić środowisko graficzne w Scientific
« dnia: 2018-12-15, 20:08:12 »
Zdzisław - obecnie jesteś na poziomie instalacji "gotowców". I tego się trzymaj. Nie wiemy co zainstalowałeś, bo nawet twierdząc, że zainstalowałeś środowisko GNOME to również niewiele mówi.
Wg info o Scientific (doprawdy ta dystrybucja jest Ci potrzebna?) - jest tam systemd, jest też w istocie GNOME 3. To ostatnie ma coś co się nazywa Display Manager (stąd ów DM), które jest z nim mocno powiązane o nazwie GDM. I to jest najrozsądniejszy sposób logowania się do systemu:
1. podniesienie usługi GDM przez systemd,
2. dokonanie w ekranie logowania (GDM) wyboru użytkownika, wpisanie hasła i wybór określonego środowiska, w którym chce się pracować.
Sorry - ustalenie jak zrobić pierwsze, jest ogólnie dostępne w sieci i nie bardzo rozumiem, by ktoś za Ciebie miał wykonać Twoją robotę. TIP - dość dobrze opisane to na wiki Archa.
TIP2: https://wiki.archlinux.org/index.php/GNOME#Starting

PS: Tak zwane netinstall oferują podstawową możliwość instalacji systemu sprowadzającą się m.in. do tego, że wszystko co chce się mieć trzeba już zainstalować (z sieci - stąd nazwa) i przede wszystkim wiedzieć co się zainstalować chce.

9
Inne / Odp: Jak uruchomić środowisko graficzne w Scientific
« dnia: 2018-12-15, 15:39:57 »
Po pierwsze - zainstalować DE.
Po drugie - ewentualnie doinstalować jakiś DM.
Po trzecie - podnieść.
Po czwarte - wybrać z listy.

Alternatywa to np. skonfigurowanie odpowiednio startx i wywoływanie środowiska w ten sposób (o ile jest to takie środowisko, które tak można wywołać).

10
Marcin - jakakolwiek dystrybucja typu live-media jest wystarczająca. Taka, której chcesz używać.

11
Do czego Ci to potrzebne? Co to znaczy: "przetestuję procesor, RAM, płytę główną"? To ma być dystrybucja testująca, czy sprawdzająca hardware?
Jeśli chodzi Ci o kompatybilność z linuksem - to ja zwykle biorę tę dystrybucję, której właśnie używam. Tu różnice są.
Jeśli chodzi Ci o stworzenie SAK do testów - poleciłbym np. salix, porteus, puppy, DSL  i odpowiednio to oprogramować narzędziami służącymi do testów. To dystrybucje zrobione specjalnie po to, aby uruchamiały się i umożliwiały normalną pracę właśnie z pendrive'a.

12
Adres do forum wymaga logowania. Czy jesteś w stanie gdziekolwiek w chmurze umieścić to, czym dysponujesz (Enigma2.zip bodaj)? Po co mi to? Otóż w zależności od tego co w tym archiwum jest - różnie można przygotować taki pendrive.
TIP: Niewiele tracisz - jeśli to jest obraz typu ISO - to możesz spróbować jakieś ułatwiacze typu unetbootin.

Z czego (z jakiego urządzenia) pochodzą wyniki działania komendy fdisk -l? Możesz jeszcze pokazać wynik komendy lsblk z podpiętym urządzeniem, na które wgrana ma być ta Enigma2?

PS: Prawdopodobieństwo, że brak odtwarzania jakichś treści multimedialnych (YT) jest zależny od systemu plików na pendrive raczej nie istnieje.

13
Twoja odpowiedź nic nie mówi. Raz jeszcze: Enigma2 to jest aplikacja - musisz mieć jakiś system (linux) by ją na nim zainstalować. Być może masz jakąś "dystrybucję" z Enigma2 - wówczas to powinno być jakieś ISO. Trzecia opcja - "doinstalowanie" Enigma2 na dekoder. Jaśniej nie mogę. Wrzuć może link do tego, co chcesz zainstalować. Może tak się dogadamy. Link najlepiej ze stroną, z której to pobierasz, bo przynajmniej jakiś kontekst będzie.

14
A ja mam podstawowe pytanie: co tak w istocie próbujesz zrobić?
1. Wrzucić Enigma2 (to jest jedynie aplikacja) na dekoder?
2. Wykonać bootowalny obraz jakiegoś systemu, który zawiera Enigma2?
3. Zainstalować jakiegoś linuksa z Enigma2 na pendrive?
To są 3 wykluczające się sytuacje, a z dotychczasowych Twoich postów wynika, że są one "pomieszane".

15
@norbas97 - Nie napisałeś w zasadzie nic. Jakie sterowniki (oprócz tego, że chyba i otwarte i nvidia). Od 7.12. w repozytorium Archa wszelkie sterowniki nvidia zostały dostosowane do kernela 4.19, a nvidia-lts do kernela 4.14. Być może trafiłeś w tzw. międzyczas, albo - co jest mocno typowe dla wszystkich użytkowników, którzy wcześniej mieli dystrybucje wydawnicze (Mint) instalujesz coś zamiast dokonywać aktualizacji systemu połączonej ewentualnie z instalacją czegoś.
Na 90% to jednak nie wina kernela 4.19 (można go obwiniać za inne rzeczy, ale tego rodzaju problem raczej nie jest zgłaszany, a przez tych kilka tygodni pewnie już zostałby zgłoszony).
Jeśli linux-lts Ci pasuje - to używaj, zwłaszcza, że prawdopodobieństwo, że NVidia znów zaśpi ze swoimi sterownikami do nowszych kerneli jest tu praktycznie wyeliminowane.

Strony: [1] 2 3 ... 16