Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1]
1
Inne / Jak zlikwidować pulpit gnome w IceWm?
« dnia: 2010-01-16, 18:54:01 »
Zainstalowałem IceWm w ubuntu 9.10, ale po zalogowaniu się przy wyborze sesji IceWM automatycznie ładuje się pulpit gnome, choć manager okien ładuje się normalnie jako IceWM. Nie mam w IceWm pliku startup, więc to nie jego wina. Jak sprawić, aby po wybraniu ICeWM w menu sesji przy logowaniu ładowało się samo ICeWm, a nie gnome? Bo nie po to instalowałem lżejsze środowisko, żeby gnome je zamulił.:-( Pomocy plis. To chyba jakąś prosta sprawa. Pewnie chodzi o GDM, ale nie wiem jak to zmienić.

2
XFCE / dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2010-01-07, 22:29:54 »
Cytat: micu
Jeśli zajrzysz do /usr/share/xsessions , to zauważysz tam dobrze znane sesje XFCE i SSH (pliki tekstowe .desktop). Zgaduję więc iż twoje nowe XFCE dopisało się do któregoś z pozostałych katalogów i dlatego występuje podwójnie na liście.
Bingo!!! Problem rozwiazany.

Jednak pozostaje zagadką, dlaczego XFCE dopisalo się do katalogu. Przeciez nie instalowałem xfce, ponieważ zainstalowało się samoistnie przy instalacji systemu (xubuntu) i nie było takiego problemu na początku. Podejrzewam, że wszytko namieszało się przy instalacji Ice WM. Chyba wtedy dopisała mi się również sesja xterm.

Cytat: arctgx
Twoje ataki personalne mogą być kulą we własną działalność na tym forum, jeśli będziesz dalej tutaj trolował. Już samą nazwą użytkownika sugerujesz osobiste animozje zamiast merytorycznej dyskusji.
Podejrzewam, że koleś funkcjonuje pod innym nickiem, a na ten loguje się, kiedy chce komuś prymitywnie dołożyć.

3
XFCE / dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2009-12-31, 19:50:47 »
Panowie, fajnie że sobie nawkładaliście, ale ja nadal nie wiem, jak zmodyfikować menu wyboru sesji czy tam wm. Podwójny xfce pokazał się po instalacji IceWM. Ktoś na forum ubuntu.pl miał ten sam problem po instalacji xfce na gnomie (temat wyskakuje po wyszukaniu słow podwójne xfce), ale nie znalazł odpowiedzi.

Problem raczej nie jest do rozwiązania samym klikaniem w opcjach xfce. Macie jakieś porady? Najlepiej takie z mniejszą ilością mięsa a większą wskazówek.

4
Sieć / modem option icon 225 a nowy kernel
« dnia: 2009-12-31, 13:46:07 »
Nie ma szans. Modemy option są nieco pochrzanione, bo nie używają portów USB, tylko HS3, choć są podłączane do USB. I jak to skonfigurować?

5
XFCE / dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2009-12-31, 13:20:58 »
Cytat: benyo
Raczej masz po prostu dwa wpisy w Xorg, dotyczace tego samego srodowiska. Nie napisales tez jakiego masz bootmanagera. Sprawdz ewentualnie jeszcze /etc/X11/Sessions
A co to jest Xorg? Ja chyba jednak potrzebuję łopatologicznej pomocy. Nie wiem jakiego mam bootmanagera. Pewnie jakiegoś domyslnego dla xubuntu 9.10. Nie mam takiego pliku jak sessions. Mam Xsession.d, default-display-manager, X, Xsession, Xsesssion.options, XvMCConfig, Xwrapper.config i parę innych.

6
XFCE / dwa środowiska xfce w jednym komputerze
« dnia: 2009-12-30, 15:40:26 »
Podczas logowania do systemu xubuntu 9.10 mam do wyboru na liście IceWM, XFCE oraz XFCE. Dlaczego dwukrotnie pojawia się xfce? Czy to znaczy, że dwukrotnie mam zainstalowane to samo środowisko?

