Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości -

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Inne urządzenia / Cichy serwer do warunków domowych.
« dnia: 2011-03-14, 21:11:51 »
Owszem, rozsądna. Ale ja rozważam sprzęt o nieco większych możliwościach, bo mam nieco większe plany wobec niego (różne strony www, aplikacje Javowe, może serwer gry AA3 a ponadto chcę mieć swobodę dłubania w nim/uczenia się na nim) i na pewno nie znajdę czegoś takiego za 15zł/miesiąc. :-) Żebyśmy ukonkretnili sprawę to mówimy o kwotach około 2000zł/rok - mniej więcej w tych cenach są serwery, które by mnie interesowały (np. http://www.kimsufi.pl/ks/ Q-1T albo http://www.ovh.pl/produkty/rps5.xml). Zastanawiam się jednak czy nie dało by się tego zrobić taniej w warunkach domowych, bo przecież z internetu i tak korzystam a na allegro http://allegro.pl/listing.php/showcat?a_enum%5B334%5D=all&a_enum%5B44%5D=all&a_text_i%5B135%5D%5B0%5D=7777&a_text_i%5B135%5D%5B1%5D=&a_text_i%5B335%5D%5B0%5D=&a_text_i%5B335%5D%5B1%5D=&buy=0&clear_cookie=0&distance=1&id=9061&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&postcode_enabled=0&state=0&order=p&price_from=&price_to=&view=gtext&change_view=1 widzę, że serwer który by mnie z grubsza zadowalał wcale tak drogo nie kosztuje, np. http://allegro.pl/ibm-x346-2x-3-2ghz-xeon-8gb-2x73gb-raid-wyprzedaz-i1503747700.html lub nawet jakiś tańszy. Za internet i tak się płaci, więc może taniej byłoby kupić serwer i poprawić łącze albo po prostu wybrać nawet łącze asymetryczne, ale z dużym uploadem jeśli by było (np. 120d/20u kbps). Ponadto serwer musiałby być cichy. Próbował może ktoś z was coś takiego?

2
Inne urządzenia / Cichy serwer do warunków domowych.
« dnia: 2011-03-14, 16:46:35 »
Hej!


Od dłuższego czasu zastanawiam się nad posiadaniem własnego serwera. Cele bardzo różne np. do podłubania w nim, ale być może też do postawienia na nim jakiejś cięższej aplikacji w razie potrzeby. Zastanawiam się czy można mieć taki w domu i czy jest taniej zamiast np. płacić 2500zł/rok. Można teraz mieć w domu połączenie z siecią ponad 100Mb/s, serwery jakieś są dostępne, ale zastanawiają mnie dwie rzeczy:
- jak wybrać cichy sprzęt? Serwer włączony 24h w domu może doprowadzić wszystkich domowników do szału. :D
- ile to żre prądu (jak gwałtownego podwyższenia rachunku za prąd mam się spodziewać ;-) )?


Z góry dzięki za odp.

3
Sieć / nice dla sieci - ograniczanie wykorzystania łącza
« dnia: 2011-02-08, 13:41:06 »
Hej!

Mam dwie podobne do siebie sprawy.

1. Chciałbym znaleźć odpowiednik nice dla wykorzystania łącza tak by można było ustawić jakieś pobieranie lub uploadowanie priorytetowo lub lub z niskim priorytetem tak aby nikomu nie obciążało łącza.
2. Chciałbym jakoś ustawić maksymalne obciążanie łącza dla danego połączenia lub typu połączeń (np. z danego IP lub przez dany protokół). W winscp jest możliwość określenia maksymalnej przepustowości, więc jakoś powinno się dać, ale wygooglać jakoś mi nie idzie.

Dzięki!

