Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Inne / Wpływ nowoczesnych technologii na nasze życie
« dnia: 2011-10-27, 10:21:41 »
Cytat: mateuszpwn
Czy uważacie, że takie zjawiska jak hacking, YouTube czy wreszcie telefonia komórkowa mają na nas i na otaczający nas świat pozytywny wpływ?
Hacking szczególnie wywiera pozytywny wpływ na świat :D

2
Instalacja oprogramowania / sterowniki przez wine
« dnia: 2011-10-24, 15:54:13 »
Co do pierwszego - bodajże po najechaniu na ikonkę czy coś, tak, lecz pomijając netbooka siostry, nie instalowałem Ubu na niczym mobilnym.

Co do WINE. Nie, nie mógłbyś zainfekować Windowsa. Niektóre wirusy działają w środowisku WINE, lecz nawet jeśli na takiego trafisz (nie wiem jak, ale cóż) to zagrożony jest jedynie prefix WINE.

3
Instalacja oprogramowania / sterowniki przez wine
« dnia: 2011-10-23, 20:36:29 »
Staruszek? Hmm... W takim razie przy użyciu mojego PC Bóg kontaktował się z Adamem i Ewą przez Skype...

Głośniki zadziałają na pewno. Nie mam pewności co do Wi-Fi i Bluetooth, najlepiej odpal jakąś dystrybucję LiveCD i sprawdź. Jeśli nie masz pojęcia o Linuksie - to polecam Ubuntu. Jest proste i nie powinno Cię odruchowo zniechęcić, a z czasem zagłębisz się i poznasz te bardziej skomplikowane i sam zadecydujesz.

4
Instalacja oprogramowania / sterowniki przez wine
« dnia: 2011-10-23, 19:21:08 »
Nie.
To, że nie ma sterowników na stronie ASUSa, nie oznacza że nie ma w ogóle. Ethernet i audio zadziała out-of-box, stery do grafiki będą na stronie NVidii albo ATi (niektóre dystrybucje zaproponują instalację sterowników przy pierwszym uruchomieniu). Zdecydowanie gorzej jest z Wi-Fi. Jak go nie wykryje, to zawsze jest ndiswrapper, odpalający Windowsowe sterowniki od Wi-Fi na Linuksie.

Najlepiej jakbyś podał model laptopa.

5
darkpl, mam dla Ciebie propozycję zakupu całkiem ciekawego dodatku do komputera, który z tego co widzę, bardzo by Ci się przydał.
http://www.kdc.pl/slownik-ortograficzny_p1761493.html

6
Multimedia / My Media System jak zainstalować
« dnia: 2011-04-07, 15:25:29 »
Od tego jest forum, by na nim rozwiązywać problemy... -_-

7
Poziom tego artykułu jest żenujący, gratuluję autorowi głupoty. Pozwoliłem też sobie napisać króciutkie sprostowanie:
http://pisarz1.wordpress.com/2011/03/30/okna-i-smoki/

8
Gratuluję odkrycia Ameryki.

9
Inne / Jak włączyć vistę?
« dnia: 2011-03-23, 17:31:09 »
Cytat: DA22
Czyli kiedy zainstaluje Linux'a ''usuń zawartość i użyj całego dysku'', to nie skasują mi sie pliki, które miałem na pulpicie Viście?
Faktycznie, nie skasują się. One się po prostu usuną.

10
Inne urządzenia / Terminal + Debian
« dnia: 2011-02-01, 20:30:36 »
Kiedyś zastanawiałem się, czy lepiej wziąć ThinClienta, czy nettopa, wziąłem All-in-One.

Jeśli tylko napisaliby co to za architektura procesora, to byłoby o wiele lepiej stwierdzić, czy warto.