Zainstalowałem idesk i icewm. Czy to coś naknociło?

7
Sieć / modem option icon 225 a nowy kernel
« dnia: 2009-12-29, 16:30:10 »
Od dwóch dni próbuję zainstalować na swoim xubuntu 9.10 modem option icon 225. Bez skutku. Więcej napsułem i nainstalowałem nowych, niepotrzebnych programów. Pewnie dlatego, że znam się na tym tyle co nic.

Dotychczas wypróbowałem:
1. instalację hso driver - odradzono mi go na angielskim forum ponieważ podobno mój kernel już ma ten sterownik. Powstaje pytanie czy musze go jakoś aktywować, czy może nic nie muszę robić?
2. instalację rezero - odradzono mi ponieważ podobno jest jego bardziej stabilny zamiennik ozerocdoff
3. instalację ozerocdoff - chyba mi sie udało zainstalować za pomocą komend cd, make etc, choć nie jestem pewien czy mi to wyszło, bo żaden komunikat, że wszystko jest ok, mi nie wyskoczył. Jak sparwdzić, czy dobrze go zainstalowałem?
4. pobrałem program umtsmon, ale nie wiem jak go zainstalować. Próbowałem ze trzy razy. Jak sprawdzić czy udało mi się go zainstalować?
5. pobrałem zamiennie program network manager, ale nie wiem, jak go zainstalować
6. próbowałem pgprs, ale ten program chyba nie ma mozliwości wybrania portu HS, który obsługuje mój modem. Chciałbym zatem się pgprs pozbyć. Ale jak?
7. Global3g - jedyny program, który zadziałałał, ale jest płatny. Jak mogą istnieć płatne programy na linuksa? W pale sie nie mieści. Przecież zainstalowałem go tylko po to, żeby był darmowy. Na razie działam na wersji trial.

Byłbym ogromnie wdzięczny za łopatologiczną pomoc, co mam zrobić. Ale naprawdę łopatologiczną.

8
A jak to wlasciwie jest?

Załóżmy, że wybieram mandrive 2006. Czy jest jakaś wersja polska z xfce czy może trzeba zainstalować MDV i potem doinstalowac spolszczenie i xfce. A może to się wybiera w trakcie instalacji?

Skąd mozna pobrać polska MDV 2006 xfce jeśli w ogóle taka jest?

9
Z danych wiki ostatnia wersja, która spokojnie radziła sobie na 256mb to 2007 (nie spring) i chyba sie na nią zdecyduję. Skąd mogę ściagnąć wersję pl z xfce i czy taka wersja bylaby stabilna?

ps. Skąd macie te adresy do danych wersji linuxa? Z googla czy może gdzieś są zebrane do kupy?

10
Ten obraz z linku jest do mandrivy 2010, która zapewne bedzie na moim sprzęcie przymulać. Nie znam wymagań sprzetowych dla wersji z xfce, ale podejrzewam, że moje 256 RAM to slabizna dla tego systemu. Jedyne co znalazłem, to że mandriva 2007 potrzebuje RAM: 128 MB minimum, 256 MB recommended, jeśli zrezygnuje się z efektow 3D. czy mandriva 2008 będzie spokojnie chodzić na 256RAM, czy może woli już 512?

I z szybkich systemów znalazłem jeszcze puppy linux. Czy to jest system, który ma polską wersję? Czy łatwo uzyskać pomoc, jeśli pojawi się na nim jakiś problem? Co o nim myślicie?

11
Mam procesor pentium III (1Ghz), pamięć 256 RAM, 40Gb HDD.

Chcialbym, aby system chodził na moim sprzecie szybko, a jednoczesnie aby był bezbolesnym przejściem z XP. Zakładam, że najszybciej chodziłby u mnie xubuntu z xfce, ale wolałbym jednak mandrive z xfce. Która wersja spokojnie by u mnie działała i skąd można ściągnąć polską wersję?

ps. Aż dziw, że tak trudno wygooglać wymagania sprzętowe starszych wersji mandrivy...

Strony: [1]