Nowe posty

xx Mageia instalacja (1)
Wczoraj o 14:43:32
xx Zlecę skrypt w bashu (0)
2020-02-19, 14:07:39
xx Nadawanie praw katalogom takich, jak nazwa usera (4)
2020-02-17, 14:15:18
xx Fedora na laptopie HP 15-bs152nw brak wifi (44)
2020-02-16, 12:17:18
xx Komputer do nauki linuxa (10)
2020-02-15, 07:03:28
xx Patronat serwisow internetowych. (1)
2020-02-13, 00:13:24
xx Xfce-terminal v 0.8.7.4 - jak ustawić wklejanie skopiowanego tekstu? (3)
2020-02-12, 18:59:24
xx HD ISO, jak odzyskać starsze pliki (6)
2020-02-12, 10:54:31
xx QEMU KVM gpu passthrough brak obrazu (4)
2020-02-11, 17:05:06
xx i7-9700 + Intel H370 (0)
2020-02-11, 12:36:55

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2
1
*Ubuntu / 11.04 - Wolne połączenie z internetem...
« dnia: 2011-05-03, 01:15:54 »
Próbowałem tego sposobu, jak widać, próbowałem już tej komendy... Teraz nie działa ona w ogóle, gdyż takiego pliku nie ma.

2
*Ubuntu / 11.04 - Wolne połączenie z internetem...
« dnia: 2011-05-02, 19:06:12 »
Wiadomość z ostatniej chwili: pokombinowałem jeszcze z tym ipv6... Wykorzystałem jeszcze chyba jedną metodę do wyłączenia go (konfiguracja gruba z tego co się doczytałem). Od teraz, po wpisaniu komendy "cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6" terminal przekazuje mi, iż nie ma takiego pliku. Oo

3
*Ubuntu / 11.04 - Wolne połączenie z internetem...
« dnia: 2011-05-02, 18:38:30 »
Witam. Ostatnio na laptopie z moim Ubuntu 10.10 wyskoczyła aktualizacja do 11.04. Stwierdziłem - czemu nie i zainstalowałem update.

Jednak po tej aktualizacji internet zaczął strasznie wolno chodzić. Stwierdziłem, że to problem z systemem, którego mój laptop mógł nie przyjąć i zainstalowałem sobie XUbuntu 11.04 po całkowitym formacie dysku. Niestety, internet chodzi tutaj tak samo, jak po aktualizacji na Ubuntu. Obawiam się, że to problem z tą aktualizacją za 11.04 - na wszystkich systemach z rodziny Ubuntu. Poczytałem o tym troszeczkę w sieci, z tego co wiem, to problem występuje jeżeli mam coś z portami IPv6. Kompletnie się na Linuxie nie znam, ale coś tam próbowałem zmienić przy pomocy terminala. Jak wpisuję komendę "cat /proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6" to wyskakuje "1", a to według wielu stron internetowych dobrze - czyli problem z ipv6 odpada... Co jeszcze mogło spowolnić internet na laptopie z WiFi łączącym się z routerem po aktualizacji ubunciaków na 11.04?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za pomoc.

4
Mam kilka pytań i problemów dotyczących mojego nowego Ubuntu 10.04 (Przez całe wakacje używałem Debiana, ale jakoś nie przypadł mi do gustu...).


1. Tworzenie panelu...

Usunąłem niechcący panel. xD Jak o utworzyć na nowo? Na pulpicie mam skrót do terminala, firefoxa, skype i katalogu domowego.


2. Przezroczystość.

Jak zrobić pewną "przezroczystość" paneli i otwieranych okien? Lubię przezroczystość. ;p


3. Update na 10.10.

Pytanie, czy instalować tą betę? Zamierzam pracować w miarę normalnie, tylko chcę też zobaczyć, jak ta nowa wersja się sprawdza.


4. GRUB 2.

Jako, że mało co go znam - jak konfigurować GRUB 2? Pierwsze co, czy można dodać jakąś tapetę w tle, jak to jest w Linux Mint?  Do tego, o dziwo mam tam cztery Ubuntu. Jak usunąć te zbędne (tak, wiem które to).No cóż... To na razie tyle, jeżeli chodzi o moje problemy. ;p
Pozdrawiam i proszę o w miarę szybką pomoc.

5
*Ubuntu / Dziwna aktualizacja KUbuntu. Oo
« dnia: 2010-09-03, 20:27:51 »
Dziś zainstalowałem sobie KUbuntu 10.04 z płytki LiveCD.
Wszystko fajnie, postawiłem go na wcześniej utworzonej partycji - obok Windowsa.

Gdy pierwszy raz do odpaliłe, wiadomo - masa aktualizacji. Poczekałem poczekałem, trochę mi się nawet podczas aktualizacji komputer przycinał (co nigdy mi się na Linux żadnym nie zdarzało).

Po aktualizacji system kazał zrestartować komputer w celu zaakceptowania zmian. Tak więc i zrobiłem.