4
*Ubuntu / Maszyna Wirtualna: Serwer
« dnia: 2010-12-24, 23:40:44 »
Najprawdopodobniej wystarczy Ci wiedza o przekierowywaniu portów (możesz to zrobić używając np. ssh -D lub -L), ale odpowiedz na prośbę mateo86

5
Hej!

Potrzebuję wiedzieć wszystko o sieci, o protokołach, o tym jak wyszukiwany jest komputer po adresie IP, o dnsach, szyfrowanie, ssh - jednym słowem im więcej i im bardziej szczegółowo tym lepiej. Nie wiem tylko skąd wziąć materiały do nauki. Ktoś mógł by mnie naprowadzić na właściwy trop?

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt! :-)

6
Inne / dobry serwer
« dnia: 2010-04-01, 23:25:10 »
Hm... no rok temu zdecydowałem się na to ovh. Nawet nieźle, ale teraz potrzebuję czegoś więcej. Chodzi mi o serwer. Nie musi być mocny. Dobrze by było, żeby był w Polsce albo przynajmniej, żebym nie miał do niego wysokich pingów. Chodzi mi o normalną maszyne gdzie będę mógł sobie dowolnie instalować oprogramowanie jako root, gdzie nikt mi się nie będzie wtryniał ani mnie ograniczył a co najwyżej zrestartuje serwer w razie potrzeby i nic więcej - żadnych bajerów i żadnej obsługi mi nie trzeba. Niestety ciężko w ogóle mi znaleźć takie oferty. Ktoś może mi pomóc albo doradzić?

7
Ja jeszcze polecę do nauki systemu oprócz Gentoo (które ma bardzo dobrą dokumentacje w sieci i forum, na którym zawsze można się spytać jeśli się czegoś nie wie) i oprócz Slackware'a (który ma bardzo dobrze udokumentowane pliki i w ogóle obszerną dokumentację w samym systemie), to oprócz tych dwóch poleciłbym jeszcze Debiana. Też można się na nim sporo nauczyć i jest też dobre polskie forum tej dystrybucji.

Życzę przyjemnej nauki Linuksa. :-)

8
Karty graficzne / dell studio 1747 na Linuksa
« dnia: 2009-12-24, 11:04:36 »
U sprzedawcy można conajwyżej odpalić LiveCD, ale nie można sprawdzić jak system będzie działał z zainstalowanymi sterownikami albo czy aby przypadkiem w jakichś sytuacjach te sterowniki nie nawalają (a miałem taką sytuację). Ale lapka w końcu i kupiłem. Po odpaleniu LiveCD z Ubuntu wyskoczyła wiadomośc o poważnym problemie jądra, ale po instalacji już jest wszystko ok.

9
Instalacja / Instalacja Linuxa i Windy
« dnia: 2009-12-18, 22:13:01 »
Tak. Ale czytaj co tam masz napisane. :-) Wszędzie możesz klikać "Dalej", ale przy partycjonowaniu przeczytaj uważniej co piszą zanim się na coś zdecydujesz. :-) Aha i zaawansowane ustawianie partycji wcale nie wymaga takie zaawansowanej znajomości się na rzeczy. :-)

10
Instalacja / Instalacja Linuxa i Windy
« dnia: 2009-12-18, 21:55:21 »
Kolejność jest dowolna, aczkolwiek mniej problematyczna jest kolejność najpierw windows, później Linux. Przy odwrotnej kolejności warto się zaopatrzyć w narzędzie Super Grub Disk, które łatwo (jak się zna angielski) i automatycznie naprawi szkody wyrządzone przez Windows.

Jak partycjonować dysk? No cóż... zazwyczaj instalatory mają jakieś narzędzia do partycjonowania. Osobiście to odpalam RescueCd przed instalacją. Ta dystrybucja Live ma takie fajne narzędzie jak GParted i za jej pomocą można łatwo i graficznie to zrobić - program jest prosty w obsłudze. System plików można tam od razu ustawić na swój (reiserfs, ext3, ext4) bądź instalator sam załatwi sprawę. Łatwiej byłoby rozmawiać o konkretnej dystrybucji.

