Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Harbinger of good

Strony: [1] 2 3
1
To są powiadomienia notifikacje jak pisał Paweł: menu / preferences / privacy & security / notifications / settings. - można je wyłczyć lub cofnąć wsześniej dane pozwolenia poprzez usunięcie danej strony.

thx

2
Witam

Od jakiegoś czasu w prawym górnym rogu wyskakują mi okienka czy dymki z reklamą. Po kilku sekundach znika sama. Jak ten dymek wygląda załączam w załączniku

Używam Firefoxa, Lubuntu 16.04 LTE. Wyczyściłem całkowicie przeglądarkę (za okres everything i zaznaczyłem wszystkie chaczyki: site preferences, cache itd). Okienka wyskakują na różnych stronach i to rzadko i jak mówię same znikają po 5 czy 6 sekundach. Okienka wyskakują losowo niezależnie od strony którą aktualnie przeglądam. Jedyne rozszerzenie jakie mam zainstalowane to: Adware ad block.

Co jest odpowiedzalne za te dymki? Gdzie mechanizm pozwalający wyskakiwać siedzi w przeglądarce? Jakiś robak? Please help.


thx

3
Advocacy / Odp: instalacja z plików źródłowych
« dnia: 2017-10-29, 12:53:35 »
Dzięki. A jak już zainstalowałem jakiś pakiet z kodów źródłowych to jak chcę go odinstalować to koniecznie musi być
make uninstal nazwa_pakietu
czy może być:
apt-get remove nazwa pakietu?

Chciałem jeszcze spytać, bo zamiast abiworda próbuję zainstalować z kodów źródłowch przeglądarkę dillo.
Przy ./configure na razie wywala mi:
checking jpeglib.h presence... no
checking for jpeglib.h... no
configure: WARNING: *** No libjpeg found. Disabling jpeg images.***
checking zlib.h usability... no
checking zlib.h presence... no
checking for zlib.h... no
configure: error: zlib must be installed!

czyli wnioskuję z tego, że jakaś biblioteko zlib musi być doinstalowana.
Najpierw sprawdzam o jaką konkretnie zależność chodzi przez:
apt-cache depends dillo
wynikiem jest: zlib1g. Jednak po instalacji tego elementu wynik z ./configure się nie zmienia. Więc skąd mam wiedzieć jakiego konkretnie elementu brakuje? Jakie podjąć dalej kroki?
 


4
Advocacy / instalacja z plików źródłowych
« dnia: 2017-10-28, 21:38:05 »
Hi,

Chciałem znaleźć jakich luźniejszy dział forum by nie zaśmiecać ...

Jak to jest, mam Lubuntu, jak próbuję zainstalować abiword z plików źródłowych to wyaskauje mi
checking for cl.exe... no
configure: error: in `/home/jake/Desktop/test/next/abiword-3.0.2':
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
See `config.log' for more details

z tego co wyklikałem na necie to jest to oznaka braku build-essentials. Zdaje się potwierdzać to próba uruchomienia make która kończy się komunikatem, że takiego programu w komputerze nie ma. Jak to jest możliwe że domyślnie nie jest instalowany zestaw do isntalowania pakietów w linuxie?

PS
wiem, żę mogę instalować z repo, ale robię to dla zapoznania się z  wierszem poleceń

5
Konfiguracja / Odp: Szczelinau góry ekarnu - linuxlite
« dnia: 2017-10-02, 23:33:10 »
@Paweł
Tak, niezły jesteś, miałeś rację, naprawione.
Pozdrawiam :)

6
Konfiguracja / Odp: Szczelinau góry ekarnu - linuxlite
« dnia: 2017-10-02, 01:05:55 »
Oczywiście. Jeśli np. jest to ograniczone okienko i je podciągam, to w tedy powiększa się (maksymalizuje - windows snapping), ale... znowu rozciąga się tak, że jest szczelina u góry.

PS
Może spróbować jakąś komendę do zresetowania wszystkich ustawić okien do domyślnych? Nie znam takiej komendy :(

7
Konfiguracja / Szczelinau góry ekarnu - linuxlite
« dnia: 2017-10-01, 22:39:22 »
witam

Sorry za lamerskie pytanie ale nie nie mogę sobie z tym poradzić. Korzystam z linuxlite 32bity. Nie wiem czy coś pokręciłem z ustawieniami czy miałem tak od początku.

Problem jest taki, że gdy otwierdzam nowe okno (np. przeglądarkę lub cokolwiek innego) lub gdy maksymalizuję otwarte to zawsze mam szczelinę u góry ekranu wysokości 3-4 minimetrów - widać tam tło z pulpitu. Tak jakby otwierane okno uznało, że monitor/wyświetlacz jest niższy o te 3-4 minimetry. Zawsze jest szczelina na całej długości ekranu. Nie jestem w stanie zmaksymalizować okna tak aby przykryło ono całą powierzchnię ekranu.

Jest jakaś opcja żeby to rozwiązać?

Mam monitor 19 cali, 1440-900 pikseli.

8
Przeglądarki internetowe / Odp: chromium i v-sync
« dnia: 2017-05-11, 15:37:17 »
Firefox ma domyślnie HTML5 ustawione do odtwarzania filmów. Ja nic nie zmieniałem na flasha. To jest wina firefoxa - jeśli idzie o spychanie obróbki video na procesor. Na chromium jest lepiej - mogę oglądać Full-HD.

W ff w about:support compositing zmieniłem z Basic  na OpenGL (poprzez zmianę: layers.acceleration.force-enabled). Ale nic to nie dało. Jak widać lepiej albo trzeba zostać na chromium.