11
Mam gdzieś Pentium III Tualatin, całkiem fajny sprzęcior, nawet Windows 7 śmiga bez okrajania.

Cóż, ale to Celeron. Niskobudżetówka, nie mam z nimi dobrych doświadczeń. Jeśli chcesz coś okropnie lekkiego, to dystrybucje z XFCE są fajne. Ale jeśli stawiasz na kompletny minimalizm (i też superprędkość) to oczywiście Fluxbox lub Openbox. Fakt jest taki, że ja kiedyś swojej starej maszynki z Pentium II używałem do pisania opowiadań (w tamte wakacje, co niedawno były), na Fluxbuntu. Jeśli nie przeszkadza Ci fakt, że ostatnia wersja była 7.10 i system nie jest już rozwijany, to polecam (spoko, kiedyś jakąś betę Opery 10.50 odpalałem na jakimś sprzęcie z tym systemem). Używałem i muszę stwierdzić, że całkiem fajnie działał. Ba, nawet szybciej niż teraz Ubuntu 10.04 na iMaku G3 (XFCE).

Ale, Ubuntu to nie jest system do nauki Linuksa, więc by nie zostać zlinczowanym przez fanatyków Debiana i innych dystrybucji, informuję - jeśli chcesz poznać głębiej system, wgraj cokolwiek innego, byle z tymi środowiskami graficznymi (XFCE, Fluxbox, Openbox).

12
Multimedia / Problem z mp3 :(
« dnia: 2011-01-31, 16:43:48 »
@pkraszewski,
Tyle, że iPod (czy tam iPhone i iPad) ma swój specjalny, Apple'owski protokół, a nie żaden MTP czy UMS (USB Mass Storage). Przecież nie będą pisać ciągle "Urządzenie łączy się z komputerem używając naszego wykombinowanego protokołu".
Jeśli stara wersja odtwarzacza bazowała na MTP, a potem zmienili na UMS, to możliwe że po prostu podali specyfikację nowej wersji.

Fakt, nie lubię MTP. Na Maku się nie połączysz, jedynie Linux (dziwne, że ten Samsung nie działa, bo mój stary GoGear został od razu wykryty, ale to już czwarty raz mówię) lub Windows, ale dopiero od XP SP2 i WMP10.


Idę do kibla.

13
Konfiguracja / Samba Przepraszam.
« dnia: 2011-01-31, 16:37:59 »
Dlaczego przepraszasz Sambę?
(O "otórz" nie mówię).

14
Multimedia / Problem z mp3 :(
« dnia: 2011-01-30, 00:04:09 »
Było coś takiego jak mtpfs czy coś takiego, prawdopodobnie tego potrzebujesz. Jeśli wgrałeś już to i masz libmtp (wymagane), prawdopodobnie trzeba zrobić to (dziwne, mi działało bez tego).

sudo su
cd /media
mkdir mp3
mtpfs -o allow_other mp3/

I teoretycznie powinno wykryć, wyświetlić ikonkę na pulpicie czy coś (ew. trza będzie wchodzić przez /media/mp3, lepszy rydz niż nic. Od tego momentu, gdy podepniesz mp3 trza będzie wklepać
sudo mtpfs -o allow_other /media/mp3

Pewno da się dodać do jakiegośtam pliku (nie mogę sobie teraz przypomnieć) odpowiednią linijkę by się samo montowało.

15
Mój Lark Muvee fajnie działa i od razu mi go wykrywa pod Linuksem. Specyfikację możesz znaleźć w necie. Nie ma wielkiej różnicy między tymi dwoma urządzeniami (poza tym, że czyta .amv, ale by skonwertować, potrzebowałbyś WINE, ja właśnie stawiam platformę Windowsową do mielenia głupot przez pulpit zdalny), a cena to ok. 120zł.

Chociaż ja tam bym jeszcze kombinował. Dziwne jest to, że mój poprzedni Philips GoGear od razu był wykrywany (fakt, to Ubuntu, a nie Debian, ale tak wielkiej różnicy nie ma, nie?) i działał bez problemu.

Strony: [1] 2 3 ... 8