Jednak po tej aktualizacji, pojawił mi się w GRUBie nowy Ubuntu, z wersją jądra trochę wyższą. Gdy spróbowałem uruchomić moje zwykłe KUbuntu, klawiatura ani myszka nie reagowała. Oo Nic nie mogę wpisać, nic zrobić... Pozostaje tylko restart!

Zajrzałem z ciekawości w te "dodatkowe" Ubuntu (z wyższą wersją jadra). Jest tam tylko jakaś konsola, oraz ekran ładowania, który wygląda jakby miał tylko 16-bitowe kolory (tam klawiatury mogę już używać...)


Co zrobić? W zasadzie chcę tylko przywrócić myszkę i klawiaturę w KUbuntu. ;p

Post pisany z Windy. :/

6
*Ubuntu / Hmmmm... Czy aż taki ze mnie n00b?
« dnia: 2010-08-04, 11:28:31 »
Dziękuję uprzejmię za dotychczasowe odpowiedzi!  :)  

Kolejne pytanie, a raczej zbiór pytań dotyczących jednego... Czyli środowiska graficznego KDE.


KDE doinstalowałem sobie do Ubuntu 10.04 dzięki instrukcji, którą bodajże chyba jeden z forumowiczów mi dał, a konkretniej to wpisałem w terminal:

sudo apt-get kubuntu-desktop
Zadziałało to wyśmienicie, a nie tak, że musiałem komponenty doinstalowywać w Synapticu (ehhh). Był tylko jeden problem, strasznie drażniący. Konkretnie to programy przeznaczony żywcem dla KUbuntu, czyli np. KMail. Moje GNOME również umiało je obsługiwać, więc miałem po prostu na całym systemie wysyp kopii programów z przedrostkiem "K", co jest dla mnie naprawdę denerwujące. :/ Nie dałoby się jakoś zainstalować KDE bez tych programów, bądź chociaż żeby te programy były widoczne tylko w KDE? Czy pozostaje mi po prostu używać jednego środowiska graficznego?


No i w tym temacie pytanie drugie. Które środowisko byłoby dla mnie lepsze?
Opowiem wam o przeżyciach i doświadczeniach z używania obu:

GNOME:

Fajny, mały, czytelny. Pasek na górze - fajne rozwiązanie. Niestety miałem problemy z tworzeniem ikon (wiem, śmieszne), a jak już jakąś utworzyłem, często po uruchomieniu ponownym komputera - znikała.


KDE:

Też fajny, chociaż nie za skromny. Przeszkadzający mocno wysyp programów z przedrostkiem K, jakby same te z Ubuntu nie wystarczyły. Podoba mi się ta idea niby "Menu-Start" ala Windows. Same KDE również stara się być ładne, nawet nieźle mu to wychodzi. Tworzenie ikon i folderów - problemów brak (;p).


Aha, no i które środowisko można ładnie udekorować? ^^ Bo z tego co kolega napisał i z galerii tej strony wiem, że Gnome do upiększenia trudne nie jest. Co jednak z KDE? Trudne, czy łatwe?

7
*Ubuntu / Hmmmm... Czy aż taki ze mnie n00b?
« dnia: 2010-08-03, 20:58:19 »
W Ubuntu wnerwia mnie kilka rzeczy, bez których nie mogę się obejść (głupie przyzwyczajenia z Windowsa). Jeżeli mogę, chciałbym tu wypisywać pytania, co zrobić w Ubuntu, lub co mnie interesuje. Pomimo instalowania już sześciu innych Linuksów, wciąż nie mogę do kliku rzeczy dojść. :)

1. Minimalizacja - Czy w jakimkolwiek środowisku czy systemie z rodziny Linux istnieje opcja minimalizacji? Ale nie takiej, że np.  zminimalizuję sobie przeglądarkę. Chodzi mi tutaj o minimalizację stałą tak jak np. było w Windows schowane okno konfiguracji dźwiękowej, czy Gadu-Gadu. W Linuksie jeszcze tego nie odkryłem, nie wiem nawet czy taka opcja jest, (z tego co pamiętam to w Macu jest) a ostro by mi się przydała. Dlaczego? No bo np. odpalę sobie program do pobierania torrentów, i czasem go przypadkiem zamknę zamiast przeglądarki. To jak? Jest, czy nie ma?

2. Wyglądalność ^^ - Jest jakiś jeden dobry program do bawienia się wyglądem systemu, czy muszę oddzielnie zmieniać skórkę, ikonki, panele i Bóg wie co jeszcze? Też byłoby przydatne, bo szczerze nie chce mi się bawić w szukanie sześciu innych programów robiących to, czego inne nie robią.

To chwilowo na tyle. ;p Będzie jeszcze coś, to napiszę. ^^

8
@conseil

Czyli mam ściągnąć obraz tej płytki? Podaj no link to bardzo chętnie! :)

@flak

Jak instaluję z poziomu BIOSa to mi potem Winda wariuje (np. pisze, że kabel sieciowy jest odłączony), a potrzebuję go dla gier na chwilę obecną, dopóki nie sprawie sobie lepszego sprzętu, który mógłby mi ciągnąć emulowane gry przez Wine.

