Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Afghan

Strony: [1] 2 3
1
Niestety po dodaniu tej dodatkowej opcji nadal jest to samo. Wyskakuje kernel panic.
Jednym z możłiwych rozwiązań (poza oczywistym - wymiana procesora na niewadliwy) jest coś, co się nazywa "early microcode update". Potrzebujesz pakiet z mikrokodem procesora (w ubuntu/debianach to jest intel-microcode), upewniasz się, że wchodzi do initrd i jako pierwszą rzecz przed wszystkim innym w initrd robisz aktualizację mikrokodu. Nie leczy to całkiem choroby (jest wypad raz na kilkanaście startów), ale pozwala w spokoju poszukać w sieci poprawionego procesora.
Jak to ugryźć? Jestem świeżak w linuksie. Przeszukałem trochę stron na ten temat, ale wszystko po angielsku i sporo nie zrozumiałem. Czy trzeba jakoś dograć do instalacyjnego pendrive'a pakiet z tej stronki? --> https://packages.debian.org/search?keywords=intel-microcode

2
Niestety po dodaniu tej dodatkowej opcji nadal jest to samo. Wyskakuje kernel panic.


3
Można też spróbować dodać do konfiguracji kernela w GRUB-ie opcje irqpoll all-generic-ide pci=nommconf
Czy chodzi o dodanie tej dodatkowej opcji na początku ładowania systemu wybierając edycje , jak na poniższym zdjęciu i dodając ten wpis na końcu?

4
Cytat:  link=topic=24614.msg132837#msg132837 date=1469654478
Cytuj
chciałbym wiedzieć co mogło być przyczyną tych problemów.
- żle ściągniete obrazy http://www.morfiblog.pl/2012/10/19/sprawdzanie-sum-kontrolnych-plikow/
- uszkodzony pendrive ( bad sectory )
- problem ze sterownikami, ( lub coś innego, zalezy co i jak robiłes ...  , w tym przypadku możesz np. obraz nagrac na CD )

Cytuj
wstępnie wszystko ruszało i gdy już wyglądało, że za chwilę system skończy ładowanie komputer się restartuje.
- masz zabrudzony radiator lub wentylator od procesora i sie przegrzewa, albo pasta nie była wymieniana i nie przewodzi już ciepła
- zasilacz lub coś innego pada
- masz tak stary sprzęt że linux go nie obsługuje ( mozesz przetestować puppy linux , knoppix )

Wszystkie dystrybucję wcześniej były sprawdzone na innych komputerach. Wszystkie działały. Także odpada to, że źle ściągnięte obrazy i pendrive uszkodzony. Komputer też się nie przegrzewa, bo tak działa na nim Windows XP 24h/dobę, komputer jest nie wyłączany. Model płyty głównej to Intel desktop DG965RY

5
Witam. Próbowałem na jednym starszym komputerze ( na tą chwilę parametrów nie znam) uruchomić jakiegokolwiek  linuksa z pendrive'a. Próbowałem Xubuntu, Slax, Parted Magic i Fedory i żaden z tych systemów nie uruchomił się na tym komputerze. Pendrive'a się za bootował, pokazało się menu każdego z systemów i wstępnie wszystko ruszało i gdy już wyglądało, że za chwilę system skończy ładowanie komputer się restartuje. Przy tych czterech systemach które próbowałem było tak samo.  Przypuszczam że chodzi o jakieś ustawienia biosu, które uniemożliwiają uruchomienie tych systemów. Ale że akurat w tym komputerze nie chcę nic dłubać w biosie i pewnie na tym zakończę moje próby uruchomienia linuksa z pendrive'a na tym komputerze, chciałbym wiedzieć co mogło być przyczyną tych problemów. Spotkaliście się z czymś takim? Bo ja pierwszy raz. Wiecie jaka mogła być przyczyna tych problemów?

6
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-05-08, 07:57:44 »
Wygląda na to, że znalazłem rozwiązanie problemu. Wszystko wydaje mi się zaczęło jak podłączyłem kartę TV USB do komputera i do niej kabel antenowy. Wydaje mi się też, mniej więcej od tego momentu jak podłączyłem kartę TV zacząłem czuć przy dotknięciu obudowy lub z tyłu komputera lekkie kopnięcia prądem, na początku nie wiązałem tego z problemem który mnie nękał. I w końcu jakoś w połowie kwietnia sprawdziłem czy przedłużacz przez który jest podłączony komputer ma uziemienie. Okazało się, że nie ma i wymieniłem na przedłużacz z uziemieniem. Od tamtej pory komputer się nie zatrzymał w czasie ładowania systemu ani razu jak to się wcześniej działo.   :)

