Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rafał

Strony: [1] 2
1
Napędy CD/DVD / K3b-problem
« dnia: 2007-09-05, 22:05:35 »
Witam!

Mam problem z dokonczeniem sesji na rozpoczętej płycie DVD+R TDK, używam K3b do nagrywania płyt. Do tej pory nagrywałem pojedyncze sesje, bądź rozpoczynałem sesje - zero problemów.

Przy próbie dogrania do rozpoczętej sesji (płyta) otrzymałem błąd :-( /dev/hda: unable to proceed with recording: unable to unmount. I nic się do płyty nie dograło. Z wyjścia do debugowania dodatkowo mam:
growisofs command:
-----------------------
/usr/bin/growisofs -M /dev/hda -use-the-force-luke=notray -use-the-force-luke=tty -speed=4 -use-the-force-luke=bufsize:32m -gui -graft-points -volid K3b data project -volset -appid K3B THE CD KREATOR © 1998-2005 SEBASTIAN TRUEG AND THE K3B TEAM -publisher -preparer -sysid LINUX -volset-size 1 -volset-seqno 1 -sort /tmp/kde-Rafal/k3b9uab5b.tmp -rational-rock -hide-list /tmp/kde-Rafal/k3b59T0Xb.tmp -joliet -joliet-long -hide-joliet-list /tmp/kde-Rafal/k3bG9V4Xa.tmp -full-iso9660-filenames -iso-level 2 -path-list /tmp/kde-Rafal/k3bSt7xYb.tmp
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuje

2
Inne / Gniazda
« dnia: 2006-03-17, 15:02:07 »
Wielkie dzieki Paweł S. za naprowadzenie mnie na to rozwiązanie.Zabieram sie za lekture semaforów, mam nadzieje ze uda mi sie za pomoca tego mechanizmu osiagnąc to co próbuje zrobić.

3
Inne / Gniazda
« dnia: 2006-03-14, 12:51:49 »
Witam
Wiem, że backlog określa ile może być oczekujących połączeń,ja ta wartośc ustawialem nawet na zero, ale za kazdym razem moge przylaczyc kilku klientów wiec nie rozumiem dlaczego tak sie dzieje?? Czy moglby ktos na prostym kawałku przykładu podpowiedziec mi jak mam zrobic w serwerze, aby akceptowal tylko jedno polaczenie z klientem,a kolejne proby polaczenie sie klientow byly odrzucane do monemtu,aż klient nie zamknie polaczenia.Z góry dziekuje za poswiecony mi czas. Nigdzie nie moge znalaexc konkretnego takiego przykladu

4
Inne / Gniazda
« dnia: 2006-03-13, 19:31:59 »
Witam!
Mam pytanie dotyczące gniazd w Linuxie.Jak ustawić odpowednio funkcje związane z komunikacja,tak aby serwer w danej chwili obsługiwał tylko jednego klienta (proba polaczenia sie innego klienta z serwerem, w trakcie gdy ten obsluguje klienta informowałaby ze serwer jest zajety) ??

5
C/C++ - GNOME/Gtk / Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-03-13, 19:27:56 »
Za pomocą wątków udało mi sie rozwiąc opisywany problem.Dzieki za cenne wskazówli

6
C/C++ - GNOME/Gtk / Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-02-19, 00:11:17 »
Wiem, że czasami niektóre pytania dla doświadczonych programistów i uzytkowników linuxa okazuja się denerwujące oraz to, że tematy już gdzieś były przerabiane,ale prosze o wyrozumiałoś w końcu to jest forum #newbie, a taki własnie jestem :( W każdym razie dzieki za linki wiem juz w jakim kierunku mam podążać,a by rozwiązać ten nie lada dla mnie problem.