9
Wypaliłem sobie płytkę instalacji Ubuntu 10.04, tak abym mógł go zainstalować przy Windowsie. Zrobiłem nową partycję, wszystko ustawiłem, ale podczas instalacji mam taki oto błąd:
Co zrobić w takiej sytuacji?
Dopowiem, że próbowałem również z KUbuntu, ale efekt ten sam.

10
*Ubuntu / Współpraca między systemami z rodziny Ubuntu?
« dnia: 2010-06-15, 15:46:40 »
Ok, to jak zainstalować te dodatkowe środowiska graficzne, abym mógł sobie je wybrać? Mam chwilowo zainstalowane teraz  tylko Ubuntu 10.04.

//EDIT
Okey, już mam rozwiązanie. Problem rozwiązany, można zamknąć.

11
*Ubuntu / Współpraca między systemami z rodziny Ubuntu?
« dnia: 2010-06-14, 19:30:02 »
Kolega ostatnio zainstalował Ubuntu (ja na razie pracuję na Linux Mint), jednak nie spodobał mu się GNOME. Zainstalował się KUbuntu i XUbuntu dla wypróbowania, który bardziej mu przypisze do gustu... Powiedział mi, że po instalacji tych dwóch systemów, zaczęły one ze sobą współpracować! Na jakiej zasadzie działała ta współpraca? Wszyscy użytkownicy/ustawienia/pulpit/foldery oraz wszystkie inne detale pojawiały się tak samo na KUbuntu i XUbuntu, jakby nie zainstalował on innych systemów, a tylko zmienił skórkę i dodał menu jej wyboru. Ponadto kooperacja działała w obie strony... Jak kolega zakończył pracę na XUbuntu, tak samo miał i na KUbuntu.


Z doświadczenia wiem jednak, że koleżka lubi często opowiadać bajki wywołujące wyraz zdziwienia na twarzy słuchacza.

Czy to co mi powiedział kolega jest prawdą? Czy tylko mitem? Zastanawiam się, bo mogłaby to być i dla mnie ciekawa opcja pracowania w różnych środowiskach graficznych naraz.

Pozdrawiam

12
Oddam w dobre ręce:

* Ubuntu 9.10 - 32x Bit (Używana 2 razy)
* KUbuntu 9.10 - 32x Bit (Używana 1 raz)
* Ubuntu Server Edition 9.10 - 64x bit (Nie używana)

Wszystkie płytki są oryginalne (od dystrybutora), brak jakichś większych rys czy uszkodzeń na opakowaniu.

Niestety nie mogę zaoferować wysyłki, tylko odbiór w ręce własne.

Kontakt pod numerem telefonu: 515-649-423
 
Odbiór w okolicach Łodzi, najlepiej w okolicy miasta Tuszyn, ponieważ co do opcji pierwszej nigdy nie mogę być pewien, czy mogę się z odbiorcą spotkać.

13
Instalacja / Usuwanie Ubuntu z dysku...
« dnia: 2010-02-12, 14:21:05 »
No fajna pogawędka widzę się otworzyła, ale nawet jeśli zreebotuję windę, to i tak nie wiem, które pliki należą do Linuxa, ponieważ umieściłem go na tej samej partycji co Windę (patrz wyżej). Jak ktoś mi powie jakie to foldery, to z chęcią tylko je wywalę, żeby nie zaśmiecały mi niepotrzebnie dysku twardego (a dużo miejsca to ja na nim nie mam :/). Z góry dzia za pomoc! :D


---- Ten wątek został podzielony ----
Wszystkie oddzielone posty znajdują się tutaj.
(Podziału dokonał użytkownik roobal)

14
*Ubuntu / GRUB w Linuxie (wybranie systemu).
« dnia: 2010-02-10, 19:12:28 »
Oto jaki mam problem. Zainstalowałem sobie w moim blaszaku posiadającego Windows XP, Linux Ubuntu 9.10. Później postanowiłem wypróbować wersję XUbuntu. Instalacja przebiegła pomyślnie, jednak po uruchomieniu komputera GRUB pokazuje mi 4 Ubuntu. Wiem, który to który, jednak chciałbym zmienić nazwę XUbuntu na właściwą (XUbuntu). Wiem, że można tego dokonać przez konfigurację GRUBa. Jednak jak? Pomoże ktoś?

15
Instalacja / Usuwanie Ubuntu z dysku...
« dnia: 2010-02-02, 20:12:27 »
Witam ponownie. :) Mam kolejny problem. ^^ Otóż moje ubuntu zaczęło się leciutko powiedziawszy chrzanić. Przeszkadza mi to w pracy, używam na razie Windows XP Home Edition. Jednak, kiedy instalowałem moje Ubuntu 9.10 byłem tak inteligentny, że zainstalowałem go na tej samej partycji co Windows... Chcę Ubuntu odinstalować i zainstalować od nowa nie tracąc żadnych danych. Da się przeprowadzić taką operację?

Strony: [1] 2