7
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-03-29, 20:56:05 »
Albo na jakiś kontroler z piekła rodem, do którego nie ma stabilnych sterowników
A jak się upewnić, że nie jest to wina sterowników?  Wbijając w konsolę polecenie lspci wyskakują takie informację o kontrolerze:

00:02.0 USB controller: NVIDIA Corporation MCP78S [GeForce 8200] OHCI USB 1.1 Controller (rev a1)
00:02.1 USB controller: NVIDIA Corporation MCP78S [GeForce 8200] EHCI USB 2.0 Controller (rev a1)
00:04.0 USB controller: NVIDIA Corporation MCP78S [GeForce 8200] OHCI USB 1.1 Controller (rev a1)
00:04.1 USB controller: NVIDIA Corporation MCP78S [GeForce 8200] EHCI USB 2.0 Controller (rev a1)


8
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-03-28, 07:48:51 »
Jest prawdopodobne, że coś się dzieje z kontrolerem USB. W windowsie ostatnio mam problem z kartą sieciową, muszę ją czasem wypiąć i wpiąć ale też nie zawsze to pomaga. Poza tym też mam problem na linuksie z podłączaniem telefonu przez usb i z przodu i z tyłu obudowy. Telefon jest przez chwilę zamontowany, a tylko jak próbuję coś zrobić, powiedzmy skopiować zdjęcie to zaraz się odmontowuję.

9
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-03-26, 21:19:18 »
W pierwszym załączniku widać fotkę z "Fixing recursive fault but reboot needed"  Ekran z tym napisem jest z 15 sekund później przełącza się na ekran z załącznika 2 i tak już się zatrzymuje na stałe. Coraz bardziej się utwierdzam, że chodzi o urządzenia podłączone do usb. Może za dużo prądu potrzeba na urządzenia usb? Mam klawiaturę, kartę sieciową wifi i tuner tv. Dzisiaj znów odłączyłem tuner tv i kolejny raz pojawił się problem. Odłączyłem tuner tv i kartę sieciową i system się uruchomił. Co najlepsze jak uruchomił się już system, to podłączyłem tuner tv i już podłączałem kartę sieciową i gdzieś dotknąłem złączem od karty sieciowej, a raczej dotknąłem gniazda usb i system się w tym momencie zawiesił. W pierwszym załączniku widać, że coś o usb wyskoczyło.

10
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-03-25, 05:59:27 »
1. Linuksowi jest ryba co gdzie podepniesz. To nie Windows, gdzie przełożenie myszki do sąsiedniego portu powoduje ponowną instalację sterownika.

Nie wiem czy tak jest. Wczoraj pojawił się ten sam problem. Dwa czy trzy razy uruchamiałem komputer i ten sam komunikat co wcześniej ale zaraz sobie przypomniałem, że odpiąłem tuner tv usb od komputera. Podłączyłem tuner i system po ponownym uruchomieniu wszedł  :o

11
Konfiguracja / Odp: Zmiana partycji po instalacji systemu
« dnia: 2016-03-21, 20:04:24 »
Czyli możliwe by było przerzucenie całego systemu na inną partycję lub dysk i nadal by wszystko działało?

12
Konfiguracja / Odp: Zmiana partycji po instalacji systemu
« dnia: 2016-03-18, 08:10:33 »
Po przestawiałem partycję, podmieniłem dane dysków w fstab i wszystko działa jak należy. Dzięki.

13
Konfiguracja / Zmiana partycji po instalacji systemu
« dnia: 2016-03-17, 07:57:10 »
Witam. Mam zainstalowany Linux Mint 17.3 KDE i teraz wyszło, że robi mi się trochę mało miejsca na dysku. Mam jeszcze wolną partycję i chciałem ją dołączyć do partycji na której jest /home ale miedzy partycją /home a wolną partycją jest swap. Wygląda to na tym dysku tak: / -16GB, /home-28GB, swap-1GB i wolna - 28GB Czy jest możliwe bez przeinstalowywania linuxa swap przenieść na koniec dysku, a tą wolną partycję dołączyć do partycji z /home? Gparted na to pozwoli ale czy swap przeniesiony w inne miejsce dysku będzie później wykrywany w systemie?

14
 :) Niestety Label Gallery pomimo, że działa to w czasie próby uruchomienia go wyskakuje nadal informacja, że nie widzi sterownika od drukarki Sato, pomimo tego że jest zainstalowany linuksowy i program się wyłącza.

15
X Serwer / Odp: System się wysypał
« dnia: 2016-03-12, 15:30:44 »
Jeśli problem się powtórzy to spróbuje z dodaniem acpi=off do opcji bootowania. Póki co wszystko działa OK także nie będę szukał dziury w całym  ;) bo jeszcze coś na mieszam  :D Ale dzięki za zainteresowanie.

Strony: [1] 2 3