7
C/C++ - GNOME/Gtk / Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-02-18, 20:46:50 »
Jeszcze raz wielkie dzieki za tak szybko odpowiedź. Mam jeszcze jedną wielką prosbe czy mógłbyś przybliżyć działanie opisanych funkcji i parametrów. Bo rozumiem to tak, ze tworzony jest nowy wątek identyfikowany przez zmienna pthread i ten wątek bedzie się wykonywał niezależnie od uruchomienia funkcji gtk_main(). Ale teraz nie wiem gdzie mam umieścic poszczególne funkcje.Po uruchomieniu funkcji gtk_main() beda w programie przetwarzane zdarzenia, więc jak mam teraz czytac i wpisywać dane do komponentu tekstowego ?.Czy moga w atku uruchomić bez przeszkód kolejny raz funkcje gtk_main() ?? Z góry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

8
C/C++ - GNOME/Gtk / Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-02-18, 19:23:10 »
Dzieki Difrost za odpowiedź. Sorki, ale za bardzo nie wiem jak mógłbym to zrobić. Czy mógłbyś na prostym fragmencie programu podać jakieś przykładowe rozwiązanie. Z góry Ci dziekuje.

9
C/C++ - GNOME/Gtk / Glowna petla zdarzen w GTK+
« dnia: 2006-02-18, 17:07:03 »
Witam!
Zwacam sie do prosba osób, ktore mialy styczność z programowaniem z uzyciem biblioteki GTK+.Pisząc programie natrafilem na problem, którego nie jestem w stanie rozwiązać.
Problem polega na tym, że po wywołaniu funkcji gtk_main() program obsługuje zdarzenia i czeka na wywołanie funkcji gtk_main_quit() i w tym czasie nie moge robic innych czynności w programie, a ja w tym czasie chciałbym odbierać w nieskończonej pętli i wpisywać tekst do komponentu tekstowego. Jeżeli uruchomiona jest gtk_main() to blokuje wszystko i jedynie moge obsługiwać zdarzenia.Z kolei jak nie uruchomione jest gtk_main() to nie moge obsłuzyc zdarzen?? Ktos zna jakies rozwiazanie tego problemu.
PS: Nie chce odbieranie danych wiązać z jakims przyciskiem.
Z góry dziekuje za kazdą pomoc

10
Instalacja oprogramowania / Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-24, 11:42:31 »
Wielki dzieki Tomasz ze informacje dotyczaca prefixu rzezywiscie glib instaluje sie bez problemu i rzeczywiscie  trzeba instalowac w systemie kilkanascie innych bibliotek i wlasnie podczas instalacji jednej z nich Pango wyskakuje mi blad:
configuracja przebiega bez bledu,natomiast podczas polecenia make wyskakuje blad
make[4] ***[pangoxft-render.lo] blad 1
**[all-recursive] Blad 1
make: ***[all] Blad 2
Wczesniej sa jakies errory dotyczace freetype.
Instalacja (configure) freetype,bo wydaje mi sie ze cos z tym jest nie tak  rowniez wyswietla blad:
No way to conver HTML to text found
[fontconfig-use.txt] Blad 8
***[all] Blad 2
Zaznaczam ze freetype jest zainstalowany i instalacja cairo rowniez przeszla pomyslnie.
Prosze o pomoc .Z gory dziekuje

11
Instalacja oprogramowania / Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-15, 11:43:35 »
Widze ze niestety nikt nie jest w stanie mi pomoc...:((( instalacje ze zrodel prostej jak sie wydawalo do zainstalowania aplikacji,pociaga za soba instalacje innej i tak kolejno.A nawet jezeli przebiegnie cos poprawnie to i tak system nie rozpoznaje nowo zainstalowanej aplikacji,bo trzeba ustawiac jeszcze niewiadomo jakie zmienne itd.Moze mam linuxa nieodpowiedniego (Red Hat 9.0) ?? Moze popelniam jakies bledy o ktorych nie wiem ?? A moze jednak powinienem skorzystac z gotowych rpm,ale czy ktos wie gdzie moge znalezc najnowsze wersje GTK i GLIB w takich "paczkach" ?? Prosze o jakakolwiek pomoc w mojej tsprawie z gory dziekuje