11
Karty graficzne / dell studio 1747 na Linuksa
« dnia: 2009-12-18, 21:32:57 »
Od razu powiem googlistom, ze google nie dużo mi powiedział. Paru ludzi miało problemy z kartą, ale były to osoby, które nawet nie zainstalowały sterów a co dalej nie wiem, bo wątki nie dokończone.

12
Karty graficzne / dell studio 1747 na Linuksa
« dnia: 2009-12-18, 21:19:08 »
Hej!

Ktoś miał może do czynienia z takim laptopem i z Linuksem na niego? Chciałbym kupić coś dobrego, ale jak nie będzie chodził Linux na tym to nie przeżyję - szczególnie, że lapek trochę drogi. Pal licho jakieś tam problemy z dźwiękiem czy coś w tym rodzaju - chociaż też byłbym wdzięczny za info. Przede wszystkim czy karta ATI MOBILITY RADEON 4650HD nie zrobi mi jakiegoś psikusa i np. nie będzie chodzić.

13
Jaką dystrybucję wybrać? / *bsd?
« dnia: 2009-09-13, 08:14:47 »
No i na NetBSD i OpenBSD (nie wiem kaz z Free bo ta wersja mnie mniej interesuje) można zainstalować i odpalić sofcik z innych systemów (Linux, Solaris, BeOS i inne), który wpadnie w oko . Co prawda z tym sofcikiem to też jest różnie, bo np. w Openie przynajmniej kiedyś wymyślili sobie, że ze względu na licencje to u nich w repo będzie tylko Apache 1.3, ale sofcik to sofc - nikt nie zabroni po prostu ściągnąć ręcznie programu i zainstalować :-)

Sam osobiście przesiądę się na OpenBSD lub NetBSD, jeżeli iksy mi nie padną (długa historia mojego specyficznego laptopa ze specyficzną kartą graficzną) i pojawi się wsparcie dla mojej karty wifi.

14
Java / java ajax i hello world
« dnia: 2009-08-31, 00:16:25 »
Hej! Używałem już ajaksa z php, ale z javą to jest dla mnie pewna nowość.

Jest sobie html  -j jest on drukowany przez servlet

Jest sobie javascript ściągnięty z jakiegoś tutoriala dlatego trochę dziwnie wygląda szczególnie, że też go drukuję w servlecie.
		out.println("");
Co dziwne te dwa nawiasy klamrowe przy końcu  - jak nie ma jednego to ff wypluwa błąd javascriptu a nawiasy wiele razy sprawdzałem czy wcześniej są dobrze pozamykane. Moją największa wątpliwością jest to czy w ogóle dobry adres daję.

No i oczywiście servlet do którego wysyłam dane do przemielenia

package moj.pakiet;

public class mojaKlasa extends HttpServlet {

public void doGet(HttpServletRequest request,
          HttpServletResponse response)
       throws IOException, ServletException {
       
    //  String targetId = request.getParameter("id");
     
          response.setContentType("text/xml");
          response.setHeader("Cache-Control", "no-cache");
          response.getWriter().write("Dziala");
   }


}
może po prostu zabieram się za to o zbyt późnej porze. W każdym razie mi to nie działa. Sama obsługa javascriptu mnie nie interesuje, bo nawet jeśli tu są jakieś literówki to znajdę je jutro rano jak się wyśpię. Za to jeśli chodzi o określanie adresu pod jaki to powinno zostać wysłane i jak to powinno być odebrane przez javę to mogę błądzić nieco dłużej. Wdzięczny będę za pomoc.

15
Dobra, już wiem, że moje pytanie jest dziwne, bo w pewnym sensie banalnie łątwe. Więc je ukonkretnię. Chodzi mi o przykładowego jsp, którego można zobaczyć po odpaleniu localhost:8080 - jak zmienić zawartość tego?

Strony: [1] 2 3 ... 12