Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: [1] 2 3 ... 47
1
Inne / Odp: laptop się zawiesza
« dnia: 2020-12-31, 11:36:49 »
IMO - serwis. Podobną sytuację miałem, gdy w lapku padała mi płyta.

2
Inne urządzenia / Odp: Problem - Drukarka Kyocera FS-1061DN
« dnia: 2020-12-16, 14:49:49 »
Wygląda na to, że sterownika brak. Niestety na http://www.openprinting.org/printers też ciężko znaleźć, a Kyocera daje tylko do Win i Mac... Może coś z tego: https://www.kyoceradocumentsolutions.us/en/support/downloads.html uda Ci się wyciągnąć. W Archu jest też taka paczka: https://aur.archlinux.org/packages/kyocera-cups - być może lektura coś Ci podpowie.

3
Musiałeś coś raczej za dużo usunąć - innymi słowy trzeba patrzeć co się usuwa. PA dużo zasobów pożera? Nv. Nie wiem jak Ci się ta "domyślna sesja" zgłasza, ale jeśli w ogóle daje możliwość jakiejkolwiek komunikacji, to po ewentualnym podniesieniu sieci (lub dodając do żródeł instalkę) doinstaluj cinnamon-session-cinnamon wraz z zależnościami i powinno się dać zrestartować.

PS: Kombinowanie typu odinstalować coś, co jest domyślnie z jakimś środowiskiem przewidziane, trzeba z przysłowiową głową, czyli w pierwszej kolejności poszukać czy i jakie są alternatywy. Tutaj będzie pomocnym wyszukanie ciągu "Cinnamon+ALSA".

4
Inne / Odp: Thunar myli katalogi z plikami
« dnia: 2020-12-10, 11:20:00 »
Spróbuj zrobić backup karty, włóż ją do aparatu (ja rozumiem to jest jej "zwykłe" zastosowanie) i w menu powinieneś tam mieć możliwość jej sformatowania dla używania z Nikonem. Głowy nie dam, ale być może ruszy. Cuda się niekiedy dzieją :)

5
Inne / Odp: Thunar myli katalogi z plikami
« dnia: 2020-12-07, 14:08:19 »
A ja mam takie - być może głupie - pytanie: czy problem pojawia się wyłącznie, gdy kartę używasz po "przeniesieniu" z DSLR do komputera, czy też również, gdy 2x pod rząd używasz jej w komputerze? Chodzi mi o to, czy problem obserwujesz wyłącznie (i zawsze) wówczas, gdy wkładasz kartę, na której Nikon dokonał jakichś operacji dyskowych.
Pomijając rozwiązania podawane przez @robson75, to spotkałem się z czymś w rodzaju "niekompatybilności" jakichś zapisów właśnie w cyfrówce, która jakby nie do końca była zgodna z linuksem, a w zasadzie sposobem odczytywania karty po użyciu w niej. Mi pomogła aktualizacja oprogramowania cyfrówki.
PS: Nie wiem, czy problem dotyczy również Nikona - nie mam aparatu tej firmy.

6
KDE / Odp: KDE Connect SMS
« dnia: 2020-09-25, 13:46:37 »
No niestety nie pomogę. Mi się w ogóle urządzenia nie chcą sparować (tzn. nie widzą się). Ups, muszę powalczyć z firewallem, bo na 99% tu problem.

7
KDE / Odp: KDE Connect SMS
« dnia: 2020-09-24, 19:02:52 »
Postaram się sprawdzić jutro. Jaką masz wersję kdeconnect? Ja mam 20.08.1 (i tu powinno być w Neonie tak samo), ale dalej już jest u mnie śmiesznie: KF5.74 ale z patchami z 5.75, Plasma 5.19.90, ale również z patchami z 5.20 i 5.21 i Qt5.15.1.

8
Administracja / Odp: W Grubie nie pokazuje ubuntu
« dnia: 2020-09-24, 19:01:40 »
Sorry - zły post; jeśli się da proszę o usunięcie.

9
KDE / Odp: KDE Connect SMS
« dnia: 2020-09-24, 15:31:31 »
Skoro nie masz żadnego urządzenia sparowanego, to całe KDE Connect raczej nie będzie miał dostępnej żadnej opcji, nie tylko dla SMS.

10
Wg mnie - to już inna sprawa, załóż stosowny wątek, podaj specyfikację komputera. Jest takie fajne narzędzie jak inxi, trzeba je zainstalować i następnie podać wynik:
inxi -Fxx > plik.txt
Zobaczymy wówczas, gdzie jest pies pogrzebany.