9
Przeglądarki internetowe / Odp: chromium i v-sync
« dnia: 2017-05-10, 15:14:07 »
1. Powinien być dostępny ale w tych ustawieniach jest wszystko poza tym co jest potrzebne. Mówię o 'NVIDIA settings'. Nie ma tam nic o v-sync. I fatycznie problem nie dotyczy tylko video online ale również rezydentnego materiału wideo na kompie. Mam kartę gt710. Wcześniej korzystałem z proprietary driver, ale teraz się przestawiłem znowu na nouveau driver - chyba mniej się rwie obraz przy tym tym sterowniku. Nigdzie nie ma nic o v-sync w nvidia x server settings.

2. Te sterowniki są jakieś niedopracowane. Zarówno proprietary jak i nouveau. Na firefoxie obsługa video przy oglądaniu filmów online jest scedowana całkowiecie na procesor. 100% zużycia (O oglądaniu w najwyższej HD nie ma mowy, oczywiście chyba,  że miałbym procesor najnowszej generacji). W przypadku systemu z Redmont, w analogicznej sytuacji, zużycie procesora jest 10%. Filmy HD najwyższej jakosci chodzą płynnie. Więc what the heck? Ale mniejsza o firefoxa. Jak załatwić sprawę v-sync na chromium i w systemie?

10
Przeglądarki internetowe / chromium i v-sync
« dnia: 2017-05-10, 02:52:38 »
witam

zauważyłem, że na chromium nie ma v-sync - czyli synchroniczacji pionowej. Obraz się jakby przycina w połowie - wysętpuje to przy odtwarzaniu filmów online; np. na yt-ubie. Można coś z tym zrobić? W opcjach nic nie znalazłem.

Myślałem, że może w "chrome://flags/". Ale nie ma tam nic o synchronizacji pionowej (vertical synchronization). Mam versję anglojęzyczną. Używam Lubuntu 16.04 32bit.


thx

PS
Chciałbym jeszcze spytać. Dlaczego w Software Center nie mogę znaleźć pakietu youtube-dl a jest on w synaptic packet manager?

11
Administracja / Odp: Prawa dostępu do pliku
« dnia: 2016-08-02, 20:10:18 »
Plik znajduje się z katalogu Muzyka, który normalnie należy do użytkownika gosc. Czyli uważasz, że dostęp do plik.mp3, który jest w folderze Muzyka jest determinowany właśnie przez obecność tego pliku w folderze Muzyka? Muzyka nalezy do gosc

Czyli nic nie daje odebranie uprawnień do pliku skoro plik ten znajduje się z folderze Muzyka. Folder Muzyka jest folderem tworzonym przez Ubuntu.

Thx


PS
czyli co może zrobić Admin chcący za pomocą konsoli odebrać prawa do pliku znajdującego się w folderze Muzyka jakiegoś użytkownika? Nic?

12
Administracja / Prawa dostępu do pliku
« dnia: 2016-08-02, 19:40:04 »
Witam
Mam plik w folderze Muzyka na ubuntu plik.mp3. Ubuntu domyślnie loguje się na użytkownika standardowego gosc. Oprócz użytkownika domyślnego gosc jest uż. z uprawnieniami aministratora charlie.
Za pomocą komendy (zalogowawszy się jako charlie): chown charlie:charlie plik.mp3 zmianiam właściciela pliku w folderze Muzyka.
Dodatkowo odbieram uprawnienia innym użytkownikom do pliku wpisując: chmod a-rwx,u+rwx plik.mp3
w efekcie mam:
-rwx------ 1 charlie charlie 3589058 sie  2 18:52 plik.mp3

Dlaczego ciągle na poziomie graficznym, choć jest kłódka na pliku, użytkownik gość który jest standardowym użytkownikiem może usuwać ten plik, zmieniać nazwę itp. itd. Czuję się bezsilny, co robię źle?

13
Instalacja / Odp: Odp: Linux Ubuntu obok Windows 7
« dnia: 2016-03-19, 12:29:42 »
Pozwólcie, że jeszcze nieco odświeżę temat. Jeśli mam dysk tak podzielony na 4 partycje:
1. partycja podstawowa
2. part. podstawowa
3. part. logiczna
4. part. logiczna

Na 1 zainstaluję sobie win7, na 2 linuxa. No i po jakimś czasie chcę zainstalować nową wersję linuxa. Czyli normalnie na partycji 2 instaluję nową wersję linuxa?? Grub normalnie się zaktualizuje i nie będzie problemu?

A jeśli win7 padnie, to będę mógł normalnie sformatować dysk 1 i zainstalować tam winka  - i grub znowu normalnie sie zaktualizuje, nie bedzie zadnych problemów?

thx

14
nie da się odnaleźć szybko własnych wątków - powinien być link szybki "moje wpisy", albo coś takiego; pięc minut szukam własnych wątków i nic  >:(

15
Administracja / Odebranie prawnień do katalogu
« dnia: 2016-02-19, 16:08:48 »
WItam

Mam ubuntu 14.04. Mam też partycję NTFS, która automatycznie montuje się i standardowi użytkownicy mają do niej dostęp. Ale jest tam katalog, który chciałbym zeby był tylko do odczytu dla innych.
No więc wchodzę w:
/mnt/02CC6ABF4036A989
jest tam katalog download, wiec wpisuję:
sudo chmod o-wx -R download
i enter, żadnych błędów... ale dalej z poziomu zwykłego użtykownika mogę modyfikować ten katalog - dodawać, usuwać pliki. Dalej wygląda on tak:
drwxrwxrwx 1 root root        168 lut 19 15:37 download
czyli dalej inni mają rwx. Co robię źle?

PS
próbowałem też: sudo chmod 774 -R download

Strony: [1] 2 3