Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Inne / Wine problems
« dnia: 2010-06-01, 18:30:12 »
As it was said, on default Wine doesn't show logs and error messages, so it's highly advised to run programs in terminal, even if they're working fine (just in case, if you'll got performance problems or incompabilities). Besides of patching game to no-cd version don't forget to get proper dll's, I don't know the details about this certain game, but installing stuff like .NET updates or DirectX could help sometimes.

2
Jaką dystrybucję wybrać? / Jakiego linuxa wybrać ???
« dnia: 2010-05-31, 18:45:34 »
Jak masz pendrive i przyzwoite łącze, to po prostu ściągnij kilka dystrybucji i po testuj jako LiveUSB, oprócz Ubuntu i Mandrivy polecam openSUSE, Fedorę, Linux Mint, PCLinuxOS, Sabayona, czy Mepisa. Wybór jest naprawdę szeroki i wszystkie ww. dystrybucje mają wersje live, które możesz bez bólu sprawdzić pod kątem użyteczności i łatwości obsługi. Różnice sprowadzają się głównie do ingerencji w oprogramowanie (np. optymalizacje kernela, czy Gnome/KDE), obsługi różnych rodzajów paczek (co wpływa na wybór softu), oraz graficznych narzędzi ułatwiających konfigurację. Generalnie najlepsze na start jest Ubuntu i openSUSE, bo obie dystrybucje mają półautomatyczną obsługę (zwłaszcza jeśli chodzi o konfigurację) i wielkie repozytoria, liczące grubo ponad 20000 paczek.

3
Inne / openSuSE a problem roku 2030
« dnia: 2010-05-31, 18:34:59 »
Wystarczy adresowanie 64-bitowe, a przy obecnym tempie rozwoju sprzętu niedługo o czystym x86 wszyscy zapomną i problem z głowy (Linux ma o tyle lepiej, że większość oprogramowania na "rynku" ma wersje x86_64 i już na takie daty jest ono odporne).
Faktem jest jednak stwierdzenie, że wielu projektantów czy to oprogramowania, czy sprzętu ma bardzo płytkie myślenie, przez co powstaje masa prowizorki, którą potem trzeba łatać. Moim zdaniem jednak tak będzie zawsze, bo po prostu mniej = taniej i ludzie oszczędzają jak mogą, zwłaszcza, jeżeli przewidywania nie są zbyt wygórowane.

4
Konfiguracja / [Gentoo] Problemu ze strefą czasową
« dnia: 2010-05-27, 02:36:15 »
Zmień "UTC" na "local".

5
Karty muzyczne / Brak Dźwięku W systemie Linux
« dnia: 2010-04-16, 22:27:13 »
Cytat: Demerzel
Nie ucz ojca dzieci robić.
Niestety wiele rzeczy które powinno działać ad hock robi problemy w Linuksie. Zdarzają się również rzeczy które nie działają np skaner w kombajnie Lexmark X6150(dla przykładu). Gadanie głupot na oślep zachowaj na podryw.
Nie pisałem do Ciebie, tylko do autora tematu, który jest newbie, więc problem zapewne jest prozaiczny i łatwy do rozwiązania, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Ubuntu prawie wszystko zrobi za użytkownika. Dowodzi tego uruchamianie się utworu w playerze, co normalnie (tj. przy niedziałających driverach) by się nie stało. Zamiast udawać bystrzaka sam podaj sugestię rozwiązania problemu, bo niestety nędzne oceny czyichś wypowiedzi nic nie wnoszą i na pewno sympatii nie przysporzą.
Peace.

6
Karty muzyczne / Brak Dźwięku W systemie Linux
« dnia: 2010-04-16, 20:33:29 »
Zamiast pisać, że nie działa, trzeba posprawdzać wszystkie miksery itp. szpargały instalowane razem z KDE. Z rzeczy istotnych:
Alsamixer - wejdź na ustawienia karty (jeśli masz Pulse audio), sprawdź poziom speaker i pcm
Kmix - poziom speakera
Ustawienia KDE - w zakładce z multimediami sprawdź (jeśli masz np. wyjście HDMI itp.), co jest pierwsze w kolejce do odtwarzania, jeśli nie ten sprzęt co potrzeba, zmień.
Sam korzystam z snd-hda-intel i jedyny problem to piski/szumy i inne trzaski spowodowane badziewnym oszczędzaniem energii (wyłączam to od razu i dalej jest już ok), natomiast początkowy brak dźwięku w KDE rozwiązała zmiana ustawień, bo okazało się, że sygnał szedł na wyjście cyfrowe, któro ma inny driver (kilka kliknięć i już działa jak powinno)