11
Wpierw sprawdźmy, czy w ogóle się grub zainstalował. W opcjach BIOSu masz możliwość wyboru (może być to pod jakimś klawiszem podczas startu samego BIOSu) dysku, z którego system ma startować?
Prawdopodobnie problemem jest to, że:
1. Mint zainstalowałeś na dysku X i tam w jego bootsektorze znajduje się GRUB.
2. Komputer domyślnie startuje z dysku Y, na którym jest Win7, a jego bootloader nie potrafi wystartować żadnego linuksa.
Proste rozwiązanie: jeśli masz możliwość ustawienia bootowania z dysku X na stałe, to Mint winien znaleźć Win7 i będziesz miał możliwość wystartowania obu systemów bez większego problemu.

12
Jaką dystrybucję wybrać? / Odp: Jaki linux na leciwy sprzęt
« dnia: 2020-08-19, 21:55:01 »
Masz listę dystrybucji, które są specjalnie dostosowane do komputerów "starych", czyli przede wszystkim takich, które nie grzeszą sporymi zasobami sprzętowymi: https://distrowatch.com/search.php?ostype=All&category=Old+Computers&origin=All&basedon=All&notbasedon=None&desktop=All&architecture=All&package=All&rolling=All&isosize=All&netinstall=All&language=All&defaultinit=All&status=Active#simple
Musisz przetestować. Dobre opinie zbiera antiX. Puppy w istocie sprawdzał mi się na sprzęcie z jakimś Atomem i 1GB RAM. ReactOS nie jest linuksem, a próbą zrobienia systemu kompatybilnego z Windows bodaj w wersji XP. Nie wiem na jakim obecnie etapie jest jego rozwój.
Oprócz tego co tam wymienione, w zasadzie każda dystrybucja, która nie ma fajerwerków. Im mniej - tym lepiej, bo więcej zostaje na aplikacje. Szukaj (w tej samej wyszukiwarce) zatem dystrybucji opartych o Openbox, o Fluxbox, o JWM itp. Z polskich przychodzi mi do głowy Mabox lub Sparky Linux, ale z np. OpenBox (osobiście wybrałbym tę drugą i to pomimo do mojej niechęci do Debiana, na którym jest oparty). W obu przypadkach będziesz miał dobre spolszczenie, a nadto jakieś wsparcie czy to na forum.linuxiarze.pl, czy na forum Sparky, czy na forum.manjaro.pl (i chyba jest jeszcze, specjalne, maboksowe).

13
Instalacja / Odp: Tiny CorePure64
« dnia: 2020-08-08, 13:37:30 »
mc tam w repozytorium nie ma?

14
Nie bardzo rozumiem. Jako root instalujesz program. Dla użytkownika widzialna jest jego ikona/pozycja w menu. Jeśli chodzi o przeglądarkę - nie mam pojęcia, ale "tryb kiosk" jest o ile wiem wyjątkiem, zatem nie ma problemu z "normalną" jego wersją. Możesz to modyfikować np. poprzez pliki *.desktop, gdzie w Exec umieścisz określoną linię poleceń, która w taki, a nie inny sposób wywoła program.
Ogólnie, to myślę, że powinieneś skonkretyzować swój problem. Np. potrzebuję pozycję w menu uruchamiającą program X w określony sposób. Bo, chyba o to Ci chodzi. Np. uruchomienie FF w trybie "kiosk" wymaga polecenia:
firefox -kiosk
ale plecenie:
firefox
(w skrócie) - uruchomi "normalnego" Liska.

15
Gwoli ścisłości: administrator (root), to taki użytkownik systemu linuksowego, któremu wolno wszystko. Nie ruszać, nie dawać uprawnień użytkownikom do niego, nie ustawiać sudo (albo nie informować użytkownika o tym). Mając te uprawnienia - użytkownik może zrobić wszystko co mu się żywnie podoba. Instalować programy, skasować połowę systemu (lub cały) itp.
Użytkownik "user" (przyjąć on może dowolną nazwę), to jest po prostu ten, który ma możliwość pracy na tym systemie, ma swoją część dysku, na którym może robić wszystko. Ma pełny dostęp do większości programów (tzn. tych, które nie wymagają podwyższonych uprawnień, czyli roota), ma także dostęp do wszelkich możliwych ustawień swojego pulpitu i zachowania na nim programów. Jeśli dodasz drugiego użytkownika (też jakiś "user") to może on sobie ustawienia swego pulpitu, zachowania w nim programów, ustawić odmiennie.
Nie wiem po co Ci jest "pozmieniać ustawienia Usera" i co to dla Ciebie oznacza, ale udzielenie mu uprawnień roota (jeśli o to chodzi) - nie jest dobrym pomysłem.
Ustawić tego typu rzeczy, o których piszesz można najczęściej w jakichś programach do ustawień pulpitu, ale nie mam Xfce, nie mam Xubuntu i ja mogę jedynie odesłać do dokumentacji tego pierwszego. Pewnie jakaś dobra dusza się znajdzie, która Ci podpowie, a jak nie - xfce.org

Strony: [1] 2 3 ... 47