12
Instalacja oprogramowania / Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-14, 18:05:25 »
Polecenia export PKG_CONFIG_PATH=sciezka oraz LD_LIBRARY_PATH=sciezka pozwolily zainstalowac wymaga do instalacji GTK programy Pango i ATK. niestety w zaden sposob nie da sie zainstalowac GTK ??
Ciagle w systemie rozpoznawana jest stara wersja glib zainstalowana domyslnie z sytemem red hat, po wykonaniu ./configure GTK zwraca nastepujacy blad:
configure:error:Package requirement (glib-2.0>=2.7.1 atk>=1.0.1 pango>=1.9.0 cairo>=0.9.2) were not met
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you installed software in a non-standard prefix.Alternatively you may set the BASE_DEPENDENCIES_CFLAGS and BASE_DEPENDENCIES_LIBS to avoid the nead to call pkg config.
Ktos zna sposob rozwiazania tego problemu ?? Prosze o wszelka pomoc w tej sprawie.

13
Instalacja oprogramowania / Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-14, 11:34:10 »
Polecenie glib-config --version zwraca mi 1.2.1 wiec rzeczywscie wersja nie jest odpowiednia.Zastanawia mnie jednak to ze instalowalem wersje 2.8.0, ktora teoretycznie skompilowal sie bez problemu (.configure,make make install) nie ustawialem jednak zadnych parametrow podczs instalacji wydaje mi sie ze system "nie wie" ze zainstalowana jest wersja,nie wiem jakich dokonac wpisów w jakich plikach systemowych, aby zainstalowana wersja byla rozpoznawana.Dodam że wszystkie operacje wykonalem na nowo utworzonym przez siebie katalogu,wiec stad chyba ten blad.Prosze o pomoc jak mama ustawic zmienne (wydaje mi sie ze cos jest nie tak z ta zmienna PKG_CONFIG).Z gory dziekuje za pomoc

14
Instalacja oprogramowania / Problem z GTK+
« dnia: 2005-10-13, 17:29:46 »
Witam
Jestem nowym uzytkownikiem linuxa (Red hat 9.0), znam jednak nieco jego podstawy i zwracam sie z prosba o rozwiazanie problemu, ktory wynika z mojego niedouczenia :(

Musze zainstalowac najnowsza wersje GTK+ (obecnie 2.8.6), poniewaz biblioteka wymaga glib zaczalem od instalacji tego pakieetu. Pakiet ten wymagal kolejnej biblioteki, ktora zainstalowala sie bez problemu, jak rowniez sam glib.Jednak chyba nie do konca !! Probujac zainstalowac GTK na etapie polecenia ./configure.
dostalem nastepujacy blad:
Request 'glib-2.0>=2.7.1' but version of glib is 2.2.1 configure error: Package requirement (glib-2.0 >= 2.7.1 atk>= 1.0.1 pango>=1.9.0 cairo>= 0.9.2) were not met.
Consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if you installed software in a non-standard prefix. Alternatively you may set the BASE_DEPENDENCIES_CFLAGS and BASE_DEPENDENCIES_LIBS environmet varriables to avoid the nedd to call pkg-config. See the page for more details

Instalacja programu ATK dała blad exact error that...This usually means GLIB is incorrectly installed checking for pkg-config..(cached) /usr/bin/pkg-config..checking for GLIB- version 2.0.0....no.....***could not run GLIB test program...
This usually means GLIB is incorrecty installed. If GLIB is installed but not in the same location as pkg-config add the location of the file glib-2.0.pc to the enviroment variable PKG_CONFIG_PATH.

Prosze o pomoc w ktorym miejscu popelnilem blad, wydaje mi sie ze cos nie gra PKG_CONFIG_PATH i jak mam ustawic to wszystko. Z groy dziekuje za pomoc

15
Wielkie dzieki Paweł S. za naprowadzenie mnie na to rozwiązanie.Zabieram sie za lekture semaforów, mam nadzieje ze uda mi sie za pomoca tego mechanizmu osiagnąc to co próbuje zrobić.

Strony: [1] 2