7
X Serwer / Sabayon - xorg no screens found
« dnia: 2010-04-14, 00:44:09 »
Oczywiście reinstall driverów jest konieczny, bo trzeba przebudować kernela graficznego, ale to tylko dla sterowników własnościowych.
Jeśli chodzi o aktualizacje związane z Xorg, to również Gentoo i Sabayon z repo limbo (pakiety w domyśle niestabilne) nie mają się czym chwalić, bo nowy boski xorg-server kładzie na deski sterowniki fglrx i użytkownicy Ati obejdą się smakiem, jeśli chodzi o wydajność, choć oczywiście można się z tym bawić (w portage maskować odpowiednie ebuildy, wyłączyć repozytorium, lub użyć drivera open source), tylko pytanie - po co? Marzy mi się konsorcjum ds. synchronizacji Xorg'a z producentami sprzętu.
Co do problemu - u mnie stara wersja boot'uje normalnie, jeśli chodzi o system live zdaje się startowała nawet na fglrx, więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Na osłodę dodam tylko, że jest instalator tekstowy, który nawet w spartańskich warunkach powinien zadziałać.

8
Cytat: hallucngn
czy diesel jeździ na benzynie?
Pasuje tu bardziej "czy diesel jeździ z domieszką benzyny?" i odpowiedź oczywiście brzmiałaby tak, bo np. stare diesle w zimie bez dolania etyliny po prostu nie odpalą;) Podobnie Linux, choć nieprzystosowany do aplikacji windowsowych, sporą część z nich uruchomi przez Wine, jeśli jest to bardzo konieczne.

9
Sieć / instalacja i konfiguracja NM
« dnia: 2010-04-12, 23:10:43 »
Cytuj
You need to install the xfce4-xfapplet-plugin:

Description: Gnome applets plugin for Xfce panel XfApplet is a plugin
for the Xfce 4 panel. The plugin itself has no special functionality,
its only purpose is to enable one to use Gnome applets inside the Xfce
4 panel just as they are used inside the Gnome panel.

Once done, add that to your panel and let it run network manager applet.
Znalezione w ciągu 1-2 minut ;)

Zauważ jednak, że to tylko gadżet to zapamiętywania ustawień połączeń itp., jeśli nie skonfigurujesz sprzętu, to i tak nic nie wskórasz. Primo - przejrzyj dokumentację Debiana, jest tam obszerny artykuł jak zainstalować i uruchomić odpowiednie moduły, oraz w co trzeba się zaopatrzyć poza podstawową instalacją (założę się, że chcesz połączyć się przez wlan i brakuje firmware'u)

10
Jaką dystrybucję wybrać? / liczę na Waszą pomoc
« dnia: 2010-04-09, 20:38:58 »
Oczywiście jest to możliwe, liczy się bootloader, a ten i tak najczęściej ląduje w MBR, to jest na pierwszym w kolejce dysku.
Co do Ubuntu - są też wersje mniej cisnące sprzęt, np. Xubuntu z dołączonym XFce (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet do zwykłego dograć odpowiednie paczki i cieszyć się lekkim systemem). Debiana osobiście Tobie nie polecam, bo to raczej distro dla średnio-zaawansowanych+, często trzeba rzeczy dogrywać ręcznie, bywają też kłopoty z konfiguracją.

11
Jak zainstalujesz przez Wine, to i tak nic Ci to nie da, bo driver jest dla Windows, driver natywny jest wbudowany w kernel, sprawdź poleceniem
lspci
, czy wszystkie moduły są poprawnie obsługiwane, jeśli nie, to ew. można albo zainstalować nowszy kernel, albo samemu go skompilować.

12
Inne / Na tropie problemu - dysk
« dnia: 2009-08-14, 21:14:36 »
Pierwszy log dotyczy stacji dyskietek, pewnie akurat żadnej w niej nie było, więc nie powiódł się odczyt testowy, nie jest to nic groźnego.

Co do drugiego - info z końca (doesn't support DPO or FUA) dotyczy kontrolerów SCSI, a jak wcześniej Ci wyrzuciło w logu, masz ATA, więc nie ma się co dziwić :)

Możesz podać treść tych komunikatów?

13
Karty graficzne / Jak zainstalować sterowniki do GeForca 8500
« dnia: 2009-08-13, 19:09:35 »
Nie trzeba Ci nv, to sterownik opensource i nie ma akceleracji 3d oraz kilku innych bajerów (chociażby obsługi PhysX), na stronie NVidii wybierz po prostu GeForce 8 series i to instaluj, chyba, że nie umiesz, to dodaj tylko repozytorium non-free, a menadżer sam to zrobi.

14
Karty graficzne / Jak zainstalować sterowniki do GeForca 8500
« dnia: 2009-08-13, 17:14:36 »
Nie ma lekko, zapewne zapomniałeś doinstalować pakiety gcc i linux-headers, więc kernel nvidii się nie skompilował.

15
Administracja / Polecenie sprawdzenia dysku
« dnia: 2009-08-13, 15:59:02 »
Hmm, a przecież są narzędzia do sprawdzenie nie tylko uszkodzeń, ale i pisowni :D

Strony: [1] 2 3 ... 6